معرفی گل دیفن باخیا و نحوه نگهداری آن به چه صورت می باشد؟

گل ها همیشه باعث آرامش و زیبایی خواهند شد و نمای خاصی را به منزل می بخشند و حتی در حین عوض کردن خاک و کود گل ها نیز می توانند حال خوبی به شما ببخشند. افرادی که علاقه ی خاصی به گل و گیاه ها دارند سعی می کنند گونه های مختلف آن را پرورش داده و نگهداری کنند. امروز می خواهیم به معرفی گل دیفن باخیا و نحوه ی نگهداری آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

دیفن باخیا در یک نگاه

 • نام علمی: Dieffenbachia Seguine
 • نام رایج: دیفن باخیا، برف گرمسیری
 • نوع گیاه: همیشه سبز چندساله / آپارتمانی
 • سمی بودن: برای انسان‌ها و حیوانات سمی است.
 • دشواری نگهداری: آسان و کم دردسر
 • میزان نور : نیاز به نور متوسط و غیر مستقیم تابش خورشید

معرفی گل دیفن باخیا و نحوه نگهداری آن به چه صورت می باشد؟

اگر بخواهیم به معرفی گل دیفن باخیا و نحوه ی نگهداری آن بپردازیم باید بگوییم دیفن باخیا شامل گروه بزرگی از گونه های چندساله ی گرمسیری زیبا هستند. اما این نوع گل دارای گونه های مختلفی می باشد، بنابراین ممکن است در نامگذاری دقیق انواع مختلف آن دچار سردر گمی شوید که امروز سعی می کنیم به مطالب کلی درباره ی آن بپردازیم و این موضوع را بدانید که به طور کلی به عنوان دیفن باخیا شناخته می شوند.

گل دیفن باخیا و نحوه نگهداری

یک دیفن باخیای بزرگ و رشد یافته می تواند به 10 فوت، با برگ هایی به طول 20 اینچ برسد.با این حال، گیاهان در شرایط معمولی داخلی به ندرت به این اندازه می رسند.

اما می رسیم به نحوه نگهداری گل دیفن باخیا:

گل دیفن باخیا بهتر است در محیط داخلی و در معرض تابش نور خورشید اما به صورت غیر مستقیم قرار بگیرد. آن را در خاک گلدان بارور و زهکشی شده با محتوای زیاد بکارید که این گل ها در رطوبت بالا بهترین عملکرد را خواهند داشت. می توانید گلدان را روی سینی پر از سنگ ریزه قرار دهید که مرطوب نگه داشته شوند.

سبک دیفن باخیا: گل های دیفن باخیا در ماه های زمستان از نور شدید استقبال می کنند. در طول فصل رشد نیز گیاه ، سایه یا نور غیر مستقیم را ترجیح می دهد.

گل دیفن باخیا و نحوه نگهداری

خاک گل دیفن باخیا: از مخلوط گلدان با تخلیه ی سریع و هوادهی مناسب استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که خاک مناسبی را برای آن تهیه کرده اید به این دلیل که باعث نشود ریشه آن از بین برود. آن ها هرگز نباید در خاک مرطوب رها شوند و هیچگونه رسیدگی به آن نشود.

آبیاری گل: در طول فصل رشد، دیفن باخیا رطوبت منظم را دوست دارند و نمی خواهند که هیچگاه خشک باشند. یک دیفن باخیای بزرگ ممکن است دو بار در هفته احتیاج به آبیاری داشته باشند. در زمستان سعی کنید گل را نسبت به فصل رشد کم تر آبیاری کنید.

دما و رطوبت دیفن باخیا: این گیاه گرمای بالاتر از حد متوسط را دوست دارد. اگر درجه ی حرارت به زیر 60 درجه ی فارنهایت برسد یا گیاه در معرض ناصافی های سرد قرار گیرد، احتمالا برگ های قسمت پایینی خود را از دست می دهد و شکل اولیه ی خود را از دست می دهد.

گل دیفن باخیا و نحوه نگهداری

رساندن کود کافی: برای این که بتوانید بهترین نتیجه را از رشد دیفن باخیا دریافت کنید لازم است که به طور مرتب مثلا هر 4 تا6 هفته با کود رقیق و متعادل آن را تغذیه کنید.

تهیه گلدان مناسب برای گل دیفن باخیا: یکی از مهم ترین عواملی که برای معرفی گل دیفن باخیا و نحوه ی نگهداری آن مورد توجه قرار می گیرد داشتن یک گلدان مناسب است زیرا پس از مدتی که گل رشد می کند مشاهده خواهید کرد که آن گلدان دیگر مناسب گل دیفن باخیا نمی باشد. برای دستیابی به بهترین نتایج، سالانه آن را مجددا بارگیری کنید. اما نحوه ی جابه جایی آن به این صورت است که به سادگی گیاه را بلند کنید، هرگونه خاک قدیمی و مواد مرده را از ریشه دور کرده و در گلدان بزرگترجایگزین کنید. مراقب علائم استرس در گیاه باشید، مانند ریشه هایی که از سطح خارج بیرون می آیند، شلوغی یا ریزش برگ ها که می تواند نشان دهنده ی نیاز گیاه برای تولید مجدد باشد. پس از تهیه ی مجدد دیفن باخیا، کمی به آن فرصت دهید تا خود را باتنظیم جدید سازگار کند. در حین جابه جایی آن حتما از دستکش ضخیم استفاده کنید درغیر این صورت به علت تماس با شیره ی شیری و ملایم سمی، می توانید به خود آسیب بزنید.

به موارد زیر توجه کنید:

 • در معرفی گل دیفن باخیا و نحوه ی نگهداری آن این موضوع را فراموش نکنید که این گل حاوی بلورهای اسید اگزالیک و اگزالات کلسیم است که باعث سوزش، تورم لب ها، زبان و گلو شود که می تواند باعث مشکل در گفتار و بلع شود و حالت تهوع، استفراغ و اسهال به وجود بیاورد. در صورت جویده شدن یا بلعیدن بخشی از دیفن باخیا باید سریعا با اداره ی کنترل مسمومیت محلی تماس بگیرید. دیفن باخیا گاهی اوقات برای حیوانات خانگی و دام ها کشنده می باشد.

گل دیفن باخیا و نحوه نگهداری

 • همیشه سعی کنید در معرفی گل دیفن باخیا و نحوه ی نگهداری آن مراقب آفت های معمول که می تواند به صورت به وجود آمدن جرم وعنکبوت که باعث آسیب رسیدن به گل می شود باشید. در برخی موارد که این آفت ها در مقیاس کوچک هستند می توان آن ها را راحت تر و به صورت دستی از بین برد. اما یک آفت قابل توجه و بزرگ تر می تواند نیاز به استفاده از یک آفت کش خوب و قوی داشته باشد.
 • برگ های گل دیفن باخیا را به طور مرتب گردگیری کنید و به آرامی با یک برس کوچک یا گردگیر پاک کنید. گرد و غبار می تواند منافذ برگ را مسدود کرده و عملکرد برگ ها را با مشکل مواجه کند.

 • هرگونه شاخ و برگ قهوه ای یا مرده را در زمستان کوتاه کنید.
 • همانطور که در مطالب بالا نیز گفتیم گل دیفن باخیا احتیاج به رطوبت کافی و به اندازه دارد و می توانید برای کمک به مرطوب نگه داشتن مخلوط گلدان و منطقه ی ریشه، می توان آن را با خود گلدان در هرماه به آرامی و به طور خلاصه در یک وان آب غوطه ور کنید.

امیدواریم امروز در این مقاله توانسته باشیم مطالب مفیدی درباره معرفی گل دیفن باخیا و نحوه ی نگهداری آن در اختیار شما قرار داده باشیم.

5/5 - (2 امتیاز)
تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>