تبلیغات

آیا می دانید برترین جاهای دیدنی خوزستان کدام اند؟

با ما باشید تا هرآنچه که در ارتباط با مکان های دیدنی و گردشگری خوزستان وجود دارد را مورد بررسی قرار دهیم.

اطلاعات مختصری درباره خوزستان

خوزستان استانی در جنوب ایران با مساحت 62057 کیلومتر مربع و جمعیتی معادل 4710506 نفر است و یکی از پرچمعیت ترین استان های ایران است.هر وقت سخن از مسافرت به یک منطقه ی خوش آب و هوا می شود، مناطق سرسبز شما به ذهن افراد می رسد، اما یکی از نکته های مهم در ارتباط با انتخاب مقصدی مناسب برای مسافرت توجه به تنوع است. مناطق جنوب و شهرهای جنوبی نیز بسیار زیبا و دیدنی هستند.

یکی از بهترین شهرهایی که هنگام سفر به جنوب کشور باید از آن دیدن کرد، خوزستان می باشد. در خوزستان مکان های دیدنی بسیار زیادی وجود دارد و از مهم ترین این مکان ها می توان به رودخانه ی کارون، بقعه ی دانیال نبی و … اشاره کرد. با این که خوزستان در تاریخ های مختلف مرکز جنگ و … بوده است و مکان های بسیار زیبا و مجللی هنگام بمباران و … از بین رفته است اما هنوز زیبایی های توصیف نشدنی زیادی دارد.

بیشتر مطالعه کنید:  کرمانشاه ; بهشت گمشده ایران

پل سفید

یکی از برترین جاهای دیدنی خوزستان، پل سفید واقع در شهر اهواز است. پل سفید با نام پل معلق نیز شاخته می شود. در بیشتر مواقع از این پل به عنوان نماد شهر اهواز یاد می شود. در شهر اهواز پل های دیدنی زیادی وجود دارد و از مهم ترین آن ها می توان پل کابلی، پل سفیر و … اشاره کرد. پل سفیر با دو هلال فلزی و ظاهر بسیار زیبا در شهر اهواز بسیار دیدنی است. شاید برای شما هم جالب باشد بدانید این که این پل یکی از 4 پل معلق بزرگ در سراسر جهان محسوب می شود.

پل سفید

زیگورات چغازنبیل

زیگورات چغازنبیل یکی دیگر از برترین جاهای دیدنی خوزستان به حساب می آید. این بنای بسیا زیبا و فوق العاده معماری ایلامی دارد و 12 سال طول کشید تا به صورت کامل از زیر خاک بیرون آورده شد. زیگورات چغازنیل یک بنای مربعی شکل است که ابعادی معادل 105 متر عرض و طول و ارتفاع این بنا برابر 52 متر است. این بنا سیزده سال قبل از میلاد توسط شاه ایلام تاسیس شده است. نوشته های زیبای بسیاری به خط ایلامی بر روی سنگ های به کار رفته در این بنا به چشم می خورد.

زیگورات چغازنبیل

آبشار شوی دزفول

آبشار شوی دزفول نیز از بهترین جاهای دیدنی خوزستان است. این آبشار بزرگ عرض و ارتفاعی معادل 70 و 85 متر دارد. محل قرار گیری این آبشار در نزدیگی دفول یکی از شهرهای توابع خوزستان است که فاصله ی بسیار کمی را با استان لرستان دارد. نکته ای که در ارتباط با این آبشار فوق العاده وجود دارد این است که دسترسی و دیدن کردن از آن ساده نیست و این مهم ترین علت دست نخورده ماندن این طبیعت بکر است. در کنار آبشار شوی دزفول یک غار با کیلومتر ها طول قرار گرفته است که پس از دیدن کردن از این آبشار زیبا، دیدن کردن از این غار نیز خالی از لطف نیست.

آبشار شوی دزفول

شیرسنگی

شیرهای سنگی ساخته شده و به جای مانده از گذشته های دور در فضای آزاد می تواند یک موزه ی بسیار زیبا و طبیعی به وجود آورد که هر گردشگری را محو تماشای هنر های دستی و نماد های رشادت و زیبایی کند. شیرهای سنگی ساخته شده و به جای مانده از گذشتگان در هیچ کجای ایران به اندازه ی استان خوزستان و همچنین استان چهار محال و بختیاری وجود ندارد. این شیر های همواره نماد فروتنی، مردانگی و شجاعت بوده اند و به گونه ای زیبا و دیدنی هستند که به عنوان یکی از جاهای دیدنی خوزستان به حساب می آیند.

بیشتر مطالعه کنید:  معرفی جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری شهر یزد

شیرسنگی اهواز

سازه های آبی واقع در شوشتر

سازه های آبی شوستر یکی از جاهای دیدنی خوزستان محسوب می شود که در فهرست میراث یونسکو ثبت شده است. در این جاذبه ی بسیار زیبا، مجموعه ای سیستم های پیچیده ی آبیاری وجود دارد که قدمتی بسیار طولانی دارد و به دوران حکومت داریوش بزرگ می رسد.  این پل های به هم پیوسته در دوره های ساسانیان و هخامنشیان با استفاده از طرح های بسیار خاص و جالب و در عین حال هوشمندانه تغییر کرده اند و تمام این تغییرات برای جهت دهی مسیر آب مورد استفاده قرار گرفته است.

سازه های آبی واقع در شوشتر

مسجد رنگونی ها واقع در شهر آبادان

مسجد رنگونی ها واقع در شهر آبادان از دیگر جاهای دیدنی خوزستان است. مسجد رانگونی ها یا همان رنگونی ها یکی از بناهای بسیار زیبا و دیدنی اوقع در شهر آبادان است که معماری بسیار خاص هندی داشته و به کمک رنگونی ها ساخته شده است. وجود رنگونی ها و اقوام بسیار دیگر به دلیل تاسیس پالایشگاه و رونق گرفتن کسب و کار در این منطقه بود.

مسجد رنگونی ها

دریاچه سد دز یا شهیون

یکی از زیبا ترین دریاچه های جهان و همچنین برترین و خیره کننده ترین زیبایی ها و جاهای دیدنی خوزستان است. این دریاچه در 23 کیلومتری شامل شرق شهر اندیمشک واقع شده است. در دریاچه ی سد دز ورزش های آبی زیادی انجام می شود.

آرامگاه دانیال نبی واقع در شهر شوش

آرامگاه دانیال نبی در روبه روی تپه ی ارگ واقع در شهر شوش قرار گرفته شده است. اگر قصد دیدن کردن از جاهای دیدنی خوزستان را دارید، دیدن کردن از این آرامگاه را فراموش نکنید.

آرامگاه دانیال نبی

موزه جنگ خرمشهر

در سال 1309 از ساختمان این موزه ی یادآور روز های جنگ به عنوان ساختمان اداری استفاده می شد و در 8 سال جنگ تحمیلی عراق، نیروهای عراقی از آن به عنوان دیدبانی استفاده می کردند. با توجه به این که در 8 سال جنگ نیروهای عراقی از این ساختمان استفاده می کردند، بر روی دیوارهای آن دست خط های نیورهای اشغالگری دیده می شود. یکی از معروف ترین نوشته های این مکان جمله ی آمده ایم تا بمانیم است.

بیشتر مطالعه کنید:  معرفی کامل شهر اردبیل و جاهای دیدنی اردبیل

موزه جنگ خرمشهر

رودخانه کارون

رودخانه ی کارون همواره یکی از زیبا ترین مکان های دیدنی سراسر ایران بوده و همه ساله نظر گردشگران زیادی را به خود جلو می کند. در این رودخانه کشتیرانی انجام می شود و پل های بسیار زیبای احداث شده بر روی این رود می تواند بسیار جذاب و دیدنی باشد. پل های احداث شده بر روی این رود ان را به یکی از زیبا ترین جاهای دیدنی خوزستان تبدیل کرده است. اگر به جنوب سفر می کنید حتما از این رور بسیار زیبا و تمام پل ها و سد های آن دیدن کنید که خالی از لطف نمی باشد.

5/5 - (2 امتیاز)
تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>