نحوه تغییر رمز وای فای در انواع مودم ها

تغییر رمز وای فای مودم یکی از ساده ترین و در عین حال مهم ترین کارهایی است که دارندگان مودم های خانگی باید آن را یاد بگیرند. به این نکته توجه داشته باشید که در مواردی رمز وای فای شما را کسانی دارند که نباید داشته باشند، در چنین موقعیت هایی به آسانی با عوض کردن رمز وای فای می توانید دسترسی آن ها را وای فای خود قطع کنید. با ما همراه باشید تا به صورت تصویری و قدم به قدم روش تغییر رمز وای فای را به شما آموزش دهیم.

در این مقاله می خوانید :

نحوه تغییر رمز وای فای در مودم های دی لینک

نحوه تغییر رمز وای فای در مودم های تی پی لینک

نحوه تغییر رمز وای فای در مودم های هوآوی

نحوه تغییر رمز وای فای در مودم های زایکسل

نحوه تغییر رمز وای فای در مودم های مبین نت

در مقدمه به این نکته اشاره کردیم که تغییر رمز وای فای در مودم های گوناگون را بررسی خواهیم کرد، به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که مودم های وای فای انواع مختلفی دارند و بررسی کردن شیوه عوض کردن رمز وای فای مودم در همه آن ها به زمان بالایی احتیاج دارد، به همین دلیل دو نوع از پرکاربردترین انواع مودم را انتخاب کرده ایم و روش تغییر رمز وای فای مودم در آن ها را بررسی خواهیم کرد.

 

چگونه رمز وای فای را عوض کنیم ؟

پر کاربردترین مودم های وای فای خانگی D-Link و Tp-Link نام دارند که اگر چه تغییر رمز در آن ها شباهت هایی با یکدیگر دارد، اما دارای تفاوت هایی هم است که در ادامه این روش ها را به طور کامل و به همراه تصویر به طور قدم به قدم بررسی خواهیم کرد. اگر یکی از این دو مدل مودم را دارید، این مطالب را از دست ندهید.

نحوه تغییر رمز وای فای مودم تی پی لینک TP-LINK

در ابتدا تغییر رمز وای فای مودم Tp-Link را بررسی می کنیم. برای این کار باید در ابتدا وارد تنظیمات وای فای شوید، برای ورود به تنظیمات باید آی پی مودم خود را در نوار جستجو وارد کنید. آی پی مودم ها با یکدیگر متفاوت هستند، اما معمولا 192.168.1.1 به عنوان آی پی مودم انتخاب می شود.

تغییر رمز وای فای

بعد از این مرحله صفحه زیر برای شما باز خواهد شد؛ در این قسمت ok را انتخاب کنید تا بتوانید به درستی روند تغییر رمز را ادامه دهید.

تغییر رمز وای فای

اگر مراحل بالا را به درستی انجام داده باشید، با صفحه ای که در پائین می آوریم روبه رو خواهید شد. صفحه فوق در صورتی برای شما ظاهر می شود که نام کاربری به صورت پیش فرض باشد، در غیر این صورت صفحه پائین نمایش داده می شود.

تغییر رمز وای فای

مرحله بعدی برای تغییر رمز وای فای در مودم های Tp-link مرحله ای است که در پائین به صورت تصویری شرح داده می شود.

تغییر رمز وای فای

در این مرحله از بین گزینه ها باید  Administrator را انتخاب کنید و سپس وارد قسمت Maintenance شوید. در این مرحله همانطور که در تصویر بالا نمایش داده شده است، قسمتی برای کاربر باز می شود که از او می خواهد رمز جدیدی که برای وای فای خود در نظر گرفته است را وارد کند.

بعد از وارد کردن رمز جدید، بخشی برای تائید رمز در نظر گرفته شده است که باید رمز مورد نظر را مجددا تکرار کنید. در انتها برای آن که رمز وای فای و مودم به درستی تغییر کند، بر روی دکمه save کلیک کنید. لازم به ذکر است که در این مرحله رمز وای فای مودم شما با موفقیت تغییر کرده است و دستگاه هایی که با رمز قبلی به مودم شما متصل شده اند، دیس کانکت می شوند و برای اتصال مجدد نیاز به رمز جدید خواهند داشت.

نحوه تغییر رمز وای فای مودم دی لینک D-LINK

برای تغییر رمز مودم های D-Link باید به ترتیب ذکر شده در پائین اقدام کنید. در ابتدا باز هم مانند فوق آی پی مودم خود را در نوار جستجو وارد کنید.

تغییر رمز وای فای

 بعد از این مرحله  صفحه پائین برای شما نمایان خواهد شد.

تغییر رمز وای فای

در این مرحله باید طبق عکس زیر عمل کنید و گزینه مورد نظر را انتخاب کنید.

نحوه تغییر رمز وای فای مودم

بعد از این قسمت صفحه ای نمایان می شود که در قسمت بعد آن را نمایش خواهیم داد، توجه داشته باشید که مراحل را باید با دقت و به ترتیب دنبال کنید تا بتوانید با موفقیت رمز مودم خود را تغییر دهید.

نحوه تغییر رمز وای فای مودم

سپس گزینه ای که در تصویر نمایش داده شده است را انتخاب کنید.

نحوه تغییر رمز وای فای مودم

در مرحله فوق باید رمز جدید را وارد کنید.

سپس رمز وای فای با موفقیت تغییر خواهد کرد. توجه داشته باشید که بعد از این مرحله همه اتصال ها به مودم قطع می شود و باید با رمز جدید مجددا به مورد متصل شوید.

نحوه تغییر رمز وای فای در مودم های هوآوی Huawei

تغییر رمز وای در مودم های جیبی و همراه هوآوی و همچنین مودم های رومیزی هوآوی نیز همانند دیگر مودم ها با برندهای دیگر است. همانطور که در بالا برای مودم های دی لینک و تی پی لینک شرح دادیم برای مودم های هواوی نیز از همان روش ها استفاده میشود. با ما همراه باشید تا نحوه تغییر رمز وای فای در مودم هوآوی Huawei را برای شما عزیزان آموزش دهیم.

تغییر رمز در مودم های جیبی و همراه و همچنین مودم های رومیزی هوآوی به روش زیر امکان پذیر می باشد.

در ابتدا بایستی وارد تنظیمات مودم خود شوید ، از طریق وارد کردن آی پی 192.168.1.1 در مرورگر خود میتوانید وارد تنظیمات مودم شوید. ( حتما دقت کنید که سیستم و مرورگر شما به مودم هوآوی وصل شده باشد و در انتها با وارد کردن آی پی ذکر شده در مرورگر میتوانید وارد تنظیمات مودم هوآوی شوید. )

تغییر رمز وای فای مودم هوآوی

در مرحله بعد از شما یوزر و پسوورد گرفته میشود . به صورت پیشفرض یوزر و پسوورد به صورت زیر می باشد :

Username : admin

password : admin

پس از وارد کردن مشخصات بالا ، وارد فضای کاربری و تنظیمات مودم هوآوی میشوید.

تغییر رمز وای فای مودم هوآوی

پس از ورود به صفحه تنظیمات مودم هوآوی می توانید از منوی سمت چپ صفحه و از بخش BASIC گزینه WLAN وارد تنظیمات تغییر یوزر و پسوورد این نوع مودم شوید.

همانطور که در عکس بالا میبینید ، میتوانید از بخش SSID نام مودم خود را تغییر دهید. از بخش Pre-shared key میتوانید رمز جدید خود را وارد کنید و در انتها بر روی گزینه submit کلیک کرده تا پسوورد شما تغییر کند.

نحوه تغییر رمز وای فای در مودم های زایکسل zyxel

نحوه تغییر رمز عبور برای مودم های zyxel زایکسل چه به صورت جیبی یا همراه یا رومیزی باشد یکسان بوده و در این بخش از آموزش شما را با نحوه عوض کردن تغییر رمز وای فای در مودم زایکسل zyxel آشنا میکنیم.

برای تغییر رمز عبور در مودم زایکسل zyxel ابتدا بایستی سیستم خود را به مودم زایکسل اتصال نموده و در مرورگر خود آی پی 192.168.1.1 را تایپ کرده تا وارد فضای کاربری و تنظیمات مودم زایکسل شوید. از منوی سمت چپ صفحه ، وارد منوی Maintenance و گزینه System را انتخاب کنید.

در‌این قسمت در بخش General در قسمت Admin Password میتوانید پسوورد قبلی را در بخش Old Password وارد کنید ، پسوورد جدید را در New Password و مجددا پسوورد جدید را در Retype to confirm وارد کنید و در انتها بر روی Apply کلیک کنید. و در انتها شما موفق شدید رمز وای فای در مودم زایکسل خود را تغییر دهید.

تغییر رمز وای فای در مودم های زایکسل zyxel

و در انتها امیدواریم که این مقاله آموزشی نحوه تغییر و عوض کردن رمز وای فای برای شما عزیزان کاربردی بوده باشد و منتظر نظرات و سوالات شما در بخش نظرات هستیم تا در اسرع وقت پاسخگو شما باشیم.

نحوه تغییر رمز وای فای در مودم مبین نت

در این بخش با نحوه صحیح تغییر رمز وای فای مبین نت آشنا میشویم و به صورت تصویری و کاربردی با عوض کردن رمز وای فای مبین نت می توانید امنیت مودم خود را بالاتر ببرید. در ابتدا بایستی سیستم و یا لپ تاپ خود را به مودم مبین نت اتصال کرده و وارد مرورگر خود شوید. در این مرحله در مرورگر کد آی پی 192.168.1.1 تایپ کرده و سپس اینتر را بزنید.

در این مرحله وارد صفحه تنظیمات مودم مبین نت می شوید و به راحتی میتوانید رمز وای فای مبین نت را تغییر دهید. حتما توجه نماید که لپ تاپ شما باید به مودم مبین نت متصل باشد تا وارد صفحه تنظیمات شوید. در مرحله بعد و طبق عکس زیر می توانید یوزر و پسوورد خود را وارد نمایید. به صورت پیشفرض و برایا ولین بار که وارد تنظیمات مودم مبین نت می شوید یوزر و پسوورد را میتوانید admin وارد کنید و گزینه Login را بزنید تا وارد صفحه اصلی تنظیمات شوید.

نحوه تغییر رمز وای فای در مودم مبین نت

نکته : چانچه زمر عبور خود را فراموش کرده اید میتوانید دکمه ریست را از پشت مودم مبین نت بزنید تا مودم شما ریست شده و دوباره رمز عبور شما به حالت پیفرض برگردد.

در مرحله بعد ، در صفحه‌ جدید از منوی سمت چپ تنظیمات از زیر منوی WLAN گزینه‌ WLAN Basic Settings را انتخاب کنید.

نحوه تغییر رمز وای فای در مودم مبین نت

در این صفحه به سادگی میتوانید تغییر رمز وای فای مبین نت را انجام دهید.

 – در بخش SSID میتوانید نام مودم خود را تغییر دهید.

 – در بخش WLAN key میتوانید رمز جدید خود را بنویسید و در انتها گزینه NEXT را کلیک کرده تا رمز جدید شما اعمال شود.

برای یادگیری بهتر نحوه تغییر رمز وای فای مودم تی پی لینک TP-LINK می توانید ویدیو زیر را مشاهده کنید.

 

** فیلم آموزشی زیر برای بالا بردن امنیت مودم با چند راهکار ساده **

5/5 - (4 امتیاز)
تبلیغات

7 comments

 • رضا
  رضا
  پاسخ

  سلام وقت بخیر آیا برای مودم های زایکسل هم به همین روش انجام میشه؟

  • علی حریرساز
   علی حریرساز
   پاسخ

   سلام خیر / به زودی آموزش تغییر رمز وای فای در مودم های زایکسل هم به انتهای این مقاله اضافه خواهد شد.

 • عرفان
  عرفان
  پاسخ

  سلام ممنون از آموزش خوبتون بسیار کاربردی بود

 • میترا روزبهانی
  میترا روزبهانی
  پاسخ

  سلام در مودم هوآوی نام مودم رو چطوری باید تغییر داد؟

 • رضا شیری
  رضا شیری
  پاسخ

  ممنون از آموزش خوبتون

 • محمد
  محمد
  پاسخ

  عالی بود سپاس

 • رضا
  رضا
  پاسخ

  آموزشتون کامل و کاربردی بود ممنون

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>