تبلیغات

اقامت اروپا چگونه است؟

اقامت اروپا راه مطمئنی برای سفر به همه کشورهای عضو شینگن و اقامت در آن‌هاست. بسیاری از کسانی که قصد گرفتن این اقامت را دارند اغلب بعد از گرفتن اقامت به دنبال تابعیت یکی از کشورهای عضو می‎روند و اگر موفق به این کار شوند، با داشتن یک پاسپورت اروپائی درهای بسیاری از کشورهای دیگر جهان به روی آن‌ها بازخواهد بود. محبوب ‎ترین شیوه برای کسب اقامت اروپا ، سرمایه‌ گذاری در یکی از کشورهاست. اما علاوه بر آن خرید ملک یا ثبت شرکت هم طرفداران خاص خودش را دارد. انواع دیگر اقامت از قبیل تحصیل، کار، ازدواج و… هم رایج است.

راه‎های دریافت اقامت اروپا

گرفتن اقامت اروپا از دو مسیر میسر کلی می‎شود. اولین مورد که بسیاری به دلیل کم دردسر بودن و سرعت طرفدار آن هستند، شیوه پرداخت پول مستقیم به اروپائی‏هاست. در این مسیر شما میزان پولی را که مشخص شده به‌ صورت خرید اوراق قرضه به دولت اروپائی می‎پردازید و آن‌ها هم بدون آنکه زمان را تلف کنند، اقامت اروپا را به شما خواهند داد. اما نکته‎ای که گاهی از نگاه‎ ها دور می‎ماند این است که این روش همیشگی و برای همه کشورهای اروپائی نیست. بلکه راهی است که هرچند وقت یک‌ بار اعلام می‎شود و برای کشورهایی است که در یک دوره زمانی مشکل مالی دارند. توجه به این موضوع می‎تواند مانع برخی از کلاه‌برداری‌ ها شود.

 اما یک‌ راه دیگر و مطمئن‏تر هم وجود دارد. شما اقامت موقت یک یا دوساله یک کشور اروپائی را می‎گیرید و بعد به مدت  سال آن را تمدید می‎کنید. در نتایجِ بعد از گذشت این زمان شما قادر خواهید بود که اقامت دائم اروپا با از آن خود کنید و اگر به زبان و قوانین کشور مقصد مسلط بودید ظرف سه سال پاسپورت بگیرید. اما شرایط دیگری هم هست که آن‌ها را اینجا مفصل توضیح می‌دهیم.

اقامت اروپا

اقامت اروپا از طریق سرمایه ‎گذاری

بستگی به کشوری که انتخاب می‎کنید مبلغی که برای سرمایه‌ گذاری نیاز دارید متفاوت است. در این روش شما بدون اینکه نیازی به دانستن زبان، ثبت شرکت داشته باشید و محدودیت سنی شما را نگران کند، قادر به اقامت گرفتن هستید. معمولاً رقم سرمایه‌ گذاری شده از سوی شما باید بیش از 30 هزار یورو باشد و شما نیاز دارید تا تمکن مالی‌ تان را به کشور مقصد نشان دهید. پس مبلغ مورد نیاز را در بانک کشوری که می‌خواهید می‎‎سپارید و به مدت حداقل 5 سال اجازه برداشت از آن را ندارید. در طول این زمان به شما کارت اقامت در قبال آن سرمایه داده خواهد شد. این اقامت شامل خانواده شخص سرمایه ‎گذار هم می‌شود. خرید ملک هم گونه ‎ای دیگر از سرمایه‎ گذاری محسوب می‎شود. در کشورهای اروپائی، بستگی به هر کشور شما می‎توانید با خرید یک ملک مسکونی که معمولاً باید بیش از دویست ‎و پنجاه هزار یورو قیمت داشته باشد، اقامت دریافت کنید.

اقامت اروپا بر اساس تمکن مالی

اگر بتوانید ثابت کنید که میزان مشخصی ثروت در اختیار دارید(حداقل 150 هزار یورو) می‎توانید از این مسیر درخواست بدهید. اما باید بدانید که قوانین بسیار سفت‌ و سخت هستند و شما نیاز دارید تا ادعای خود را با سند و مدرک به کشور موردنظر اثبات کنید.

بر اساس قوانین سال جاری میلادی شما همچنین باید اعلام کنید که سه تا پنج هزار یورو به‌صورت ماهانه در کشور خود درآمد دارید و مبلغ 50 هزار یورو را هم در بانک‎های داخلی به‌عنوان سرمایه نگه‌ داشته‌ اید. اما این راه چندان برای کسانی که قصد زندگی ثابت در اروپا را دارند مناسب نیست چون این افراد قادر به دریافت اجازه کار نیستند و با این حساب تنها می‎توانید به‌ عنوان مسافر در اروپا رفت‌ و آمدی راحت داشته باشید. از سوی دیگر همه مزایای کسانی که کارت اقامت اروپا دارند برای شما مهیا نخواهد بود. برای اینکه بتوانید شرایط بهتری داشته باشید باید 5 سال صبر کنید و بعد با گرفتن کارت اقامت خود، به کشور موردنظر زندگی بروید.

اقامت اروپا

اقامت اروپا با ثبت شرکت

با ثبت یک شرکت در یکی از کشورهای شینگن درهای تحصیل و زندگی در آن کشور با هرکشور دیگر عضوی برای شما و اعضای خانواده ‎تان باز خواهد شد. یعنی حتی اگر شرکتتان را در کشور ارزان ‎تر ثبت کنید می‏توانید نمایندگی آن را به کشور دیگری ببرید که شرایط بهتری دارد و همان‌ جا بمانید و زندگی کنید. این ویژگی باعث شده اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت پرطرفدار شود. در این روش اگر شما سابقه کسب‌ و کار و مدیریت آن را در داخل ایران داشته باشید، راحت‌ تر می‎توانید اقدام کنید. در برخی کشورها هم این موضوع یک شرط اساسی به‌ حساب می‌آید.

کارت اقامتی که بابت شرکت به شما داده می‎شود یک تا دوساله است و قابلیت تمدید تا پنج سال را در صورتی دارد که فعالیت شرکت شما قطع نشده و مالیات را پرداخته باشید، شش ماه و یک روز در سال را در حوزه شینگن بمانید و محکومیت کیفری نداشته باشید.

اقامت اروپا از طریق پیدا کردن شغل

اگر سابقه کار دارید . زبان کشور مقصد را می‎دانید یک ویزای شش‌ ماهه برای جستجوی کار می‎تواند به کار شما بیاید. با استفاده از این ویزا شما به کشور موردنظر سفر می‎کنید و به دنبال یک کارفرما می‎گردید. اگر موفق شدید، ماندنی خواهید شد. سابقه کار شما، ترجمه مدارک تحصیلی، دانستن زبان انگلیسی و زبان مقصد نسبت به کشوری که قصد رفتن به آن را دارید متفاوت است.

اقامت اروپا

اقامت تحصیلی اروپا

اگر قصد تحصیل دارید، دانشگاه‎ های خوب در اروپا کم نیستند. اگر زبان کشور مقصد را کمی بیشتر از متوسط بدانید، می‎توانید در بسیاری از این کشورها رایگان تحصیل کنید. دانستن زبان و رزومه تحصیلی مناسب به شما کمک می‎کند تا پذیرش یک دانشگاه خوب را بگیرید و از این طریق در اروپا بمانید و اقامت اروپا را دریافت کنید. کشورهایی مثل اتریش، آلمان و مجارستان در این زمینه محبوب ‎ترند.

یادتان باشد که با گرفتن اقامت تحصیلی شما نمی‎توانید کاری تمام‌ وقت داشته باشید و باید مطمئن شوید که با یک کار نیمه‌ وقت از پس هزینه‎ های خود برمی‌آیید.

 کشور در اتحادیه اروپا عضویت دارند که با گرفتن اقامت اروپا قادر به آمد و رفت آسان و بدون دردسر به هرکدام از این بیست‌ و هفت کشور خواهید بود. این ویژگی باعث شده تا شیوه ‎های اقامت در میان کشورهای عضو شینگن طرفداران زیادی داشته باشد. بیشتر افرادی که دنبال اقامت اروپا هستند، از روش سرمایه‎ گذاری یا تحصیلی اقدام می‎کنند.

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟
تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>