تبلیغات

ما در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع فال شمع بپردازیم. امروزه فال‌ها بین افراد رواج پیداکرده است و انواع مختلفی دارد که هرکدام به طریق های مختلفی تعبیر میشود. فال شمع از فال هایی میباشد که طرفداران زیادی دارد و از طریق آب شدن شمع فال فرد تعبیر میشود. البته واقعی بودن نتیجه فال شمع بستگی به دید شما دارد. با ما همراه باشید تا با فال شمع بیشتر آشنا شویم .

فال شمع چیست؟

کلمه فال به معنای شگون میباشد یعنی آینده فردی را به زبان آوردن و پیش بینی آینده‌ایی روشن که گرفتن فال معمولا از طریق روش‌های فراطبیعی ممکن میباشد. فال در کشور ما دارای پیشنه ایی دور و دراز میباشد به طوری که در گذشته افراد فال هایی که بد بودند را مرغوا مینامیدند و فال هایی که خوب بود را مروا یعنی مضمونی نیک دارد و هر دوی این فال ها به معنی مرغ آوا بود چون در گذشته افراد به وسیله پرندگان فال میگرفتند و جهت حرکت پرنده را برای تعبیر فال در نظر میگرفتند، اگر پرنده در سمت چپ و یا راست حرکت میکرد هرکدام تعبیر خاص خود را داشت. گرفتن فال در تمام جهان به شکل های مختلفی وجود دارد و افرادی هستند که به گرفتن فال بسیار اعتقاد دارند و در تصمیم گیری های سخت زندگی خود به گرفتن فال متوسل میشوند ولی برخی دیگر به فال اعتقاد ندارند و آن را خرافه ایی بیش نمیدانند البته همه چیز به اعتقادات فرد برمیگردد.

فال شمع

هر کشوری یک فال مختص به خود را دارد مثل فال بودا که در کشور هند بسیار رواج دارد و فال ای-چینگ که بیشتر در کشور چین استفاده میشود ،فال تاروت  مختص کشور اروپا میباشد که بسیار معتبر است و جزوی از آثار تاریخی این کشور به شمار می آید. و اما فال حافظ که در کشور ما بسیار رواج دارد و در مراسم های مهم استفاده میشود ،البته استخاره با قرآن هم در میان ما ایرانی ها از اعتبار بالایی برخوردار است . امروزه فال های دیگری هم در جامعه رواج پیداکرده مثل فال شمع ،فال با اعداد ، فال قهوه و ….، هیچ کسی نمیتواند آینده را پیش بینی کند و هیچ کسی به جز خداوند قهار از فردای ما خبر ندارد و فال تنها باورهای ما را که در درون ما مخفی شده است روشن و آگاه میکند به بیان دیگر اگر ما به چیزی باور داشته باشیم آن چیز در واقعیت هم برای ما رخ میدهد.

بیشتر مطالعه کنید:  فال دیوان حافظ

علت استفاده از شمع برای گرفتن فال چیست؟

مهم ترین دلیل استفاده از شمع برای گرفتن فال موادی میباشد که در ساختار آن استفاده شده است. شمع از چهار عنصر آب ، خاک ، آتش ، باد ساخته شده، که موم از عنصر خاک ، شعله حاصل سوختن موم از عنصر آتش ، دودی که در اثر سوختن ایجاد میشود از عنصر باد و موم که آب میشود از عنصر آب میباشد، که برخی معتقدند شمع مقدس بوده و آن را در بسیاری از مراسم های مذهبی خود استفاده میکنند چراکه باعث میشود حاجات فرد سریع تر اجابت شود. برخی از افراد هستند که در مراسم های مذهبی به شمع خیره میشوند که به شعور الهی متصل شوند و دعای آنها به راحتی به عالم بالا برود و استجابت شود . فال با شمع امروزه بیشتر در میان خانم ها رواج دارد و بیشتر از فال شمع سریع استفاده میکنند. برخی از افراد اعتقاد  دارند که فردی که زیاد ناخوشایند است و زود عصبانی میشود میتواند با نگاه کردن به نور شمع آنهم در اتاق تاریک اعصاب خود را آرام کند و به عالم بالا متصل شود. البته برخی با نگاه کردن به شمع چشم سوم خود را نیز باز میکنند.

فال شمع چگونه تعبیر میشود و چه نکاتی در تعبیر فال شمع اهمیت دارد؟

فال شمع امروزه در میان افراد بسیار رواج پیدا کرده است و از طریق اشکالی که بعد از آب شدن موم شمع ایجاد میشود فال شخص تعبیر میشود که البته تعبیر فال شمع کار هرکسی نیست و باید برای تعبیر آن نکاتی را در نظر گرفت ، ما در اینجا برخی از نکات در ارتباط با تعبیر فال شمع برای شما شرح داده ایم که شامل موارد زیر میباشد:

فال شمع

  1. برخی از افراد در تعبیر فال شمع رنگی که در شعله شمع وجود دارد و یا نوری که از خود ساطع میکند را در نظر میگیرند.
  2. بیشتر افرادی که در زمینه گرفتن فال شمع کار میکنند جرقه هایی که شمع میزند را در تعبیر فال شمع مهم میداند و معتقدند اگر شمع در هنگام گرفتن فال جرقه بزند خبر خوشی را برای صاحب فال دارد.
  3. بعضی از افراد برای فهمیدن اینکه چه کسی اخبار خوش یا بد زندگیشان را به آنها میدهد در هنگام گرفتن فال شمع به جهت ریختن اشک جمع شده در شمع دقت میکنند و معتقدند اگر اشک در سمت چپ ریخته شود فرد خبر دهنده زن میباشد در غیر اینصورت خبر دهنده مرد است.
  4. برخی از افراد در هنگام گرفتن فال شمع برای فهمیدن نام فرد مورد نظرشان به اشک هایی که در قسمت پایین شمع جمع شده است توجه میکنند.
  5. برخی معتقدند در هنگام گرفتن فال شمع سریع اگر نوری که شمع از خود ساطع میکند به رنگ آبی باشد در اطراف آنها ارواحی هم وجود دارند.
  6. در صورتی که در هنگام گرفتن فال شمع سرنوشت موم های آب شده به شکل گل در بیاید فرد در آینده ایی نزدیک فردی را ملاقات میکند که عاشقش میشود.
  7. برخی از افراد در هنگام گرفتن فال شمع با سوال هایی که پاسخشان خیر و یا بله است فال فرد را تعبیر میکنند و در صورتی که اشک شمع در جهت راست بریزد تعبیر فال بله و در غیر اینصورت خیر است.
  8. افرادی هستند که خاموش شدن شمع را به صورت خود به خود نشانه بداقبالی صاحب فال میدانند ولی اگر فرد خود به صورت تصادفی شمع را خاموش کند تعبیر آن را ازدواج میدانند و یا به مراسم ازدواجی دعوت خواهد شد.
بیشتر مطالعه کنید:  فال قهوه

گرفتن فال ازدواج با استفاده از شمع و کلید چگونه است؟

گرفتن فال شمع سریع با استفاده از کلید برای اولین بار در کشور لهستان انجام شد بنابر رسوم قدیمی این کشور در هر سال دختران مجرد در شب قبل از جشن سنت آندرو که مصادف با ۳۰ نوامبر میباشد و دختران مجردی که قصد دارند فال شمع با کلید را انجام دهند باید در غروب آفتاب ۲۹ نوامبر تعدادی شمع را با آتش حرارت دهند که ذوب شود البته شمع میتواند در قاشق هم ریخته شود و در آخر کلیدی که قدیمی است و دارای سوراخ بزرگی میباشد را روی کاسه ایی که آب سرد داخل آن است نگه دارند و شمع هایی که قبلا حرارت داده اند را از سوراخ کلید به درون آب سرد بریزند و با توجه به شکلی که شمع ذوب شده در آب سرد به خود گرفته و یا سایه ی شمع سرد شده زمانی که در مقابل نور خورشید است، میتوانند اطلاعات و مشخصاتی از چهره همسر آینده خود بدست آورند، برخی معتقدند حتی از طریق گرفتن فال شمع سرنوشت و کلید میتوان حرف اول اسم همسر خود را هم پیدا کرد و این فال شمع را بسیار واقعی میدانند البته فقط ایزد توانا است که از آینده خبر دارد.

3.5/5 - (2 امتیاز)
تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>