ما در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع معرفی جاذبه های گردشگری کشور چین بپردازیم. کشور چین یکی از کشورهای پر جمعیت جهان میباشد که نام اصلی و رسمی آن جمهوری خلق چین است. چین کشوری با مساحت ۹.۶ میلیون کیلومترمربع میباشد که بعد از سرشماری های انجام شده به صورت جهانی در سال ۲۰۲۰ جزو سومین کشور پرجمعیت دنیا میباشد. پایتخت کشور چین پکن میباشد که بر ۲۲ استان و ۵ منطقه حکومت میکند و بزرگترین شهر این کشور شهر شانگهای میباشد. با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با جاذبه های گردشگری کشور چین آشنا کنیم.

چرا شهر ممنوعه چین جزو جاذبه های گردشگری کشور چین است!

شهر ممنوعه چین امروزه یکی از مکان های گردشگری معروف دنیا در کشور چین میباشد، این شهر به گفته منتقدان یکی از کامل ترین مجموعه های معماری چوبی در دنیا میباشد که در سال ۱۴۰۶ میلادی به فرمان یکی از امپراطوران سلسله مینگ ساخته شد. شهر ممنوعه محل فرمانروایی ۲۴ امپراطور بوده است ولی در سال ۱۹۲۴ شهر ممنوعه به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری کشور چین ثبت شد و بازدید از این شهر اعجاب انگیز را برای همه ی مردم آزاد گذاشتند. شهر ممنوعه دارای مساحت ۷۲ هکتاری میباشد که طول آن ۹۶۱ از شمال به جنوب و عرض این شهر ۷۵۳ متر از شرق به غرب است. دیوارهای این جاذبه گردشگری کشور چین دارای ارتفاع ۱۰ متری و عرض ۵۲ متری میباشد که اطراف شهر ممنوعه را گرفته است. دیوارهای شهر ممنوعه هرکدام دارای دروازه ایی جداگانه میباشد ،در دیوار جنوبی شهر ممنوعه چین دروازه نیمروزی قراردارد و در دیوار شمالی دروازه نیروی ایزدی قرار دارد، دیوارهای شهر ممنوعه چین بسیار زخیم میباشد و در برابر آتش توپخانه مستحکم است. شهر ممنوعه چین که یکی از جاذبه های گردشگری کشور چین میباشد و براساس نظام طبقاتی و ساخته شده است. در گذشته در سه تالار شهر ممنوعه که به ترتیب تای حه ، قصر جون حه ، قصر بایو حه نام دارند مراسم های تشریفاتی انجام میشده و پادشاهان در این سه قصر جلسات حکومتی خود را برگزار میکرده اند ولی تنها قصر تای حه بوده است که تخت پادشاهی در آن قرار داشته ، این قصر دارای معماری مجللی میباشد که نسبت به دو قصر دیگر زیبا تر است و نمای بلندتری هم دارد. در قصر تای حه چین ۱۳ هزار شکل اژدها طراحی شده که در بخش های بالا و پایین این قصر اعجاب انگیز قرار دارد. در کشور چین اژدها  نماد قدرت است و امپراتور در فرهنگ چینی پسر آسمانی یعنی همان اژدهای حقیقی نامیده میشود.

شهر ممنوعه چین

چرا دیوار چین جزو جاذبه های گردشگری کشور چین است!

دیوار چین یکی از جاذبه های گردشگری کشور چین میباشد،  سالانه توریست های زیادی به دیدن این دیوار عظیم و طویل میروند. پیشینه این جاذبه گردشگری کشور چین به قبل از هشتم میلاد برمیگردد. پادشاهان گذشته جین دیوار چین را برای جلوگیری از حمله دشمنان ساختند و بر روی این دیوار طویل برج های آتش را برای خبر رسانی از دشمنان ایجاد کردند . در سال ۲۲۱ قبل از میلاد امپراطوری چین به فرمانروایی چین شی هوان به وحدت رسید و دیوارهای دوک را به هم متصل کرد و دیواری عظیم را ساخت به طوری که یک میلیون سرباز قادر بودند در آن مستقر شوند و برای حمله های احتمالی آماده شوند.

بیشتر مطالعه کنید:  معرفی کشور استونی و جاهای دیدنی

در زمان امپراطوری چین شی هوان طول این دیوار عظیم به ۵۰۰۰ کیلومتر میرسد. پس از سلسله چین و آمدن سلسله هوان طول این دیوار به ۱۰۰۰۰ کیلومتر رسید، در طول سال های متمادی و سلسله های مختلف طول این دیوار بیشتر میشد و همین عظمت دیوار باعث شد که دیوار چین به یکی از جاذبه های گردشگری کشور چین تبدیل شود و توریست های زیادی را به خود جذب کند.

دیوار چین

لشکر سفالین چین چه زمانی به عنوان جاذبه گردشگری کشور چین ثبت شد؟

لشکر سفالین چین جزو جاذبه های گردشگری کشور چین است و توسط سازمان جهانی یونسکو ثبت جهانی شده است، این لشکر سفالین در زمان امپراطوری چین شی هوان ساخته شده و از آن ها به عنوان پاسداران معبد سلطنتی چین باستان استفاده میکردند. چین شی هوان که اولین امپراطور چین متحد بود از سال ۲۲۱ تا سال ۲۱۰ قمری حکومت کرد و دستور ساخت لشکر سفالین چین را داد ، این لشکر سفالین در اندازه های واقعی افراد ساخته شده که بعد از مرگ چین شی هوان با او به خاک سپرده شد، علت خاک سپاری این لشکر سفالین با جسد چین شی هوان به خاطر اعتقادی بود که افراد به جهان بعد از مرگ داشتند و معتقد بودند این لشکر سفالین در جهان دیگر مراقب معبد سلطنتی امپراطور هستند. این جاذبه گردشگری کشور چین توسط یک کشاورز چینی و در دهه ۱۹۷۴ در استان شاآنشی چین به صورت کاملا اتفاقی کشف شد. این لشکر سفالین تشکیل شده از ۷۰۰۰ سرباز سفالین ،۱۳۰ کالسکه نظامی سفالی و در آخر ۵۲۰ اسب از جنس سفال که باستان شناس های چینی با حفارهای بسیار دقیق از زیر خاک بیرون آوردند.

لشکر سفالین چین

معبد آسمان یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کشور چین

کشور چین با توجه به قدمت زیادش جاذبه های گردشگری زیادی دارد که هرساله توریست‌های زیادی به آن سفر میکنند. یکی از جاذبه های گردشگری کشور چین معبد آسمان میباشد که در سال ۱۹۹۸ توسط یونسکو ثبت شد و جزو جاذبه های گردشگری مهم دنیا میباشد. معبد آسمان متعلق به آئین تانو میباشد و در زبان چینی 天壇 نامیده میشود این معبد در جنوب شهر پکن واقع شده است و در زمان سلسله های چین و مینگ امپراطورها آن را زیارت میکرده اند.

معبد آسمان چین

کاخ تابستانی پکن جاذبه گردشگری کشور چین و ثبت شده توسط یونسکو

کاخ تابستانی پکن جاذبه گردشگری کشور چین میباشد که در سال ۱۹۹۸ توسط سازمان جهانی یونسکو در لیست میراث های جهانی ثبت شد ، این جاذبه گردشگری کشور چین در شمال غرب مرکز پکن، چین است . کاخ تابستانی پکن دارای ارتفاع ۶۰ متری میباشد و افراد به راحتی میتوانند وارد آن شوند.

بیشتر مطالعه کنید:  راهنمای سفر به شهر زوریخ سوئیس

کاخ تابستانی پکن به وسیله دریاچه کونمینگ احاطه شده و معماری آن کلاسیک است که زیبایی آن را دو چندان کرده است و باعث شده هرساله توریست های زیادی به خاطر این جاذبه گردشگری به کشور چین سفر کنند.

کاخ تابستانی پکن

5/5 - (5 امتیاز)
تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>