بهترین رمان های جهان و رمان های پرطرفدار

رمان‌ها هنوز یکی از مهم‎ترین و تأثیرگذارترین ژانرهای ادبی هستند. هرچند این روزها دیگر از محبوبیت  رمان‎ های قطور چند جلد کم شده، اما قدر و منزلت آن‌ ها هنوز سرجای خود باقی است. بسیاری از افراد در جهان برای گذراندن دوره‎ های تحصیلی نیاز به خواندن آن‌ ها دارند و افراد بی‎ شماری هنوز به خواندن کتاب‌ های خوب متعهدند. به اعتقاد بسیاری از افراد کسی که می‎خواهد کتاب خواندن را شروع کند، اول باید به سراغ شاهکارهای ادبی برود تا نسبت به فضای ادبیات و نحوه روایت یک رمان و … آگاهی نسبی پیدا کند. اهمیت خواندن بهترین رمان های جهان و رمان های پرطرفدار به‌ قدری است که بسیاری از ناشران مشهور دست به انتشار نسخه‎ های کوتاه شده آن‌ ها زده ‎اند تا مخاطب کم‎ حوصله خود را محروم از خواندن نبیند. اینجا ما برای شما بهترین رمان های جهان را انتخاب کرده و به معرفی این 10 رمان برتر در جهان پرداخته ‎ایم:

رمان پرطرفدار جنایت و مکافات

اثر مشهور داستایوفسکی در مورد مرد فقیری است که به دلیل فقر مجبور شده دانشگاه را رها کند و به فکرش رسیده پیرزنی از آشنایان را که نزول می‎گیرد به قتل برساند. اما در میانه راه، نفرت از اعمال زشت زن نزول‌ خور و رنجی که به انسان‎ های نیازمند وارد می‏کند، باعث می‎شود تا راسکلنینکف به خاطر حفاظت از اصول اخلاقی و انسانی دست به قتل او بزند…

بهترین رمان های جهان

رمان آناکارنینا

این کتاب را تولستوی نویسنده مشهور روس نوشته است. این کتاب در سال‎های میان 1875 تا 1877 در یک مجله به‌ صورت سلسه ‎وار منتشر شد و بعدها کتاب آن هم به دست خوانندگان رسید. اویلانوسکی و دالی در دام یک زندگی زناشویی نابسامان با یکدیگر گرفتار شده‎اند. آناکارنینا خواهر مرد جواب، که خود درگیر ارتباط با مردی خشک و رسمی است از سن‌ پترزبورگ راهی مسکو می‎شود تا میان آن زن و شوهر وساطت کند اما خودش درگیر عشقی مرگبار می‎شود. از این کتاب فیلم خوش ساختی هم در سال 2012 و با همین نام ساخته‌ شده است.

رمان بربادرفته

تمام کتاب برپایِ دو شخصیت کاریزماتیک به نام اسکارلت اوهارا و کلارک گیبل پیش می‎رود. اسکارلت دلش را به مردی باخته که او را دوست ندارد و همسر زن دیگری است و باتلر مرد خوش‌ گذران و بدنام تمام تلاشش را برای جلب‌ توجه اسکارلت زیبا به کار می‎برد. در سال 1937 این کتاب برنده جایزه پولیتزر شد. وقایع کتاب در دوران جنگ داخلی آمریکا می‏گذرد. اقتباس سینمایی از بر باد رفته تبدیل به یکی از مشهورترین فیلم‎ های سینمایی شد. این فیلم هشتاد سال پیش ساخته شده و برنده اسکار هم بوده است.

بهترین رمان های جهان

رمان پرطرفدار داستان دو شهر

چالزدیکنز انگلیسی کتاب را در میانه قرن هجدهم و در سال 1859 نوشته است. این رمان پر فروش ‎ترین رمان تاریخ است. داستان در لندن و پاریس در دوران قبل و در زمان انقلاب فرانسه می‎گذرد.داستان توسط یک کشاورز جوان دنبال می‎شود. رمان به خوبی نشان می‏دهد که در انقلاب فرانسه تر و خشک چطور با یکدیگر سوختند. دویست میلیون نسخه از داستان دو شهر تا امروز فروخته شده است.

رمان دن کیشوت

کتاب یک شاهکار بزرگ است که سروانتس آن را نوشته است. آلونسو کیشانو مرد میان‌سال و مهربان اسپانیایی به‌ تدریج در میانه عمر به دنبال شوالیه گری می‎رود.

کسانی که برای مأموریت‌ های شرافتمندانه شمشیر می‎زنند و جانشان را فدای اهداف والایشان می‏کنند. این رمان نیز به عنوان بهترین رمان های جهان شناخته شده است.

رمان برادران کارامازوف

یک رمان قطور دیگر از داستایوفسکی روسی. پیرمرد فاسد روس روابط پیچیده و عجیبی با سه پسرش دارد. الهیات، موضوعات فلسفی و… در این رمان مطرح‌ اند. برخی هم این اثر را بسیار روان‌ شناسانه می‎خوانند و حتی به اعتقاد بسیاری فضاسازی رمان به فیلم ‎برداری نزدیک است.

رمان برادران کارامازوف

رمان هاکلبری فین

این کتاب را تام سایر، نویسنده انگلیسی نوشته است. اتفاقات در لندن می‎افتند و فقر قرن هجدهمی که بسیاری را در این شهر اسیر کرده به نمایش در می ‎آید. کتاب در سال 1884 نوشته و منتشر شده است. زبان صریح و گاهی بی‌ادبانه کتاب در طول همه این سال‎ها مورد انتقاد بوده با این‌ وجود کتاب بسیار ارزشمند است و روایت زندگی پسر نوجوانی به نام هاکلبری فین است که با تام سایر دوست بوده و پدرش او را ترک کرده است. همینگوی نویسنده مشهور آمریکایی کتاب را بهترین کتابی که تاکنون داشته ‏ایم خوانده است. در ایران این کتاب با ترجمه‏ های زیادی به چاپ رسیده است.

رمان پرطرفدار بی‏نوایان

کتاب به قلم ویکتور هوگو در فرانسه و در زمان پیش از انقلاب این کشور و هم‌ زمان با آن می‎گذرد. ژان‌ والژان شخصیت اصلی آن است. یک دزد خرده‎پا که وقتی گیر می‎افتد به خاطر بلند نظری یک کشیش تبدیل به یک مرد نیکوکار می‎شود. در این مسیر او کوزت را که سرپرستی‏اش را برعهده گرفته همراه خود دارد. این کتاب که به عنوان بهترین رمان های جهان شناخته شده ، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و جامعه فرانسه را به‌ خوبی به تصویر می‎کشد. اقتباس‎ های سینمایی و کارتونی از این کتاب شده که درخشان از آب درآمده‌ اند.

رمان پرطرفدار بی‏نوایان

رمان شازده کوچولو

شاهکار آنتوان دوسنت اگزوپری است. این کتاب در کتاب داستان دو شهر پرفروش‎ ترین کتاب تاریخ است. در ظاهر برای کودکان نوشته شده اما در حقیقت هرکسی با خواندن آن می‎تواند از نثر زیبا و پیام ‎های آن بهره ‏مند شود. کتاب را نویسنده‌ ای نوشته که در جنگ جهانی وقتی خلبان هواپیمای جنگی شد، گم شد. کتاب بسیار خواندنی است. این روزها محصولاتی که شازده یا روباه را بر روی خود دارند بسیار پرفروشند. احمد شاملو، محمد قاضی و ابوالحسن نجفی این کتاب را به فارسی ترجمه کرده‎اند.

رمان جنگ‎ و صلح

باز هم تولستوی نویسنده روسی یک شاهکار دیگر رو کرده است. به این کتاب بزرگ‎ ترین اثر نوشتاری روسی گفته می‎شود. جنگ و صلح در 1869 نوشته و منتشر شده. تعداد شخصیت‎ های کتاب آن‌ قدر زیاد است که در میانه ممکن است فراموش کنید چه کسی چه کرده است. جالب است بدانید 580 شخصیت در کتاب حضور دارند. کتاب شرح مقاومت روس‎ ها در مقابل حمله ناپلئون بناپارت فرانسوی به روسیه است. کتاب زندگی 5 خانواده اشرافی را روایت کرده. اولین نسخه جنگ و صلح به ‎نام«پیام‎ آور» در مسکو منتشر شد.

کتاب در 4 جلد و پانزده فصل نوشته شده و زمینه ‎های آن وضعیت اجتماعی و سیاسی روسیه تزاری در قرن هجدهم میلادی است. مهم‌ ترین شخصیت‌ های این حماسهٔ بزرگ: شاهزاده آندرِی بالکونسکی، کنت پیر بزوخوف، شاهزاده ناتاشا روستوا ، شاهزاده ماریا بالکونسکایا و شاهزاده نیکولا روستوف هستند. فیلم ‎ها و سریال‎ های زیادی از این نسخه ساخته شده که معمولا مورد استقبال قرار گرفته‎ اند. با گذشت بیش از 100 سال کتاب هنوز یکی از برترین آثار نوشته شده در تاریخ است. رمان جنگ و صلح جزو بهترین رمان های جهان می باشد.

5/5 - (3 امتیاز)
تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>