راه های آسان برای مهاجرت به استرالیا چیست؟

استرالیا یک مقصد آرام و پرطرفدار برای کسانی است که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند. این کشور با سطح رفاه بالا، درآمد مکفی و امنیت و ثباتی که دارد، یکی از مقاصد پرطرفدار برای ایرانی‎ها به حساب می ‎آید. مهاجرت به استرالیا که سرزمین دوری به حساب می ‎آید، نیاز به برنامه‌ ریزی دقیق دارد و برای شروع باید بدانید که با چه هدفی قصد زندگی در این کشور را دارید؟ می‎خواهید درس بخوانید؟ کار کنید یا سرمایه‌گذاری کنید؟ پاسخ این سوال می‎تواند نیمی از راه شما برای مهاجرت باشد چون مشخص کننده قدم‌های بعدی شماست. اینجا به همه آنچه در مورد مهاجرت به استرالیا نیاز دارید، پرداخته ‎ایم:

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه ‎گذاری

این نوع از مهاجرت معمولا مورد استقبال اغلب کشورها قرار می‎گیرد. در مورد مهاجرت به استرالیا از راه سرمایه‌ گذاری یکی از آسان‌ ترین‌ راه ‎هاست. کسانی که قصد دارند از راه سرمایه‌ گذاری یا کارآفرینی مهاجرت کنند نیاز به ویزای 4 ساله‌ ای دارند که به ویزای 188 مشهور است. شرایط گرفتن این ویزا به شرح زیر است:

  • سن کم‌تر از 55 سال
  • حداقل دارایی به میزان 800 هزار دلار استرالیا(هر دلار در مهرماه 1398 حدودا 7800 تومان است)
  • داشتن گردش‎ مالی به مبلغ حداقل 500 هزار دلار استرالیا در 2 سال از چهار سال اخیر
  • اثبات کارفرما بودن در دو سال مالی در ایران
  • مدرک مرتبط با قیمت‌ گذاری املاک
  • گزارش‎ های مالی شما در سال‎ های گذشته و در داخل کشور
  • طرح کسب‌ و کاری که قصد راه انداختن آن را دارید.

مهاجرت به استرالیا

در صورتی که استرالیا به عنوان کشور مقصد با موارد بالا موافقت کرده و مهاجرت شما را تائید کند، پس از ورود به این کشور می‎توانید برای اقامت دائم استرالیا که به اقامت 888 معروف است اقدام کنید. اما باز هم نیاز به پیش شرط‎ های زیر دارید:

*داشتن دو سال کسب‌ و کار فعال و سود آور         

* گردش مالی دسته‌ کم 300 هزاردلار استرالیا به صورت سالیانه

*امکان سرمایه ‎گذاری حداقل دویست ‎هزار دلاری در کشور مقصد

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای تحصیلی و نحوه تحصیل در استرالیا

اگر برای تحصیل به دانشگاه‌ های استرالیا بروید بعد از اتمام درس ‎تان می‎توانید به دنبال کار بگردید و اگر پیدا شد، درخواست ویزای بعد از فارغ‌ التحصیلی کنید. اما این ویزا معمولا دو تا سه سال زمان دارد و اگر تحصیلات‎ تان با شغل‎ تان مرتبط باشد با پایان سال اول قادر خواهید بود که ویزای اقامت استرالیا بگیرید. مدارک لازم برای گرفتن ویزای تحصیلی از قرار زیر هستند:

1 ) مدرک آیلتس که نمره آن بستگی به دانشگاه و رشته تحصیلی شما دارد(نمره هفت به بالا برای رشته‎ های علوم انسانی لازم است)

2) مدارک مالی که نشان‎ دهنده تمکن شما برای اداره زندگی در استرالیا باشد. معمولا نیاز است که آن ها بدانند شما قادر هستید که زندگی خود را به مدت یک سال در این کشور اداره کنید.

3)سابقه تحصیلی(ریز نمرات و آخرین مدرک تحصیلی ترجمه شده)

4) پذیرش از سوی یکی از دانشگاه‏ های استرالیا برای تحصیل در استرالیا

5) پاسخ به سوالاتی که نشان دهد شخصیت خوبی برای زندگی در این کشور دارید.

مهاجرت به استرالیا

هزینه تحصیل در دوره لیسانس بستگی به رشته تحصیلی بین بیست‏ هزار تا چهل‎ هزار دلار استرالیا است که معمولا چهارسال به طول می ‎انجامد. در این دوره دانشجو می‏تواند به کارهای نیمه ‏وقت پرداخته و در هفته به مدت بیست ساعت کار کند.

در دوره کارشناسی  ‏ارشد که دوساله است، هزینه تحصیل بین 12000 تا 40000 دلار برآورد می‎شود. شرایط کار برای این افراد هم همان بیست ساعت در هفته تعیین شده.

برای دوره دکترا که چهارساله است، استرالیا معمولا انتخاب خوبی به حساب می‎ آید زیرا گرفتن بورسیه دکترا که تحقیقاتی است در آن چندان سخت نیست.

نکته: قبل از اقدام به گرفتن ویزا شما باید در یکی از دوره ‎های تحصیلی موجود در استرالیا ثبت‌ نام کنید. وقتی آنها پیشنهاد نامه کتبی را برای شما ارسال کردند، مبلغی را باید به عنوان سپرده تحصیلی به آن مرکز بپردازید تا در ازای آن، آنها یک COE که همان تائیدیه ثبت ‎نام است را بدهند.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار و دریافت ویزای کار استرالیا

اگر خواهان مهاجرت به استرالیا برای کار هستید باید بتوانید یک کارفرما را در این کشور متقاعد کنید تا شما را به کار بگیرد. برای اینکه با تخصص و مهارت‎ تان در استرالیا کار پیدا کنید و بتوانید ویزای کار استرالیا را بگیرید ، باید شرایط زیر را داشته باشید:

1)سن کم ‎تر از چهل‌ و پنج سال

2)مدرک تحصیلی معتبر که نشان دهد در یک رشته تحصیلی مهارت دارید یا مدرکی حرفه ‎ای که برای مهاجرت به استرالیا معتبر به حساب بیاید. دیپلم‌ های فنی‌حرفه‌ ای در صورتی معتبرند که فرد 900 ساعت یا بیشتر آموزش دیده باشد

3)سابقه ‎کار به میزان یک تا هشت سال بستگی به شغلی که به آن نیاز دارید دارد. شما باید یک گواهی سابقه‏ کار از مرکزی معتبر که نشان‎ دهنده طول مدت کار، حقوق و وظایف‏تان باشد، داشته باشید تا برای گرفتن ویزا آن را ارائه دهید

4)داشتن آیلتس برای مهاجرت به استرالیا و دریافت ویزای کار استرالیا ضروری است.

مهاجرت به استرالیا

اقامت دائم استرالیا و ویزای مهارتی

این یکی از محبو‎ب ‎ترین راه‎ها برای مهاجرت به استرالیا است. برای درخواست ویزا باید آن را در سایت وزارت ‎خارجه ثبت کرد. سه نوع ویزای دائم از این طریق قابل پیگیری است:

ویزای 189: اقامت مستقل استرالیا در شرایطی که شما حامی ‎ای در این کشور ندارید. سن شما باید کم‎تر از 45 سال باشد، شخصیت و سلامت‌ تان مورد ارزیابی قرار گیرد و شغلی را انتخاب کنید که مهارتش را دارید

ویزای 190: اگر مهارت شما بعد از ارزیابی به وسیله یک آژانس دولتی مورد پذیرش قبول شده باشد، این نوع ویزا مختص شماست. فراموش نکنید که باید حداقل در ارزیابی نمره 60 را بگیرید و سن‎تان کمتر از 50 سال باشد

ویزای 489: در آزمون رتبه ‎بندی شرکت می‏کنید و گرفتن امتیاز لازم رمز موفقیت شماست. در این نوع مهاجرت به استرالیا، شما نیاز به یک حامی در این کشور دارید و سنتان هم باید حداکثر 45 سال باشد

مهم‎ترین ویژگی ویزای مهارتی برای مهاجرت به استرالیا این است که شما به محض دریافت آن، اجازه اقامت دائم استرالیا در همه شهرهای استرالیا را کسب خواهید کرد. دلیل آن هم این است که در صورت مهاجرت شما به دولت استرالیا مالیات خواهید پرداخت.

برخی از مقررات مهاجرت به استرالیا و زندگی در استرالیا

برای گرفتن ویزای 189 تحصیلی مختص کسانی که حمایت ایالتی را ندارند، محدودیت‏هایی به وجود آمده که بر اساس آن استرالیا تعداد محدودی را به عنوان مهاجر می‎پذیرد.

در صورتی که به ‏دنبال گرفتن اقامت استرالیا بر اساس مهارت خود هستید، این مهارت پیش از قبول در خواست مهاجرت به استرالیا مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟
تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>