بدون شک پوشش افراد بسیار مهم است، می‎تواند شخصیت‎ آن ‎ها را نشان دهد، می‎تواند روی ویژگی بدنی خاصی تاکید کند یا حتی آن‎ ها را چاق یا لاغر تر نشان دهد. در این مطلب می‎خواهیم به نحوه لباس پوشیدن و انتخاب لباس برای لاغر جلوه دادن نگاهی بیاندازیم.

دور لباس‎ های دارای خطوط افقی را خط بکشید

لباس‎ هایی که خطوط عمودی دارند فرد را لاغرتر نشان می‎دهند، اصلی که از قدیم پابرجا است. این خطوط یک نوع خطای دید به وجود می‎آورند که باعث می‎شوند فرد بلند قدتر و ظریف ‎تر به نظر برسد. عموما خطوط عمودی در هنرهای تجسمی استواری، ثبات، قدرت و کشیدگی قامت را نشان می‎دهند.

از سوی دیگر درخت در طبیعت با قامت رسای خود نماد استواری و ایستایی است و در نتیجه خطوط عمودی ویژگی‎ های مشابهی را در فرد نشان می‎دهند. بنابراین دور لباس ‎های دارای خطوط افقی را خط بکشید و به لباس‎ های راسته و کشیده و پر از برش ‎های عمودی رو آورید.

طرح راه‎ راه ولی ظریف

در کنار فرم و برش پارچه، نوع آن نیز در لاغر نشان دادن فرد بی تاثیر نیست. لباس هایی که خطوط راه راه دارند بهترین گزینه برای لاغر جلوه دادن شما هستند ولی این قضیه به تنهایی کافی نیست.

درست است در بالا به خطوط عمودی اشاره کردیم ولی تاثیر دیگر آن‎ ها نشان دادن پهن‎ تر اندام شما است. برای رفع این مشکل باید لباس شما خطوط عمودی با عرض و فاصله کم داشته باشد.

لاغر جلوه دادن

تنوع رنگ ‎ها را در اولویت قرار دهید

برای ایجاد تعادل در ظاهر اندام و بنابراین تناسب بهتر ظاهری خود می‎توانید رنگ ‎های مختلف را به صورت هوشمندانه با یکدیگر ترکیب کنید. به عنوان مثال اگر اندازه پایین تنه شما در مقایسه با بالا تنه بیشتر است، بهتر است لباس ‎هایی بپوشید که در بخش کمر برش دارند، قسمت بالایی آن ‎ها طرح‎ دار و به رنگ روشن است و بخش پایین تنه طرح ساده‎ به رنگ ‎های مات و تیره دارد. عکس این ترکیب نیز صادق است.

پوشیدن ژاکت ولی تحت شرایط خاص

یکی دیگر از ترفند های لاغر جلوه دادن افراد هنگام انتخاب لباس، استفاده از رو لباسی و پوشیدن ژاکت است، ولی این انتخاب باید تحت شرایط خاصی انجام شود، به عنوان مثال رو لباسی یا ژاکت منتخب شما ظریف، راسته و بلند (البته مقدار مشخص، مثلا تا زیر کمر) باشد و از طرفی باید همیشه دکمه‎ های آن را ببندید. نتیجه این تصمیم ایجاد یک خط ممتد در ظاهر لباس شما است تا بلند قدتر و ظریف ‎تر به نظر برسید.

البته به سمت ژاکت‎های 2 و حتی 4 دکمه نروید چون انتخاب آن ‎ها باعث می‎شود بالا تنه شما پهن ‎تر به نظر برسد.

برای یک بار هم که شده یک دست لباس نپوشید

بعضی اوقات افراد وزن زیادی ندارند ولی بالا تنه درشت آن‎ ها ظاهر خوبی به آن‎ ها نمی‎دهد. برای رفع این مسئله می‎توانید ترفند زیر را در پیش بگیرید: ابتدا پوشیدن پیراهن‎ های یک‎سره ، کت و دامن ، کت و شلوار و حتی بلوز شلوار های یک‎ رنگ و یک‎ طرح را از یاد ببرید. ثانیا تلاش کنید بیشتر از بین لباس‎ های ترکیبی انتخاب کنید.

همانطور که اشاره کردیم برای این که بالا تنه شما لاغر تر به نظر برسد باید کت یا پیراهن‎ هایی با برش عمودی انتخاب کنید. اغلب اوقات یک کت راه‎ راه و البته با طرح‎ های ظریف همان لباس مورد نیاز شما است ولی علاوه بر این در انتخاب شلوار و دامن باید به نکاتی دقت کنید که از جمله آن‎ها استفاده از رنگ ‎های تیره است.

به عنوان مثال اگر کت سفید و مشکی انتخاب کردید، بدون شک دامن انتخابی ‎تان نیز باید مشکی ساده باشد.

لاغر جلوه دادن

آستین بلند بپوشید

یک راه دیگر برای این که ظاهر لاغری داشته باشید، البته بدون رژیم غذایی خاص، استفاده از بلوز و پیراهن آستین بلند است. البته نه هر گزینه‎ای ، لباس‎هایی که آستین‎های بلند، باریک و کشیده دارند و اصطلاحا به اسم آستین شمشیری یا لوله تفنگی شناخته می‎شوند، اندازه بالا تنه شما را کمتر از چیزی که است نشان می‎دهند. ولی انواع دیگر مانند آستین‎ های کیمونو، پفی و چین ‎دار جان می‎دهند برای نشان دادن بالاتنه درشت و وزن بالای شما!

 از این طرح ‎ها دوری کنید

نحوه لباس پوشیدن و انتخاب لباس برای لاغر جلوه دادن بستگی به طرح لباس نیز دارد. بنابراین دور پارچه ‎های گل درشت را خط بکشید! پارچه ‎های طرح ‎دار به ویژه انواع گل درشت انتخاب برای بدی افراد دارای اضافه وزن است. پس از آن ‎ها پارچه‎های چهار خانه (به ویژه نوع خانه درشت) قرار می‎گیرند.

پارچه ‎های دارای چهار خانه ریز و با خطوط عمودی انتخاب بهتری هستند. اگر تاکید به استفاده از پارچه گل ‎دار دارید بهتر است از بین انواع دارای گل‎ های ظریف و ریز انتخاب کنید. طرح ‎های دارای خطوط دایره ‎ای و حتی نقطه نقطه را کاملا فراموش کنید چون تحت هر شرایطی سایز بدن شما را بیشتر نشان می‎دهند.

پلیسه بپوشید

برای این که بین بالا تنه و پایین ‎تنه شما تعادل باشد، به ویژه زمانی که قسمت بالا از پایین درشت ‎تر است، یکی از نکاتی که باید رعایت کنید انتخاب از بین شلوار و دامن ‎های پلیسه است. استفاده از این نوع برش حجم دامن و شلوار را بیشتر می‎کند و در نتیجه بین سایز این قسمت و بالاتنه تعادل برقرار می‎شود.

در پایان نکات زیر را از یاد نبرید:

 • پوشیدن لباس ‎های آزاد و با اندازه بزرگ تنها هیکل شما را بیشتر را نشان می‎دهد و نتیجه مفیدی در پنهان کردن اندام شما ندارد.
 • استفاده از لبا‎س‎های دارای پارچه ‎های سنگین مانند پشمی، بافتنی و چرمی وزن شما را تنها بیشتر نشان می‎دهد.
 • در مقابل پارچه ‎های سبک از جمله انواع کتانی و نخی در لاغر نشان دادن شما تاثیرگذارتر هستند.
 • علاوه بر نوع لباس رنگ آن نیز مهم است و انتخاب لباس‎هایی به رنگ تیره مانند مشکی، سرمه‎ای، قهوه‎ای و غیره می‎تواند ظاهر شما را لاغرتر و ریز نقش‎تر نشان دهد.
 • در مقابل رنگ‎های روشن در ظاهر شما غلو می‎کنند، البته اگر کاملا و یکدست از آن رنگ استفاده کنید تاثیر مثبتی دارد.
 • به دنبال انتخاب لباس‎هایی با رنگ یکسان بالاتنه و پایین ‎تنه باشید چون شما را لاغر جلوه می‎دهند.
 • استفاده از لباس‎های دارای یقه بلند باعث می‎شود گردن شما کوتاه ‎تر به نظر برسد و استفاده از گردن‎بند نیز چنین تاثیری دارد.

5/5 - (3 امتیاز)
تبلیغات

یک دیدگاه

 • رضا
  رضا
  پاسخ

  جالب بود

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>