تبلیغات

زاویه سازی صورت چیست و چه مزایایی دارد؟

زاویه سازی صورت نوعی عمل زیبایی است که با استفاده از روش هایی مانند تزریق ژل- تزریق چربی و یا نخ کشی در نواحی مختلف صورت انجام می شود.از مهم ترین مزایای زاویه سازی صورت و زاویه دار کردن صورت می توان به زیباسازی چهره فرد اشاره کرد، همانگونه که می دانید افزایش زیبایی در افراد موجب ایجاد اعتماد به نفس در آنان می شود همچنین موجب می شود برخی احساسات ناخوشایند که فرد قبل از زوایه سازی صورت در موررد خود داشته است از بین برود.

یکی دیگر از مزایای این عمل زیباسازی جوانسازی پوست است، براساس تحقیقات پزشکی ثابت شده است که یکی ار عواملی که موجب می شود سریعتر حالات پیری در چهره افراد نمایان شود نارضایتی آن ها از پوستشان است، با افزایش سن، فرد اولین حالت های پیری را در پوست خود مشاهده می کند در چنین شرایطی می تواند با انجام عمل زاویه سازی صورت و استفاده از روش هایی مانند تزریق ژل و چربی صاحب پوستی زیبا و جوان شود.مزیت دیگر آن ایجاد تقارن در صوررت است، این امر در زیباسازی صورت بسیار مهم می باشد زیرا یکی از دلایلی که موجب می شود افراد از زیبایی چهره خود رضایت نداشته باشند عدم تقارن صورت است، در عمل زاویه سازی صورت برای ایجاد تقارن از  فیلر پر کننده استفاده می شود که این امر به حد زیادی می تواند در زیبایی افراد تاثیرگذار باشد.

زاویه سازی صورت

زوایه سازی صورت برای چه افرادی مناسب است؟

لازم است که بدانید زوایه سازی صورت بر روی تمامی چهره ها قابل انجام نیست، افرادی با ویژگی های ذیل می توانند این جراحی را انجام دهند:

 • افرادی که فک پهنی دارند
 • افرادی که شکل فکشان مربعی است
 • افرادی که شکا فکشان دایره ای است
 • آن دسته از افرادی که زاویه فکشان مشخص نیست
 • افرادی که گونه های چاقی دارند
 • آن دسته از خانم هایی که حالت فکشان مرادانه است
 • افرادی که گونه های لاغری دارند

اگر می خواهید بدانید که آیا این جراحی برای شما نیز مناسب است یا خیر، کافی است پوست صورتتان را به آرامی از ناحیه گونه به سمت گوش بکشید اگر حالت چهرتان را دوست داشتید می توانید این عمل زیباسازی را انجام دهید.

اغلب افرادی که صورت گرد و یا مربعی دارند تمایل بیشتری به انجام عمل زوایه سازی صورت دارند این افراد به دلیل وجود غبغب و چانه گردشان این روش را انتخاب می کنند تا بتوانند به چهره ای زیبا و ایده آل دست پیدا کنند و از شر غبغب و گردی چانه شان خلاص شوند، البته گروه دیگری از افراد که تنها مشکلشان گردی بیش از حد فکشان است نیز برای این روش زیبایی مناسب می باشند.برای زاویه سازی صورت گرد پزشک ممکن است از هر کدام از روش های زاویه دار کردن که در ادامه مقاله مورد بررسی قرار می دهیم به صورت ترکیبی استفاده کند.

با توجه به موارد ذکر شده دانستیم که عمل زاویه سازی صورت می تواند تا حد زیادی موجب درمان نقص های صورت برخی افراد شود اما این عمل زیبایی برای افرادی با ویژگی های ذیل مناسب نبوده و نباید این افراد این نوع جراحی زیبایی را انتخاب کنند زیرا نتیجه ایده آل و دلخواهشان را دریافت نمی کنند:

 • افرادی که صورتی بسیار چاق و یا بسیار لاغر استخوانی دارند.
 • افرادی که پوست صورتشان دچار افتادگی شده است
 • افرادی که فکشان کوچک است
 • افرادی که صورتشان گرد و چاق است
 • افرادی گونه شان کوچک بوده و یا اینکه حالت عقب رفتگی دارد
 • افرادی که بخش بالایی صورتشان نسبت به بخش پایینی آن باریکتر و کوچکتر است
 • افرادی که گردن چاقی دارند

زاویه سازی صورت

انواع روش های زاویه سازی صورت کدام است؟

زاویه سازی صورت  با روش های مختلفی انجام می شود که روش انتخابی برای هر شخصی به نظر پزشک معالج وی ارتباط دارد، از این رو می توان گفت روش انجام شده برای زاویه سازی صورت در افراد مختلف با هم فرق دارد، پزشک درطی یک جلسه با انجام معایناتی حالت صورت- گردن و فک بیمار را بررسی کرده و سپس روش پیشنهادی خود را ارائه می دهد. قبل از انجام هر کدام از این روش ها ابتدا از بیمار تست حساسیت پوستی برای برخی مواد مانند ژل و یا نخ گرفته می شود.

در ادامه انواع روش هایی که برای زاویه سازی صورت مورد استفاده قرار می گیرد را مورد بررسی قرار می دهیم:

زاویه سازی صورت با نخ

برخی افراد با افزایش سن حالت چهره شان افتاده به نظر می رسد که این امر موجب می شود که خط فکشان دیگر نمایان نباشد، این دسته از افراد با استفاده از روش نخ و یا لیفیتنگ می توانند حالت افتاده چهره شان را درمان کنند.در این روش پوست با استفاده از نخ های جذبی به نام پولید یوکسانون (PDO) کشیده می شود، و حالت طبیعی صورت مجددا بر می گردد، برخی پزشکان با توجه به میزان افتادگی پوستی بیمار در کنار نخ کشی از فیلرهای پوستی نیز استفاده می کنند.

در زمان درمان، نخ های PDO در لایه زیر پوستی جای می گیرند سپس پزشک برای کاهش میزان کبودی ناحیه تحت درمان، با استفاده از یک کانول، نخ ها را در محل های اصلی خود که از قبل مشخص کرده قرار می دهد.

حدودا 6 الی 8 ماه طول می کشد تا نخ ها جذب پوست شوند و  در اطراف آن کلاژن های پوستی تشکیل شود.

زاویه سازی صورت با چربی

پزشک در این روش، برای اینکه فک بیمار حالت V پیدا کند اقدام به کشیدن کانتورهای اطراف صورت می کند، در واقع با این کار حالت چهره بیمار به شکل قلب می شود.در این روش درمانی پزشک با استفاده از کانول هایی که دارای لوله های توخالی یک میلی متر هستند، میزان بسیار کمی از بافت چربی شکم و یا ران بیمار را بر می دارد، در قسمت انتهایی این کانول ها سوراخ بسیار ریزی وجود دارد که چربی ها به صورت قطره ای از آن خارج شده و به نقاطی از صورت که به چربی نیاز دارد تزریق می شود.

در زمان تزریق چربی، پزشک از بی حسی موضعی برای بیمار استفاده می کند و مدت زمان درمان نیز 45 دقیقه الی 1 ساعت به طول می انجامد. این روش دارای عوارضی جانبی مانند کبودی و تورم است که بعد از یک هفته کاملا بهبود پیدا می کند، نتیجه نهایی این روش درمانی بعد از گذشت 6 ماه قابل رویت است.

زاویه سازی صورت

زاویه سازی و زاویه دار کردن صورت با ژل

در این روش برای پر کردن نقاطی از چهره که حجم چربی زیر پوستی خود را از دست داده اند اقدام به تزریق ژل می کند مانند گونه ها، در واقع پزشک با این کار حالت صورت را به سمت بالا می کشد. این نوع تزریق برای چانه ها نیز در صورتی که به حجم نیاز داشته باشند مورد استفاده قرار می گیرد که با این کار صورت حالت V پیدا می کند، مواد مورد استفاده به نام ژل در این روش، از اسید هیالورونیک و کلسیم ساخته می شوند که  به صورت طبیعی در بدن ما وجود دارد از این رو می توان با خیالی آسوده به این ژل ها اعتماد کرد.

2 تکنیک برای تزریق ژل به چانه وجود دارد : 1- تکنیک کانولا 2- تکنیک سوزن

که هر کدام از این روش ها دارای مزایای خاص خود می باشند پزشک ممکن است برای بکارگیری بهترین روش درمانی هردوی این تکنیک ها را به صورت ترکیبی برای بیمار به کار ببرد، مدت زمان مورد استفاده در این روش درمانی تقریبا 10 الی 15 دقیقه می باشد.

مدت ماندگاری تزریق ژل برای زاویه سازی و زاویه دار کردن صورت، به نوع ژل مورد استفاده بستگی دارد به عنوان مثال ژل هایی که از اسید هیالورونیک ساخته می شوند دارای ترکیبی طبیعی می باشند و حدود 9 الی 12 ماه ماندگاری دارند.

آیا زاویه سازی صورت با استفاده از تزریق ژل، دائمی است؟

برخی افراد تصور می کنند که زاویه سازی صورت با ژل به صورت دائمی می باشد.درواقع زوایه سازی با این روش به دو طریق می تواند انجام شود روش اول زاویه سازی موقت و روش دوم دائمی است، که استفاده از هرکدام از این روش ها به شرایط بیمار و نظر پزشک بستگی دارد.

در روش موقت پزشک برای زاویه دار کردن صورت همانگونه که در سطرهای پیش به آن اشاره کردیم از فیلرهای پر کننده استفاده می کند و مدت ماندگاری آن در حدود 6 ماه الی یک سال می باشد. این روش ایمن تر و آسانتر است و هزینه درمان آن نیز کمتر است، از این رو زاویه سازی صورت به روش موقت طرفداران بیشتری دارد.

در روش دوم که دائمی می باشد برای زاویه سازی صورت عمل های بیشتری نسبت به نوع موقت بر روی صورت بیمار انجام می شود، لازم است که بدانید این روش تهاجمی تر بوده و هزینه درمان آن نیز بیشتر می باشد، دلیل دائمی بودن این روش این است که پزشک قبل از اقدام برای تزریق ژل، ابتدا استخوان نواحی از صورت مانند فک که نیاز به زاویه سازی دارد را با جراحی اصلاح می کند سپس بعد از بهبودی این نواحی، اقدام به تزریق ژل می کند، که لازم است در این مورد در انتخاب پزشک خوب نهایت دقت خود را به کار ببرید.

زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت با بوتاکس

این روش زاویه سازی و زاویه دار کردن صورت برای آن دسته از افرادی که بخش پایین صورتشان کشیده است و فک مربعی دارند مناسب می باشد. پزشک در این روش با استفاده از تزریق بوتاکس سعی در کوچکتر جلوه دادن چانه بیمار دارد.

اقداماتی که بیمار بعد از زاویه سازی صورت باید انجام دهد به قرار ذیل است:

پزشک بعد از انجام عمل زاویه سازی و زاویه دار کردن صورت توصیه های لازم را به بیمار اعلام می کند، بیمار برای این که بتواند بهترین نتیجه را از درمان دریافت کند لازم است تمامی توصیه های پزشک را به صورت دقیق رعایت کند، در کنار توصیه های پزشک رعایت موارد ذیل نیز می تواند در نتیجه عمل تاثیرگذار باشد:

 • بهتر است به مدت 4 ساعت بعد از عمل از کرم های آرایشی پوستی استفاده نکنید
 • به مدت یک هفته غذاهای نرم مصرف کنید
 • به مدت 24 ساعت از وارد کردن هر گونه فشار به نواحی عمل خودداری کنید.
 • سعی کنید به مدت 12 ساعت بعد از عمل بر روی شکم نخوابید
 • از انجام فعالیت های سنگین مانند ورزش کردن به مدت 24 ساعت خودداری کنید.
 • از رفتن به سونا و آبگرم به مدت یک هفته اجتناب کنید.

آیا زوایه سازی صورت برای مردان هم مناسب است؟

امروزه آقایان نیز تمایل به تقویت ویژگی های صورت خود دارند، برخی از این مردان برای خوش فرم شدن چهرشان با زوایه ایده آل، به انجام روش های زاویه سازی صورت مردان روی آورده اند.

زاویه دار بودن فک و چانه مردان موجب جذابیت چهره آن ها می شود و این امر یکی از مهم ترین ویژگی های درخور توجه در مردان به شمار می آید، براساس نتایج به دست آمده از آکادمی جراحان پلاستیک در آمریکا زوایه سازی صورت به خصوص در نواحی فک و چانه، از پرطرفدارترین روش های زیبایی و زاویه سازی صورت مردان در میان آن ها است.

هزینه زاویه سازی صورت به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه های مورد نیاز برای هرکدام از روش های زاویه سازی صورت، به عوامل مختلفی مانند میزان مهارت پزشک- منطقه سکونت- نیاز بیمار- نوع درمان و مواد مورد استفاده بستگی دارد، لذا بهترین راه برای پیدا کردن پزشکی با تجربه و مهارت بالا پرسش از کلینیک های تخصصی در این زمینه می باشد.

منبع : نیلارز

5/5 - (3 امتیاز)
تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>