تبلیغات

روش های افزایش اعتماد به نفس

در این مقاله قصد داریم در رابطه با راه کارهایی برای افزایش اعتماد به نفس مطالبی را در اختیار کاربران قرار دهیم، Self-Confidence یا خود باوری قابلیتی است که فرد را وا می دارد که به تمامی توانایی های خود ایمان داشته باشد و و زندگی خود را بر حسب توانمندی خود پیش ببرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد افزایش اعتماد به نفس با ما همراه باشید.

هیچ گاه با خود قهر نکنید

” امکان نداره”، ” نمیشه” ، ” من نمی تونم” و ” محاله” کلماتی که تاثیر فاجعه باری را در روحیه شما می گذارد، با اعتماد به نفس خود قهر نکنید. راهکار های زیادی برای افزایش اعتماد به نفس وجود دارد اما در ابتدا سعی کنید به خود اعتقاد و اعتماد داشته باشید شما جز معدود افرادی هستید که در حرفه و کار، سخنوری، زیبایی ، معاشرت و دیگر خصایص موفق و بی نظیرید پس لازم است نقطه قوت خود را پیدا کنید.

خیره کننده باشید اما چطور…

مرکز توجه بودن یکی از خواسته های درونی افراد است که برای رسیدن به آن تقریبا تمامی راه ها را امتحان می کنند، این نیاز در خانوم ها فعال تر از آقایان می باشد و این در حالی است که با وجود ظاهری زیبا و نفوذ کلام، اغلب در درون خود احساس ضعف دارند. پس لازم است که به نکات زیر توجه کنند:

  • مراقب شناسه های خود باشید، پوست شما بیانگر اهمیت شما سلامتی و زیبایی است.
  • از ماساژ درمانی غافل نشوید.
  • قوز کردن ممنوع، به یاد داشته باشید شما در هر لحظه جوانترین زمان زندگی خود را می گذرانید پس با اعتماد به نفس قدم بردارید.
  • هیچ گاه خود را چاق تصور نکنید، پوشیدن لباس های مناسب منجر به بهتر دیده شدن شما می شود.
  • چشم ها نفوذ ناپذیرند از قدرت آن ها غافل نباشید.

افزایش اعتماد به نفس

خواب های شاد ببینید

رویای شاد برای خود بسازید، این اتفاق زمانی پیش می آید که شما در طول روز شاهد رویدادهای شاد باشید. تصور کنید به یک میهمانی دعوت شده اید اما از حضور در میان جمع واهمه دارید. اولین قدم برای شکست ترس غولی که برای خود ساخته اید، گوش دادن به یک موسیقی شاد است. آهنگ ها می توانند تک تک سلول های بدن را تحت تاثیر قرار دهند، لباس های با رنگ شاد و روشن بپوشید در روحیه شما تاثیر باور نکردنی دارد، قبل از رفتن جملاتی که ممکن است در مهمانی به دفعات تکرار کنید را رو بروی آینه تمرین کنید و از معجزه ی کلمه ” من می توانم” به سادگی گذر نکنید. به یاد داشته باشید که قدرت کلام شما می تواند در گوشه به گوشه ذهن افراد ماندگار شود.

بیشتر مطالعه کنید:  روانشناسی افراد حسود و نحوه برخورد با آن ها

اجازه دهید گاهی اوقات بدنتان زبان شما باشد

یک حرکت، یک نگاه و یا لبخند، گاهی به یاد ماندنی ترین اتفاق می شود پس زبان بدن خود را تقویت کنید.به علاوه جسارت شما در زبان بدن می تواند این را ثابت کند که شما چقدر به خود اعتماد دارید.

ممکن است برای شما پیش آمده باشد که در زمان گفتگو با کسی عدم اعتماد به خود را در صورت او ببینید، همین امر سبب بی اعتمادی فرد می شود. چنانچه بتوانید ظاهری آرام و مطمئن برای خود بسازید بی شک راه طولانی از موفقیت را طی نموده اید.

یادآور جذابیت های خود باشید

گاهی اوقات تظاهر کنید که می توانید کارهایی خارج از محدوده شخصیتی خود انجام دهید و از خود در ذهن دیگران این باور را بسازید که می توانید قدم های بلند بردارید، کم کم این باور در ذهن شما نیز تبدیل به واقعیت می شود تا جایی که پس از مدتی می بینید که قادر به انجام امورات مهم تر هستید.

افزایش اعتماد به نفس

چالش های زندگی را فراموش نکنید

ترس را کنار بگذارید، باور داشته باشید که ترس ها مانع از رشد و پرواز شما می شوند. بهترین راهکار برای افزایش اعتماد به نفس به چالش کشیدن خود در مقابله با ترس ها و محدودیت های شخصیتی است و اینکه بفهمید تا چه اندازه می توانید برای شکست این موانع توانایی دارید.

 

ورزش، ورزش، ورزش

تاثیرات به سزای ورزش در روحیه انسان علاوه بر دفع سموم مضر، بدنی سالم را به شما هدیه می دهد به علاوه باعث ورزیدگی اندام شما می شود که این خود نقطه قوت و راهکاری موثر در بالا رفتن اعتماد به نفس است. ورزش  شادی و نشاط را به همراه دارد به این ترتیب می توان گفت که با برداشتن قدم اول در بالا بردن اعتماد به نفس به طور متوالی گام های بعدی نیز برداشته می شوند.

بیشتر مطالعه کنید:  چگونه فردی کاریزماتیک و جذاب باشیم؟

رشته خلاقیت های خود را قیچی نکنید

اعتماد به نفس به علت های واهی به وجود نمی آید، البته در برخی موارد افراد دچار سوء تفاهم هایی در رابطه با توان مندی های خود می شوند که منجر به اعتماد به نفس کاذب می شود. برای اینکه شما جز این دسته از افراد نباشید بهتر است ابتدا خود را تست کنید و به این ترتیب با نقاط قوت و استعداد های نهفته وجودتان آشنا شوید.

بی شک تمامی افراد دارای نقاط قوت منحصر به فردی هستند که می توانند با استفاده از آن فردی خلاق و مثبت در جامعه باشند.چنانچه راهی را شروع کردید و در آن موفق نبودید رشته خلاقیت خود را قیچی نکنید و بکوشید راه از ورود ” من نمی توانم” جلوگیری کنید و همیشه این جمله را به خاطر داشته باشید” من منحصر به فرد هستم”.

بادبادک خیالی ذهن خود را به هوا بفرستید

  قدرت خیال را دست کم نگیرید، ذهن شما می تواند دنیا را سفر کند و باز به ذهن شما در گوشه دنج اتاق برگردد. می توانید  خود را فاتح قله بلند و یا فضا نوردی در سیارات مختلف تصور کنید، تمامی موفقیت ها و آرزوهای خود را در ذهن بپرورانید و مطمئن باشید که روزی به آن خواهید رسید.

 

کمال همنشینی در شما اثر داشته باشد

یه راه ساده برای افزایش اعتماد به نفس … به تصویر خود در آینه لخند بزنید، چه اتفاقی می افتد؟ ساده است شما به خود لبخند زده اید، خندیدن بهترین و آسان ترین راه برای جذاب شدن است. حس درونی خود را با معاشرت با افراد شاد و مثبت اندیش تقویت کنید، اطرافیان منفی گرا افسردگی را به قلب شما هدیه می دهد. در راه شاد زیستن خود و اطرافیان قدم بردارید و سعی کنید با برنامه ریزی قوی به آرزوهای خود برسید. قطعا با انجام کارهای فوق می توانید موجب افزایش اعتماد به نفس در خود شوید.

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟
تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>