تبلیغات

ما در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع معرفی شهر زوریخ سوئیس بپردازیم. زوریخ یا به زبان آلمانیZürich  یکی از شهرهای مهم کشور سوئیس میباشد که در شمال کشور سوئیس قرار دارد. شهر زوریخ سوئیس از شهرهای مهم و اقتصادی کشور سوئیس میباشد. برخی این شهر را به عنوان پایتخت فرهنگی سوئیس میدانند. شهر زوریخ سوئیس جزو شهرهای دیدنی جهان میباشد و هر ساله توریست های زیادی به این شهر میروند، با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با این شهر اعجاب انگیز آشنا کنیم.

شهر زوریخ سوئیس چه ویژگی هایی دارد؟

شهر زوریخ سوئیس از پرجمعیت ترین شهرهای کشور سوئیس میباشد. این شهر مهم در سال ۹۵ سرشماری شد و ۴۰۲۷۶۲ جمعیت دارد ، زوریخ سوئیس در شمال مرکزی کشور سوئیس قرار دارد و نزدیک به دامنه های کوه آلپ میباشد. این شهر جزو شهرهای باکیفیت و گران قیمت در جهان میباشد. گستردگی شهر زوریخ سوئیس به ۸۸/۹۱ کیلومترمربع میرسد و در بخش زمانی ۱+ گرینویچ قرار دارد که باعث شده آب و هوای خوبی داشته باشد. شهر زوریخ سوئیس از ۱۲ منطقه تشکیل شده است که هرکدام از این منطقه ها دارای یک یا دوازده نام هستند، منطقه یکی از بخش های شهر زوریخ سوئیس میباشد که از همه قدیمی تر است.

شهر زوریخ سوئیس

شهر زوریخ سوئیس را اقتصاد دان ها قلب اقتصادی کشور سوئیس میباشد چون ۶۵ بانک ملی و بین المللی دارد که اهمیت آن را زیاد کرده است. با اینکه این شهر بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر سوئیس میباشد اما پایتخت این کشور شهر برن است. با تحقیقاتی که درباره این شهر با قدمت شده شهر زوریخ سوئیس دارای مردمانی شاد میباشد و در بین مردم این شهر شلوغی و بی قانونی معنایی ندارد. بیشتر مردم شهر زوریخ سوئیس به زبان آلمانی صحبت میکنند ولی هستند برخی از افرادی که در این شهر به زبان های مختلفی نظیر ایتالیایی، انگلیسی ، فرانسوی صحبت میکنند.

بیشتر مطالعه کنید:  همه چیز درباره گرجستان و سفر به این کشور

البته ناگفتنی نماند که خانواده های اشرافی که در شهر زوریخ سوئیس زندگی میکنند به زبان لاتین بیشتر صحبت میکنند. شهر زوریخ سوئیس جزو شهرهای توریستی جهان میباشد که سالانه ۵/۲ میلیون توریست را پذیرا میباشد، اما با این حجم توریست شهر زوریخ سوئیس تنها ۱۱۰ هتل دارد و فرودگاه های این شهر جزو شلوغ ترین فرودگاه های جهان هستند که در طول سال ۲۰ میلیون توریست را جا به جا میکنند.

شهر زوریخ سوئیس

شهر زوریخ سوئیس دارای ۱۲۰۰ فواره و آب نما میباشد این شهر باشکوه مکانی مناسب برای عکاسان میباشد چون عکاس در این شهر میتواند منظره هایی ناب را پیدا کند. شهر زوریخ سوئیس جزو شهرهای هنری تاریخ سوئیس میباشد  و دادائیسم که یکی از مکتب های مهم اعتراض به سیاست های جامعه بود در شهر زوریخ سوئیس تشکیل شد و رئیس این مکتب هنرمندی مشهور به نام مارسل دوشان بود.

شهر زوریخ سوئیس در خود  بیشتر از ۱۲ موزه دارد و مهم ترین موزه این شهر موزه ملی میباشد. در شهر زوریخ سوئیس دانشگاه بزرگی است که ۲۵۰۰۰ دانشجو دارد و از بزرگترین و مهم ترین دانشگاه های کشور سوئیس میباشد و دانشجویان را در زمینه های مختلفی نظیر هنر، اقتصاد ، حقوق، علوم پزشکی ، دامپزشکی، علوم کاربردی و فلسفه میپذیرد.

زوریخ سوئیس

دانشگاه بزرگ شهر زوریخ سوئیس ۲۰ نفر از افرادی را که موفق شدند جایزه نوبل را ببرند در خود تعلیم داد که برخی از این افراد مثل آلبرت انیشتن و ویلهلم رونتگن پایانامه های خود را در دانشگاه شهر زوریخ سوئیس ارائه دادند. شهر زوریخ سوئیس دارای ۱۰۳۰ چشمه آب معدنی میباشد که همه ساله توریست های زیادی از شهرهای مختلف به دیدن این چشمه های معدنی می‌آیند. این شهر اعجاب انگیز دارای باغ وحش هایی میباشد که در آنها حیوانات به راحتی و به صورت آزادانه حرکت میکنند، اگر شخصی به باغ وحش های شهر زوریخ سوئیس سر بزند حس میکند که به جنگل رفته است.

بیشتر مطالعه کنید:  با جاهای دیدنی استانبول بیشتر آشنا شوید!

شهر زوریخ سوئیس دارای زیبایی های زیادی است و ساختمان های این شهر دارای معماری های زیبایی میباشد ، کافه های شهر زوریخ سوئیس معماری های منحصر به فردی دارد و همواره چهره های مشهوری را به خود دیده است و مکتب دادا که یکی از مکاتب مهم این شهر میباشد در کافه های شهر زوریخ سوئیس شکل گرفته است . رهبر انقلاب کمونیست روسیه در دهه ۱۹۱۷ در شهر زوریخ سوئیس زندگی میکرد و اغلب به کافه های شهر میرفت.

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری این شهر کلیساهای آن میباشد که یکی از معروف ترین کلیساهای شهر زوریخ سوئیس کلیسای فرامانستر میباشد و طراحی شیشه های این کلیسای محبوب را هنرمندی معروف به نام مارک شاگال انجام داده است و با این که ۸۳ سال از قدمت این کلیسای باشکوه میگذرد اما هنوز این نقش ها و طراحی ها بر جای مانده است.

زوریخ سوئیس

در شهر زوریخ سوئیس حمام های عمومی زیادی وجود دارد که تعداد آنها به ۴۰ عدد میرسد که از این تعداد تنها ۱۸ حمام در اختیار عموم است. شهر زوریخ سوئیس دارای گرانترین همبرگر فروشی ها میباشد و مکدونالد یکی از همین همبرگر فروشی ها میباشد.  مردم شهر زوریخ سوئیس میتوانند علاوه بر پست نامه هایشان در صندوق های

پستی بسته های خود را نیز در داخل صندوق های پست قرار دهند چراکه صندوق های پستی این شهر دارای دو اسلات میباشد که یکی از این اسلات ها برای پست نامه و اسلات دیگری برای پست بسته ها کاربرد دارد. رستوران های شهر زوریخ سوئیس گرانترین غذاهای چینی و مکزیکی را در منوی خود دارند. یکی از جاذبه های گردشگری شهر زوریخ سوئیس دریاچه زوریخ میباشد که در طی سال های اخیر ۲ بار به طور کامل یخ زد.

زوریخ سوئیس

رژه خیابانی سالانه یا Street Parade در کجای شهر زوریخ سوئیس برگزار می شود؟

یکی از علت های محبوبیت شهر زوریخ سوئیس بانک های آن میباشد این شهر در زمینه بانکداری دارای شهرتی جهانی میباشد و مهم ترین شهر تجاری زوریخ سوئیس میباشد ، برخی از افراد شهر زوریخ سوئیس را پایتخت تجاری این کشور میدانند به همین دلیل برخی فکر میکنند که این شهر بسیار بی روح و یکنواخت میباشد، اما این شهر اعجاب انگیز جاذبه های زیادی دارد و فستیوال های شادی زیادی در این شهر برگزار میشود که سالانه توریست های زیادی را به خود جذب میکند ، یکی از فستیوال هایی که سالانه در شهر زوریخ سوئیس برگزار میشود رژه خیابانی سالانه یا Street Parade  میباشد که افراد باید در این رژه همگانی مسیری به طول ۲/۴ کیلومتری را طی کنند، این فستیوال که هر ساله برگزار میشود در نزدیکی دریاچه زوریخ که یکی از جاذبه های گردشگری شهر زوریخ سوئیس است برپا میشود، این رژه همگانی جزو رویدادهای مهم شهر زوریخ سوئیس میباشد که در آن موسیقی و رنگ های مختلفی دیده میشود.

تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>