تبلیغات

آشنایی با فال تاروت

تاروت کارت های بازی است که از قرن پانزدهم میلادی در کشورهای ایتالیا و فرانسه برای بازی ورق به صورت گروهی مورد استفاده قرار می گیرد. از اواخر قرن 18تا به امروز محققان دانش های مخفی و رازآلود از تاروت برای پیشگویی استفاده می کنند. برخی از علاقه مندان به تاروت می گویند که این کارت ها ریشه در مصر باستان دارند، اما هیچ مدرکی مبنی بر استفاده از تاروت برای پیش بینی قبل از قرن 18 میلادی وجود ندارد. بازی ورق تاروت در اروپا بیشتر رایج است و در سایر نقاط از تاروت بیشتر به عنوان وسیله پیشگویی و فالگیری استفاده می شود.

کارت های فال تاروت

تعداد کارت های تاروت 78 عدد است که به دو بخش تاروت کبیر و تاروت صغیر تقسیم می شود. هر کدام از این دسته ها نیز به 4 دسته فرعی تقسیم می شوند. عصا، جام، شمشیر و سکه یا ستاره پنج پر.

بیشتر مطالعه کنید:  فال دیوان حافظ

کارت تاروت کبیر

کارت های تاروت کبیر 22 عدد هستند که روایت کننده زندگی کلی فرد است. این کارت ها را از 0 تا 21 شماره گذاری می کنند که شماره صفر آن کارت ابله و شماره 21 آن کارت جهان نامگذاری شده است. دیگر کارت ها به اسم های جادوگر، ملکه، راهب ، عدالت، دلقک، برج ستاره و … نامگذاری شده اند. هر کدام از کارت ها بیانگر یک معنی و مفهوم است. برای مثال کارت صفر بیانگر آغاز وشروع، شادی، شوق و شور است و کارت جهان بیانگر موفقیت، رشد، توسعه و زندگی است.

فال تاروت

بعضی افراد به کارت های تاروت کبیر حکم خال نیز می گویند، زیرا باور دارند که این کارت ها نماد رویداد های بزرگ و متحول کننده زندگی هستند. هر یک از کارت ها نشان دهنده یک اصل در زندگی است. 11 کارت اول در تاروت کبیر بیان کننده سفر فرد در دنیا است و 11 کارت دوم نشانگر سفر به درون آگاهی است و معرفت فرد را نشان می دهد.

کارت های تاروت کبیر رخداد هایی که به دلیل قوانین جهان رخ می دهد را بیان می کند، کارت های تاروت صغیر نیز بیان کننده رخداد هایی است که بر طبق ذات انسان و قوانین طبیعت رخ می دهد.

کارت تاروت صغیر

کارت تاروت صغیر 56 عدد است که یک سیستم پشتیبان برای کارت های تاروت کبیر محسوب می شود و از وقایع کوچکتر زندگی صحبت می کند.

هر مجموعه کارت تاروت صغیر به 4 دسته تقسیم  می شود. مانند کارت های پاسور 10 عدد از آن شامل اعداد 1 تا 10 است و 4 کارت دیگر شاه، بی بی، شوالیه و سرباز است. هر یک از این 4 دسته مربوط به دوره خاصی از زندگی است.

بیشتر مطالعه کنید:  فال شمع چیست و چه کارایی دارد؟

کارت تاروت شماره دار

همانطور که قبلا گفته شد کارت ها دارای شماره 1 تا 10 است. هر عدد اهمیت و ویژگی خود را دارد که با ترکیب شدن با سایر مجموعه ها یک مفهوم خاصی را آشکار می کند. برای مثال عدد یک نشان دهنده آغاز و شروع کاری است و عدد 10 بیانگر اتمام و خاتمه کاری است.

فال تاروت

چیدن کارت های تاروت

برای گرفتن فال ابتدا کارت ها را با هم مخلوط کنید و در هم بر بزنید. کارت ها را از وسط به نصف کنید و کارت های پایینی را روی کارت های بالایی قرار دهید. روش های متفاوتی برای چیدن کارت ها وجود دارد. کارت ها روی میز چیده می شود و فردی که فال میگیرد به ترتیب شروع به خواندن کارت ها می کند.

انواع فال تاروت

فال تاروت انواع مختلفی دارد که می توان به فال سه کارتی و ده کارتی اشاره کرد.

فال تاروت سه کارتی: این فال ساده ترین فال تاروت است و شما می توانید در سه مرحله یک فال بگیرید. سه کارت نشانگر زمان گذشته، حال و آینده شما است. کارت آخر جواب نهایی است که بسته به هدف، می تواند یک هدف بلند مدت یا تصمیم فوری باشد.

فال تاروت ده کارتی: فال تاروت ده کارتی یکی از فال های کامل تاروت محسوب می شود. در این فال باید با تمرکز کارت ها را انتخاب کرد. کارت اول موقعیت و وضعیت کنونی شما را نشان می دهد. کارت دوم چالشی است که شخص با آن روبه رو شده است. کارت سوم گذشته را بیان می کند. کارت چهارم کارت آینده است. کارت پنجم به بررسی ذهن شما و دغدغه تان می پردازد. کارت ششم کارت ناخودآگاه است. کارت هفتم نشان دهنده این است که چگونه خودتان را می بینید. کارت هشتم نشان دهنده تاثیر محیط خارجی بر وضعیت کنونی شما است. کارت نهم کارت ترس ها وامید است. کارت دهم کارت نتیجه است، که خلاصه ای از کارت های قبلی است.

اهمیت کارت های تاروت کبیر

تصاویر کارت های تاروت شباهت زیادی با تصاویر ماندالا دارد. تصاویر ماندالا توسط تبتی های باستان در دروس معنوی و ماورائی ثبت شده است. این تصاویر جزئیات و نشانه های زیادی دارد که هرکدام نشانگر معنی و مفهوم خاصی است. برای گرفتن فال شناخت تصاویر کافی نیست. شما باید با نمادها و جزئیات آشنایی کامل داشته باشید و آنها را بتوانید تعبیر کنید. برای مثال هنگام گرفتن فال تاروت، اگر کارت های تاروت کبیر بیشتر باشند، نشان دهنده یک اتفاق بزرگ در زندگی شخص است. اگر یک کارت در جهت معکوس ظاهر شود، نشانگر مفاهیم معکوس کارت در جهت درست است.

بیشتر مطالعه کنید:  فال قهوه

گوناگونی کارت های فال تاروت

کارت های تاروت در انواع متفاوتی طراحی شده اند. یکی از مهم ترین کارت ها متعلق به تاروت مارسلی است که در قرن بیستم محبوبیت زیادی داشت. از بین کارت های تاروتی که وجود دارد می توان به کارت های فرانسوی، ایتالیایی و ایتالیایی _ پرتغالی اشاره کرد.

 کسانی که به فال و فالگیری علاقه دارند و می خواهند از گذشته، حال و آینده مطلع شوند،حتما فال تاروت را گرفته اند. کسانی که به این فال ها اعتقاد دارند معتقدند که هر اتفاق کوچک و بینش فرد با کارت ها آشکار می شود.

3.7/5 - (3 امتیاز)
تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>