تبلیغات

آشنایی با اصول اولیه فال قهوه

آینده نگری و اطلاع از اتفاقاتی که قرار است در زندگی ما بیفتد یکی از دلایل اصلی تمایل افراد به فال گرفتن است، درست یا غلط گاهی ممکن است برخی از این پیش بینی ها درست از آب در بیاید البته تاریخچه برخی فال ها نشان از صحت آن ها دارد و این می تواند نقطه شگف انگیزی باشد چرا که انسان همواره به دنبال کشف رمز و راز زندگی حال و آینده خود می باشد.

گفتنی است که صحت و درستی فال به مهارت و علم راوی بستگی دارد و تعبیر فال بر اساس علم و آگاهی وی بیان می شود. فال قهوه یکی از مشهور ترین آینده نگری هایست که علاوه بر جنبه سرگرمی، در سال های اخیر به یک شغل پر درآمد نیز تبدیل شده است. در این مقاله قصد داریم اصول اولیه فال قهوه و رمز و راز آن مطالبی را در اختیار کاربران قرار دهیم برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

فال قهوه چیست؟

انسان همواره به دنبال راهی برای کشف اتفاقات آینده است و همین امر سبب شده که امروزه فال گرفتن به یک شغل پر درآمد تبدیل شود. فال قهوه با داشتن پیشینه قدیمی به نحوی در دسته روش های نهان شناسی قرار گرفته است و تعبیر آن به واسطه شناخت علائم و تفسیر هریک به زبان ساده می باشد.

فال قهوه

تاریخچه فال قهوه به چه زمانی بر می گردد؟

تاریخچه فال قهوه به دوران چین باستان باز می گردد و در آن زمان صاحبان علم و فن با استفاده از رموز و تعبیرات کهن نقوش داخل فنجان را به زبان و درک بشر تعبیر می کردند. گفتنی است که در زمان های کهن فنجان ها شبیه زنگوله های کوچکی بودند و برای نوشیدن چای و قهوه مورد استفاده قرار می گرفتند، پس از صرف نوشیدنی سر و ته شده روی ظروف تختی قرا ر گرفته و پس از مدتی تفاله موجود در آن خشک شده و عالمان و آینده نگران تعابیر خود را عنوان می نمودند. آوازه این روش در تمام دنیا پیچیده و سپس اعراب به ین روش ها روی آوردند و پس از گذشت زمان کوتاهی پادشاهان عثمانی این فال را به عنوان یک غنیمت به ترکیه راه دادند و پس از آن این روش از آینده نگری به فال قهوه تبدیل شد.

بیشتر مطالعه کنید:  فال دیوان حافظ

فال قهوه چگونه صورت می گیرد؟

با وجود اینکه کشت قهوه در کشور های مختلف به طرق گوناگون صورت می گیرد، روش تهیه آن ممکن است متفاوت باشد و معمولا برای فال قهوه از روش قهوه ترک استفاده می شود که مقدار بیشتری از تفاله قهوه درون ظرف باقی می ماند. در این روش پس از نوشیدن قهوه حجم ریادی از پودر آن ته فنجان باقی مانده و پس مدتی که سرو ته می شود نقوشی در کف فنجان و دیواره های ان باقی می ماند که به تعبیر فالگیران می تواند ارتباط خاصی با آینده و سرنوشت افراد داشته باشد از این لازم است پیش از صرف قهوه نیت خود را از فال بیان نمایید. اهمیت فال قهوه به گونه ای است که در دهه های اخیر انجمن های نهان شناسی با هدف تشریح و تفسیر تعابیر آن فعالیت کرده و نشریاتی با این عنوان همه ساله منتشر می شود.

فال قهوه

اشکال و صور موجود در کف فنجان آمیخته از نقوش موجود در جهان هستی هستند و معمولا نقوش صور فلکی اهمیت زیادی در تعبیر فال خواهد داشت. گفتنی است که معمولا نقوش تاریک و تیره داخل فنجان برای فال مورد بررسی قرار می گیرد اما در برخی تعابیر نیز از نقش های سفید فنجان نیز تعابیری را عنوان می نمایند.

علائم داخل فنجان قهوه به چه معنی هستند؟

خورشید، ماه ، ستاره و تمامی اجرام آسمانی در فال قهوه بیانگر بزرگی و سروری در تمامی حالات است، کسب علم و دانش، مال و ثروت و.. که البته این تعبیر براساس نحوه قرار گرفتن هر یکی از صور قابل تغیر می باشد.  دیدن میوه ها بر اساس نوع آن و نحوه قرار گرار گرفتن متفاوت است اگر کامل و درسته باشد نشانه برکت است البته گاهی به تعابیری ممکن است غم و دوری نیز تعبیر شود. برای گرفتن فال حافظ کلیک کنید.

آب نماد روشنی، پاکی و گشایش است و آتش بیانگر قدرت و حکمرانی. ابر علم و دانایی و حیوانات بر اساس اهلی و غیر اهلی بودن نماد طعام، سود و یا دشمنی و شرارت هستند. برخی تعابیر بر ازدواج دلالت دارند و دیگری به جدایی و فراق. به طور کلی تعابیر فال قهوه بر اساس نیت ممکن است تغیر کنند و افراد برداشت خود را داشته باشند.

البته گفتنی است که در برخی مواقع ممکن است اشکال ناآشنایی در کف فنجان نقش ببندند که نمی توان از عهده تعبیر آن بر آمد مگر این که معبر با مهارت و کارآزموده باشد. لازم به ذکر است که تعبیر دیدن اعضای بدن و صورت بر اساس عملکرد آن ها قابل تعبیر هستند.یعنی دیدن گوش به معنای نصیحت پذیری یا خبر هایی است که به تازگی به شما داده می شوند و بینی بیان گر کشف رموز می باشد. اگر در فنجان شما نقش دست و پا بود قدرت و استقامت برای نیست شما تعبیر می شود .

فال قهوه

دیدن شمع در فال قهوه را به فال نیک بگیرید چرا که بیانگر برآورده شدن نیات شما است و نقش پرنده های کوچک مانند پرستو نوید بخش خبر های خوب می باشد. کلاغ تحول و ظرافت است هدهد جاه و مقام. خطوط نیز معانی متفاوتی دارند، خط راست پایان زندگی است و خطوط کج دوستان نامهربان و نا پسند. خطوط دایره مانند بیانگر میهمان و رسیئن نامه است اما خط های منکسر خبر از اوضاع مالی بد می دهد.

اشکال هندسی در فال قهوه هم تعابیر ویژه ای دارند، مستطیل و مربع کانون خانواده و مشکلات مربوز به آن را نشان می دهند و دایره یا حلقه نماد ازدواج است. البته گفتنی است که داسره های توپر که به شکل دانه های تسبیح باشد نماید نسل و فرزند آوری می باشد.

لازم به ذکر است که آینده نگری به واسطه فال قهوه ممکن است بر اساس شانس و برخی تعابیر درست از آب درآید اما نمی توان پشتوانه ای برای رفتار های بعدی باشد. فال قهوه با داشتن پیشینه هزار ساله که از فرهنگ چین باستان بر گرفته شده است  می تواند یک راه ساده برای شناخت برخی اتفاقات باشد اما نمی توان به قطعیت آن را تایید کرد همین امر سبب شده که در دسته سرگرمی های علمی نیز قرار بگیرد البته برخی از آن به عنوان یک شغل پردرآمد نیز استفاده می کنند.

5/5 - (2 امتیاز)
تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>