تبلیغات

معرفی جاذبه های گردشگری سوئیس

نام رسمی این کشور کنفدراسیون سوئیس است و پایتخت آن برن می باشد. در سال 1292 تاسیس شد و دارای 26 ایالت است. واحد پول رسمی کشور فرانک سوئیس است که برابر یک دلار آمریکا است. کشور سوئیس با مساحت 41290 متر مربع در بخش غربی مرکز اروپا است و با کشور های ایتالیا، آلمان، اتریش و لیختن اشتاین همسایه است. نزدیک به 70 درصد این کشور را کوه های سر به فلک کشیده پوشانده است که 60 درصد این کوه ها در کوهستان آلپ است.

جمعیت این کشور 8 میلیون نفر است که به طور عمده در فلات سوئیس متمرکز شده اند. پنج شهر مهم سوئیس ژنو، بازل، برن، لوزان و زوریخ است.

آداب و رسم کشور سوئیس

مردم این کشور بسیار قانون مدار هستند و به قانون مداری و وقت شناسی شهرت دارند. به فرهنگ بومی کشورشان و هنر های مربوط به آن علاقه دارند. لباس سنتی این کشور در موارد خاص پوشیده می شود. لباس زنان یک بلوز آستین بلند، دامن، پیشبند ابریشمی، زیر پیراهنی و جوراب شلواری است و لباس مردان پیراهن سفید و شلوارک است.این کشور یکی از بالاترین نرخ امید به زندگی را در جهان دارد. نرخ متوسط مرگ و میر برای مردان 80 سال و برای زنان 84 سال است.

معرفی کشور سوئیس

مذهب و زبان مردم سوئیس

دین اکثر مردم سوئیس مسیحیت است. 43 درصد کاتولیک، 35 درصد پروتستان و 2 درصد ارتودکس هستند. 4 درصد از مردم دینشان اسلام است و بقیه پیرو سایر دین ها یا بدون دین می باشند. زبان های رسمی این کشور عبارتند از فرانسه، آلمانی و ایتالیایی، به همین دلیل نام سوئیس سه اسم رسمی دارد، شوایز به آلمانی، سوئیس به فرانسوی و سوایزر به ایتالیایی. تمام قوانین به سه زبان نوشته شده است. زبان امانش یکی از دیگر زبان های این کشور است که تنها 1 درصد مردم به این زبان صحبت می کنند. 70درصد سوئیسی ها آلمانی را به نحوه خاصی تلفظ می کنند که آلمانی سوئیسی نامیده می شود. آلمانی سوئیسی یک زبان خاص است که آلمانی زبان ها توانایی فهم آن را ندارند. 20درصد مردم به زبان فرانسه و 10 درصد به زبان ایتالیایی صحبت می کنند که تفاوتی با زبان فرانسه و ایتالیایی ندارد.

بیشتر مطالعه کنید:  راهنمای سفر به شهر زوریخ سوئیس

آب وهوای سوئیس

آب وهوای کشور سوئیس از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است. آب و هوای غالب معتدل است با تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های سرد و برفی. در این کشور بلند ترین یخچال کوهستان آلپ به طول 14 مایل وجود دارد. مرتفع ترین ایستگاه قطار اروپا نیز در این کشور است.کشور سوئیس با داشتن طبیعت زیبا و بکر و مناطق تاریخی و فرهنگی یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری جهان محسوب می شود. در ادامه با برخی ازشهرها و مناطق دیدنی این کشور آشنا می شویم.

معرفی کشور سوئیس

معرفی مناطق دیدنی و گردشگری سوئیس

گذرگاه سنت برنارد

این گذرگاه قدیمی ترین گذرگاه آلپ غربی و سومین گذرگاه مرتفع در سوئیس است. در بلندترین قسمت این گذرگاه مهمان سرای سنت برنارد قرار دارد. سگ های نژاد سنت برنارد سگ های کاری بزرگ جثه ای هستند که در این گذرگاه برای عملیات نجات تربیت شده اند.

شهر قدیمی برن

برن پایتخت سوئیس است. قدمت این شهر به قرون وسطی و قرن 12 برمی گردد. خیابان های این شهر سنگفرش شده است که با قدم زدن در آن گذرگاه های طاقی قرن پانزدهم و آبنماهای رنسانسی قرن شانزدهم را مشاهده می کنید. مشهورترین جاذبه این شهر برج ساعت Zytglogge است، یک برج ساعت قدیمی که در آن عروسک های متحرک وجود دارد. از دیگر جاذبه های این شهر کلیسای گوتیک است. نماد این شهر خرس است.

شهر زوریخ

دروازه ورود به کشور سوئیس شهر زوریخ است. بسیاری از گردشگران گشت و گذار خود را از این شهر شروع می کنند. زوریخ قطب حمل ونقل کشور است.

این شهر یکی از زیباترین شهرهای سوئیس است، یک شهر هنری که دارای 50 موزه و بیش از 100 گالری هنری است. در این شهر کوه های آلپ در دوردست ها و ساختمان های قدیمی کنار رودخانه لیمات دیده می شود.خیابان بانهوف یکی از زیباترین و گران ترین خیابان های اروپاست که در شهر زوریخ قرار دارد.

معرفی کشور سوئیس

شهر ژنو

این شهر به پایتخت صلح مشهور است. بسیاری از انجمن های بین المللی مانند کمیته بین المللی صلیب سرخ و دفتر مرکزی سازمان ملل در این شهر قرار دارد. در ژنو 20 درصد از فضای شهر به پارک ها اختصاص یافته است، به همین دلیل به ژنو شهر پارک ها می گویند. می توان این شهر را با دوچرخه گشت و با قایق بر روی رودخانه ژنو به گردش پرداخت. این رودخانه بزرگترین رودخانه آلپ است. یکی از جاذبه های این شهر فواره Jet d’Eau است که 150 متر ارتفاع دارد و در رود ژنو قرار دارد. Lausanne در 62 کیلومتری رودخانه ژنو قرار دارد که چشم انداز زیبایی به کوه های آلپ دارد.

از جاذبه های فرهنگی این شهر می توان به خانه اپرا و تئاتر بزرگ اشاره کرد.قلعه چیلون از مناطقی است که در اطراف رودخانه ژنو قرار دارد که در طول قرن ها الهام بخش نویسندگان و هنرمندان زیادی بوده است. لرد بایرون و ویکتورهوگو از افرادی هستند که درباره این قلعه نوشته اند.

بیشتر مطالعه کنید:  معرفی کشور استونی و جاهای دیدنی

شهر لوزان

لوزان دومین شهر بزرگ کنار رودخانه ژنو است. این شهر مورد علاقه ورزشکاران و دوستداران المپیک است. قایق رانی و اسکی از تفریحات این شهر محسوب می شود. ارنست همینگوی در لوزان زندگی می کرده است.

آبشار تروملباخ

بزرگترین آبشار زیرزمینی در قاره اروپا است که در دره لاتربرونن، معروف به دره 72 آبشار قرار گرفته است. با استفاده از راه پله و آسانسور می توان از درون آبشار بازدید کرد. این آبشار آب های ذوب شده را از قله یونگ فرا به پایین هدایت می کند.

گریور

پایتخت پنیر سوئیس گریور است، گریور از معروفترین پنیرهای دنیاست.

ماترهورن

یکی از بلند ترین کوه های آلپ است که بین ایتالیا و سوئیس قرار دارد. این کوه 4487 متر ارتفاع و شکلی هرمی دارد که چهار طرف آن به چهار جهت قرار گرفته است. این کوه رکورد بیشترین تعداد عکس در جهان را دارد.

بیشتر مطالعه کنید:  همه چیز درباره گرجستان و سفر به این کشور

کاپل بروک

قدیمی ترین پل سرپوشیده اروپا که قدمت آن به قرن چهاردهم می رسد. کاپل بروک روی دریاچه لوسرن ساخته شده است. این پل بعد از تخریب در آتش سوزی سال 1990 بازسازی شد. روی پل آثاری هنری از قرن هفدهم وجود دارد که رویداد های مهم سوئیس را به تصویر کشیده است.

5/5 - (1 امتیاز)
تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>