تبلیغات

نوشتن اهداف برای موفقیت

اولین و مهم ترین گام برای رسیدن به موفقیت نوشتن اهداف است ، دو دلیل مهم در نوشتن اهداف وجود دارد اولین دلیل تجسم سازی هدفی که دارید  و دلیل دوم ایجاد تعهد در برابر آن هدف می باشد، در زمان نوشتن اهداف می بایست حتما از خود سوال بپرسید و برای آن جواب های منطقی داشته باشید در حقیقت شما با نوشتن اهدافتان می توانید گام به گام با برنامه ریزی درست به سمت موفقیت پیش بروید در این مقاله می خواهیم شما را با طریقه نوشتن اهداف به صورت گام به گام آشنا کنیم پس با ما تا پایان مقاله همراه باشید :

دلیل موفقیت افرادی که اهداف خود را می نویسند چیست ؟

اهدافی که در سر دارید تا وقتی که بر روی کاغذ نوشته نشود تنها یک آرزو محسوب می شود ولی هنگامی که توانستید شروع به نوشتن اهدافتان کنید مراحل مختلف را مورد تجزیه  تحلیل قرار می دهید خودتان را به چالش می کشید مسیرهای موفقیت را شناسایی می کنید و  بنا براین توانسته اید راه های رسیدن به اهدافتان را تعیین کنید ، و  وارد مرحله برنامه ریزی و تصمیم گیری شوید  یعنی برای رسیدن به موفقیت شروع به تلاش می کنید ، نوشتن اهداف موجب می شود گام های رسیدن به موفقیت را با سرعت بیشتری طی کنید.

نوشتن اهداف برای موفقیت

یکی از مزیت های نوشتن اهداف این است که شما با تجسم و تمرکز کردن بر روی آن می توانید پی ببرید که آیا هدفتان ارزش تلاش کردن را دارد؟ موفقیتی که برای رسیدن به آن می خواهید برنامه ریزی کنید تا چه میزان می تواند در زندگی شما تاثیرگذار باشد؟

مراحلی که در نوشتن اهداف برای موفقیت می بایست طی کنید به قرار ذیل است :

گام اول : خودشناسی ( چه کسی هستید و به کجا می روید) :

قبل از این که قلم در دست بگیرید و هدفتان را بر روی کاغذ بنویسید ابتدا از خودتان بپرسید که چه کسی هستید و قصد دارید به کجا بروید، اگر بتوانید به این سوال پاسخ دهید و  در جواب دان به آن طفره نروید شما توانسته اید گام اول را بردارید زیرا که جواب دادن به این سوال به این معنا است که شما رویایی دارید که می خواهید آن را به هدف تبدیل کنید و برای رسیدن به آن تلاش می کنید پس شما توانسته اید در گام اول مسیر حرکت در رسیدن به هدف برای موفقیت را مشخص کنید. البته این را نیز مدنظر داشته باشید که برای دنبال کردن اهداف و رسیدن به موفقیت می بایست هر روز کاری انجام دهید حتی اگر کار بسیار کوچکی هم باشد.

بیشتر مطالعه کنید:  راه کارهایی کاربردی برای افزایش اعتماد به نفس

گام دوم : باور کردن اهداف

باید خودتان به این باور رسیده باشید که حتما به هدفتان خواهید رسید و این را با تمام وجود به قبول داشته باشید که هیچ مانعی برای رسیدن  شما به موفقیت وجود ندارد.

گام سوم : کارهای مورد علاقه تان را برای شناسایی کنید .

قطعا برای این که بتوانید اهداف خود را دنبال کنید و به موفقیت برسید می بایست به دنبال علایقتان بروید ، لذا به هرکاری که علاقه دارید آن را بر روی کاغذ بنویسید و سپس چندین بار آن ها را مرور کنید و در ذهن خود تجسم کنید آن چه را که بیشتر از سایر مورد به آن علاقه دارید را تیک بزنید و آن را به عنوان هدفتان نامگذاری کنید.

نوشتن اهداف برای موفقیت

گام چهارم : اهدافتان را یادداشت کنید

با نوشتن اهداف قدرت تمرکز پیدا می کنید ، وقتی که هدفتان را برروی کاغذ نوشتید دیگر از حالت رویا خارج می شود و شما را به سمت برنامه ریزی برای رسیدن به آن سوق می دهد . البته حتما در هنگام نوشتن اهدافتان به این نکته نیز توجه کنید که آیا هدف شما می بایست قابل دستیابی است؟ و با توانایی های شما برای رسیدن به آن هماهنگی دارد ؟

گام پنجم : دسته بندی اهداف

در این قسمت اهدافی که دارید را به صورت جداگانه بنویسید و برای رسیدن به آن ها برایشان زمان تعیین کنید ، بدین طریق شما راحت تر می توانید به توجه به زمان تعیین شده برنامه ریزی لازم برای رسیدن به هرکدام از اهداف را داشته باشید .

بیشتر مطالعه کنید:  چگونه فردی کاریزماتیک و جذاب باشیم؟

گام ششم : از کوچکترین فرصت ها و تلاش ها برای رسیدن به هدفتان بهره ببرید

تمام توانایی ها و مهارت هایی که دارید را وارد میدان عمل کنید و از ان ها برای رسیدن به موفقیت استفاده کنید می بایست هر روز به سوی هدفتان گام (هرچند کوچک) بردارید ، علاوه بر این شما می توانید برای رسیدن به موفقیت از دیگران نیز استفاده لازم را ببرید زیرا برخی کارها به تنهایی قابل انجام نخواهد بود.

گام هفتم : در پایان هر روز پیشرفت ها و گام هایی را که برای اهدافتان برداشته اید بررسی کنید

می توانید همانگونه که اهدافتان را یادداشت کردید ، پیشرفت های روزانه تان برای رسیدن به موفقیت را نیز یادداشت کنید بدین طریق به صورت دقیق تری می توانید پیشرفت هایی را که داشته اید را مورد بررسی قرار دهید و می دانید به چه میزان تلاش کرده اید و آیا نیاز است بیشتر تلاش کنید یا نه؟ با انجام این کار می توانید اعتماد به نفستان را نیز در دنبال کردن هدفتان افزایش دهید.

گام هشتم : مرور اهداف و در صورت نیاز ویرایش آن ها :

به هر اندازه که اهدافتان را مرور می کنید به همان اندازه رسیدن به موفقیت را نیز می توانید در ذهنتان مجسم کنید و به همان میزان نیز انگیزه و قدرت شما را برای رسیدن به آن افزایش می دهد و همچنین با مرور اهدافتان و قدرت تجسم می توانید موارد غیر ممکن برای رسیدن به آن ها را نیز شناسایی کنید و آن ها را ویرایش کنید به عبارت دیگر به صورت واقع بینانه تری بر روی اهدافتان متمرکز می شوید.

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟
تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>