تبلیغات

علت اصلی روشن نشدن گوشی هوآوی چیست؟

کاربران گرامی امروز قصد داریم موضوع روشن نشدن گوشی هوآوی را بررسی کنیم، پس با ما همراه باشید. شاید شما هم با مشکل و علت روشن نشدن گوشی هوآوی رو به رو شده باشید و چگونگی برطرف کردن این مشکل برای شما سوال باشد. ما در این مقاله سعی می کنیم دلایلی را که ممکن است سبب ایجاد این مشکل شود بررسی کرده و در نتیجه راه و روش های برطرف کردن روشن نشدن گوشی هوآوی را بررسی کنیم.

تمامی گوشی هایی که دارای سیستم عامل اندروید می باشند ممکن است با یکسری مشکلات رو به رو شوند و در نتیجه  این مشکلات گوشی خاموش شود. گوشی های هوآوی نیز با استفاده از این سیستم عامل اندروید کار می کنند و این مشکل رایج در گوشی های اندروید برای گوشی های تولید شده توسط برند هوآوی نیز به وجود می آید.

روشن نشدن گوشی هوآوی

مشکل و علت روشن نشدن گوشی هواوی با استفاده از بررسی چند موضوع به صورت کاملا ساده قابل حل می باشد.

5 راه حل ساده جهت برطرف کردن مشکل روشن نشدن گوشی هوآوی

چندین روش رایج و معتبر برای روش شدن گوشی هوآوی که خاموش شده و روشن نمی شود وجود دارد که در ادامه مورد بررسی قرار خواهیم داد.

بررسی صحت شارژ شدن گوشی اولین راه حل مشکل روشن نشدن گوشی هوآوی

در بیشتر مواقع مهم ترین و اصلی ترین علت خاموش شدن ناگهانی گوشی همراه، به اتمام رسیدن شارژ باتری گوشی می باشد که در چنین شرایطی باید شارژر گوشی همراه خود را به مدت 15 دقیقه به گوشی متصل کنید و منتظر بمانید تا باتری شارژ شود. در صورتی که گوشی شما به درستی شارژ نشد، باید شارژر و پورت شارژر موجود در گوشی همراه را بررسی کنید. در بعضی از مواقع گرد و غبار های قرار گرفته شده در پورت شارژر از شارژ شدن صحیح گوشی جلوگیری می کند.

 برای بررسی صحت عملکرد گوشی می توانید از یک شارژر دیگر استفاده کنید.

بیشتر مطالعه کنید:  آموزش تصویری نحوه تغییر رمز وای فای مودم

جداسازی باتری گوشی دومین راه حل مشکل متداول روشن نشدن گوشی هوآوی

تمام گوشی های هوشمند با مشکلاتی همانند هنگ کردن صفحه نمایش رو به رو می شوند.حتما شما هم تا کنون با چنین مشکلی رو به رو شده اید. در چنین شرایطی که صفحه ی گوشی هنگ می کند، تمام دکمه های گوشی قدرت کار کردن را از دست می دهند و به بیان ساده هیچ گونه عملکردی ندارند. معمولا این مشکل هنگامی که گوشی همراه روشن است اتفاق می افتد. حالا شریطی را در نظر بگیرید که هنگام روشن شدن گوشی هوآوی، گوشی هنگ کرده و صفحه قفل شود. خب بهترین روش برای از بین بردن مشکل رایج علت روشن نشدن گوشی هوآوی جداسازی باتری گوشی از آن می باشد.

پس از جداسازی باتری از گوشی و پس از گذشت چند لحظه، باتری را دوباره در محل قرارگیری مختص خود در گوشی قرار دهید و اقدام به روشن کردن گوشی نمایید. اگر مدل گوشی هوآوی شما به شکلی است که باتری گوشی از گوشی جدا نمی شود می توانید از روش نگهداری دکمه ی پاور گوشی به مدت زمان چند ثانیه اقدام به خاموش کردن گوشی کنید. مدت زمان مورد نیاز جهت خاموش شدن گوشی با استفاده از دکمه پاور آن به مقدار زیادی به مدل گوشی بستگی دارد.

روشن نشدن گوشی هوآوی

بررسی عملکرد باتری گوشی سومین راه حل مشکل رایج روشن نشدن گوشی هوآوی

یکی دیگر از رایج ترین دلایل روشن نشدن گوشی هواوی مربوط به عدم وجود عملکردی درست در باتری می باشد.برای بررسی عملکرد صحیح باتری گوشی ابتدا از عملکرد صیحی شارژر آن اطمینان حاصل کنید. پس از این که مطمئن شدید که شارژر گوشی هیچگونه مشکلی ندارد باید به برررسی باتری گوشی بپردازید.خب در قسمت قبل نیز به روش جداسازی باتری اشاره کردیم.اگر به هر دلیل پس از جداسازی باتری گوشی و قرار دهید و مجدد آن در گوشی، باز هم گوشی روشن نشد باید عملکرد باتری را بررسی کنید.

پس از گذشت چند سال از استفاده گوشی های اندروید و ضربه هایی که به گوشی وارد می شود، امکان آسیب دید و از بین رفتن عمر مفید آن ها وجود دارد.

در بسیاری از گوشی ها با اتصال شارژر به گوشی یک چراغ قرمز رنگ بر روی صفحه گوشی نمایان می شود که نشان دهنده ی در حال شارژ شدن باتری است. در صورتی که شارژ گوشی را وصل کردید و این علامت را مشاهده نکردید، شک نکنید که باتری گوشی دچار مشکل شده است و باید برای تعویض آن اقدام کنید.

بررسی سالم بودن صفحه نمایش چهارمین راه حل برطرف کردن مشکل روشن نشدن گوشی هوآوی

صفحه های گوشی هوشمند بسیار حساس می باشند و در بسیاری از مواقع پس از برخورد زمین و یا جسم سفت امکان ایجاد آسیب های جدی وجود دارد. در صورتی که راه حل های شرح داده شده در قسمت قبل را امتحان کردید و همچنان گوشی خاموش است . روشن نمی شود باید صفحه نمایش گوشی را از نظر سالم بودن مورد بررسی قرار دهید.در بعضی از مواقع گوشی تنها در قسمت صفحه نمایش خود دچار مشکل می شود و برای اطمینان حاصل کردن از چنین شرایطی بهتر است با یک گوشی دیگر با گوشی خود تماس بگیرید. اگر صدای زنگ گوشی شنیده شد و صفحه همچنان خاموش بدون بدون شک مشکل از صفحه نمایش است و باید جهت تعمیر آن اقدام کنید.

استفاده از کامپیوتر

در صورتی که تمام روش های شرح داده شده در قسمت قبل را امتحان کردید و نتیجه ای نگرفتید باید از یک کامپیوتر جهت بررسی گوشی استفاده کنید. مراحل استفاده از کامپیوتر جهت چک کردن گوشی به صورت گفته شده در قسمت زیر می باشد.

 • گوشی خود را با استفاده از کابل مخصوص به کامپیوتر وصل کنید.
 • گوشی به مدت زمان 15 دقیقه در چنین حالتی رها کنید تا شارژ شود.
 • کابل اتصال بین گوشی و کامپیوتر را جدا کنید.
 • پس از 10 ثانیه مکث، به صورت مجدد گوشی را با کابل مخصوص با کامپیوتر متصل کنید.
 • این بار گوشی را 30 دقیقه در حالت شارژ و متصل به کامپیوتر رها کنید.
 • با استفاده از نگه داشتن دکمه ی پاور به مدت 5 ثانیه، گزینه ی Restart را انتخاب کنید.
 • در صورتی که گزینه ی Restart نمایش داده نشد، زمان نگهداری دکمه پاور گوشی را افزایش دهید.

 استفاده از فکتوری ریست برای راه حل روش نشدن گوشی هوآوی

استفاده از روش فکتوری ریست با به عبارتی بازگشت به تنظیمات کارخانه سبب می شود تمام اطلاعات موجود در گوشی حذف شده و از بین برود. به همین دلیل بهتر است همیشه از اطلاعات گوشی خود یک بکاپ داشته باشید. روش استفاده از فکتوری ریست برای روشن کردن گوشی در قسمت زیر شرح داده شده است.

روشن نشدن گوشی هوآوی

 • به صوت کاملا همزمان دکه ی کم کردن صدای موجود در کنار گوشی را به همراه دکمه ی پاور فشار دهید و تا هنگامی که لوگوی برند هواوی نمایش داده نشده، دکمه ها را فشار دهید.
 • از دکمه های کم و زیاد کردن صدای گوشی جهت دسترسی به بخش Recovery Mode استفاده کنید.
 • در مرحله ی بعد گزینه ی Wipe Data/Factory Reset انتخاب کنید.
 • و در نهایت در صفحه گوشی خود گزینه ی Yes—Erase all Data را انتخاب نمایید و دکمه ی پاور گوشی را فشار دهید.
تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>