تبلیغات

روش های سریع برای مهاجرت به آلمان

آلمان کشوری مهاجرپذیر است. اقتصاد پویا، قوانین دقیق و تعداد بالای مهاجران و به‌صرفه بودن تحصیل در این کشور آن را به دومین مقصد مورد علاقه مردم در جهان تبدیل کرده است و برای کسانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند دانستن اینکه هدف‌شان از این کار چیست اهمیت دارد. سیستم آموزشی این کشور بسیاری را ترغیب به مهاجرت تحصیلی کرده و فرصت‎های شغلی متنوع و زیادی که وجود دارد باعث شده تا جویندگان کار خارج از کشور به مهاجرت به آلمان جدی‎تر نگاه کنند.

شرایط کلی مهاجرت به آلمان و دریافت ویزای آلمان کدامند؟

برای اینکه کشور آلمان با مهاجرت شما موافقت کند شما نیاز به داشتن برخی از شرایط اولیه هستید که در انواع مهاجرت، چه برای کار باشد و چه تحصیل و سرمایه گذاری، مشترک است.

مهاجرت به آلمان

سرمایه اولیه برای مهاجرت به آلمان

برای مهاجرت به آلمان ضروری است که به این کشور اعلام کنید قادر به اداره زندگی خود حداقل به مدت یک سال هستید. حتی اگر مهاجرت شما کاری باشد هم باز نیاز دارید تا مدارک مالی خود را ارسال کنید که نشان دهد شما تا زمانی که اولین حقوق‎تان را دریافت نکرده‎اید می‎توانید در آلمان بدون نیاز به کمک دولت زندگی خود را بگذرانید. شما باید ثابت کنید که در حساب بانکی‎تان قبه اندازه مورد نیاز پول دارید.

بیمه درمانی معتبر برای مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت آلمان

توصیه می شود که یک بیمه درمانی آلمانی داشته باشید. بدون بیمه امکان مهاجرت به آلمان فراهم نمی‎شود. اگر در داخل کشور بیمه دارید باید مطمئن باشید که بیمه شما از سوی کشور مقصد مورد پذیرش قرار می‎گیرد. بدون بیمه شما قادر به ورود به آلمان نخواهید بود. این یک نکته بسیار ضروری‎ست.

داشتن حداقل آشنایی به زبان آلمانی

برای اغلب روش‌های مهاجرت به آلمان شما نیاز به مهارتی حداقلی در زبان این کشور دارید. بیشتر مهاجران در شرایط عادی باید آزمون داده و مشخص کنند که به آلمانی در سطح A1  و A2 مسلط هستند یعنی توانایی برقراری ارتباط اولیه و رفع نیازهای ضروری خود را دارند. اگر می‎خواهید اقامت آلمان دائم بگیرید این سطح از زبان دیگر کفاف کار شما را نمی‎دهد و باید از تسلط نسبی برخوردار بوده و در آزمون نمره B1 یا B2  بگیرید.

مهاجرت به آلمان

انواع ویزای آلمان و دریافت اقامت آلمان

پنج نوع ویزای آلمان برای مهاجرت به آلمان وجود دارد. ویزای کسب‌وکار و کارآفرینی، ویزای تحصیلی، ویزای جستجو به دنبال شغل، ویزای کاری، ویزای آلمان برای کارآموزی

مهاجرت به آلمان از طریق ویزای کار و نحوه دریافت ویزای کار آلمان

برای داشتن ویزای کار آلمان شما باید یک کارفرما را قانع کنید که به شما پیشنهاد کار بدهد. او باید به مدت سه ماه آگهی کار را در این کشور منتشر کرده باشد و بعد از آنکه در داخل هیچ‌کس متقاضی انجام آن نبود، مدتی مشابه هم در اتحادیه اروپا آگهی دهد و بعد نوبت به دیگر افراد در خارج از اروپا می‌رسد. این مسیر اصلا آسان نیست و معمولا نتیجه‎ای در پی نخواهد داشت مگر اینکه شما بسیار خوش ‏شانس باشید یا مهارتی را بدانید که دیگران از آن بی‏ بهره هستند. اما شما باز هم یک راه دیگر که بسیار آسان‎تر است دارید.

مهاجرت به آلمان

در این راه شما درخواست ویزای کار آلمان شش ماهه‌ای را می‌دهید که به شما اجازه می‌دهد به مدت شش ماه به آلمان سفر کنید تا کار پیدا کنید و بعد از آن اقدام به ویزای کار آلمان نمایید. آلمان از نیروی متخصص همیشه استقبال می‎کند و در صورتیکه بتوانید از قوانین دست ‎و پاگیر مورد قبل رها شده و ویزای شش ‎ماهه را بگیرید، کار پیدا کردن وقتی در خاک این کشور حضور دارید کار مشکلی نیست. به ویژه آنکه با سیل مهاجرانی که در سال‎های اخیر به آلمان رسیده‎اند قوانین برای کار پیدا کردن غیراروپائی‌ها آسان‌تر شده است. در صورتی ‎که چهل سال را رد نکرده باشید و سابقه طولانی در شغل خود داشته باشید و رزومه ‎تان پروپیمان باشد، شانس بیشتری برای شغل پیدا کردن و در نتیجه مهاجرت به آلمان از طریق ویزای کار آلمان دارید. ویزای کار آلمان معمولا چهارساله است و بعد از سی‌ و دو ماه می‎توانید درخواست اقامت آلمان دهید و در این کشور ماندگار شوید.

شرایط کلی برای درخواست ویزای کار آلمان و مهاجرت به آلمان

*دعوت‌نامه از سوی کارفرما در آلمان

*داشتن مدرک لیسانس یا بالاتر از آن

*سابقه دو ساله در شغلی مرتبط و بیمه مربوط به آن

*داشتن مدرک A2 در زبان آلمانی

مهاجرت از طریق سرمایه ‎گذاری در آلمان

آلمان به خاطر ثبات اقتصادی برای سرمایه‌گذاری گزینه خوبی به حساب می‌آید و بسیار هم سرمایه ‎پذیر است. در صورتی‎ که دست به تاسیس رستوران یا فروشگاه شخصی بزنید، شرکت تاسیس کنید، دفتر نمایندگی یا شعبه باشید، دفتر کارخانه یا انبار پخش و.. داشته باشید می‎توانید از این مسیر وارد آلمان شوید. برای اینکار شما باید حداقل 25000 یورو سرمایه نیاز است. اگر هم شرکتی دارید که البته نیازمند ثبت در آلمان است، باید مخارج یک سال آن را به صورت آماده داشته و به آلمان اعلام کنید. برای اقدام به مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه ‎گذاری در آلمان ارسال مدارک زیر ضروری است:

*فرم پر شده درخواست ویزا

*پاسپورت معتبر و شناسنامه

*تشریح طرح شما برای سرمایه‌گذاری

*مدرک زبان و رزومه ترجمه شده

*مدرکی که تمکن مالی شما را اثبات کند

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل در آلمان

دانشگاه‌ های دولتی در آلمان دارای امکان تحصیل رایگان هستند و برای همین متقاضیان زیادی خواهان مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی و تحصیل در آلمان هستند. شما قبل از اقدام برای ویزا نیاز دارید تا از دانشگاه مورد نظرتان پذیرش تحصیلی بگیرید. سطح دانشگاه‎ های آلمان بسیار بالاست و شما یک ‎سال و نیم بعد از گرفتن مدرک خود وقت دارید که در این کشور کار پیدا کنید و مشغول شوید. این موضوع مهاجرت به آلمان به هدف تحصیل در آلمان را بسیار پرطرفدار کرده است.

تحصیل در آلمان

مدارک لازم برای ویزای تحصیل در آلمان

*فرم درخواست ویزای تکمیل شده در دونسخه جداگانه

* سه عکس سه‎ در چهار جدید

*نسخه پر شده پرسشنامه امنیتی

*اصل مدارک قبلی به زبان انگلیسی یا آلمانی به همراه دو کپی

*مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی، بستگی به مقطع تحصیلی، دانشگاه و نوع رشته شما دارد

*انگیزه‎ نامه پر شده

در صورتیکه متاهل هستید و می‎خواهید با خانواده خود مهاجرت به آلمان داشته باشید، باید پاسپورت و شناسنامه همسر خود را به همراه دو کپی ارسال کنید. اصل عقدنامه به فارسی و ترجمه آن به انگلیسی و آلمانی و شناسنامه هم نیاز است. همچنین شما نیاز به تائیدیه بانکی دارید که نشان دهد متقاضی 8050 یورو در بانک‎های ایران پول دارد. مدارک تحصیلی همسر شما هم به همراه دو نسخه کپی لازم است.

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟
تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>