کاربران گرامی امروز با بررسی موضوع جاهای دیدنی قشم با شما همراه هستیم.

قشم به عنوان بزرگ ترین و زیبا ترین جزیره ی ایران، یکی از جاذبه های گردشگری در جنوب کشور به حساب می آید. این جزیره به دلیل داشتن مکان های گردشگری و فوق العاده زیبا به عجایب هفتگانه شهرت پیدا کرده است. شاید برای شما هم دانستن این موضوع جالب باشد که اولین ژئوپارک در کل خاورمیانه در این جزیره است. این جزیره به عنوان یکی از مراکز خرید بزرگ برای معامله ی جنس های با کیفیت و مرغوب مورد استفاده قرار می گیرد. در این جزیره درصد بالایی از بافت های قدیمی حفظ شده است و برترین تفریحات آبی را در سراسر خاورمیانه د ارا است.

اطلاعات مختصری درباره جزیره زیبای قشم

جزیره ی زیبای قشم با نام قدیمی دوره ی ساسانی ابروکان دارای تاریخی بسیار طولانی است، اما با این وجود بافت های قدیمی و زیبای آن به خوبی حفظ شده است. مذهب درصد بالایی از مردم ساکن جزیره ی کیش، سنی می باشد. البته در این جزیره افرادی که شیعه باشند نیز وجود دارد. گویش مورد استفاده ی مردم ساکن قشم، گویش بندری است و زبان ها و گویش های بسیار دیگری همانند عربی، انگلیسی و بندری در این جزیره نیز رواج دارد.

برترین جاهای دیدنی جاهای دیدنی قشم

در این قسمت از مقاله برترین جاهای دیدنی قشم را مورد بررسی قرار می دهیم.

دره ستارگان یکی از بهترین جاهای دیدنی قشم

دره ستارگان در واقع در ضلع جنوبی جزیره ی قشم یکی از زیباترین مکان های گردشگری این جزیره است. این دره در اثر فرسایش شن ها و سخره ها به وجود آمده است. دره ی دیدنی و وفق العاده جذاب ستارگان یکی از قسمت های مهم ژئوپارک به حساب می آید و افسانه های زیادی را در بین مردم به دنبال خود دارد. به عنوان مثال یک افسانه در ارتباط با خاک رنگی این قسمت از جزیره ی قشم وجود دارد که بر خورد ستاره ای با جزیره و رنگی شدن خاک آن را بیان می کند.

دره ستارگان

دره تندیس ها

دره ی تندیس یکی از زیبا ترین جاهای دیدنی قشم است که بسیاری از افراد، این دره را با دره ی ستارگان یکی می دانند در حالی که این دو جزیره در جنس، ویژگی و موقعیت تفاوت های بسیاری زیادی با هم دیگر دارند. مهم ترین دلیل نام گذاری این دره به دره ی تندیس ها وجود تندیس های بسیار مجلل و زیبا است. این دره از دره ی ستگارگان بسیار بزرگ تر است و از مهم ترین ویژگی آن می توان به یافت مقدار زیادی فسیل های جانداران دریایی همانند فسیل ماهی، فسیل صدف و … اشاره کرد.

بیشتر مطالعه کنید:  آشنایی با آداب و رسوم و جاهای دیدنی جزیره کیش

جزیره ناز

این جزیره چشم اندازی فوق العاده زیبا و رویایی دارد و یکی از برترین جاهای دیدنی قشم به حساب می آید. یکی از مهم ترین ویژگی های جزیره ی نار حرکت بر روی آب است. شما می تواند از مسیر خیلی زیبایی با وسیله ی نقلیه ی خود از کنار آب حرکت کرده بیشترین لذت را از تماشای طبیعیت ببرید. اگر به قشم سفر کردید، جزیره ی ناز را حتما در لیست مکان های مورد نظر برای بازدید قرار دهید.

تنگه چاهکو

با توجه به آب و هوای خاص جزیره ی قشم، در فصل زمستان این جزیره جذابیت بیشتری را پیدا می کند. تنگه ی چاهکو با شیار ها و شکاف های بسیار و زیبا و فوق العاده شما را مدهوش خواهد کرد. مهم ترین دلیل نامگذاری تنگه ی چاهکو، حفر چاه های بزرگی در این تنگه برای فرو رفتن آب های جریان پیدا کرده ازبازرش باران در سطح زمین است. هنگام سفر به قشم، تنگه ی چاهکو را فراموش نکنید.

تنگه چاهکو

جنگل حرا یکی از برترین جاهای دیدنی قشم

از مکان های دیدنی قشم که نظر هر گردشگری را به خود جلب می کند، جنگل های حرا می باشند. یکی از مهم ترین ویژگی های این جنگل های فوق العاده، به وجود آمدن آب شیرین میان حجم بسیاری از آب شور دریا است.هنگام ایجاد جز و مد تمام درخت های جنگل به زیر آب های شور فرو می روند و در این هنگام یک ماده ی معدنی بسیار خاص که بر روی سطح و بدنی درختان زیر آب رفته موجود است، در آب های شور حل شده و سبب شیرین شدن آب می شوند.

جنگل حرا

پارک کروکودیل

یکی از جذاب ترین و در عین حال ترسناک ترین مکان های دیدنی قشم، پارک های کروکودیل این جزیره است. در این پارک کروکودیل ها تکثیر و پرورش می یابند. هنگام سفر به قشم این مکان دیدنی را فراموش نکنید.

جزیره هنگام

جزیره ی هنگام یکی از فوق العاده ترین جاهای دیدنی قشم می باشد و مهم ترین و اصلی ترین جزیره ای است که می تواند گردشگران زیادی را به جزیره ی قشم جذب کند.  از برترین ویژگی های این جزیره می توان به شن های نقره فام آن اشاره کرد که سبب افزایش جذابیت و زیبایی سواحل این جزیره می شود. این زیبایی تنها در دو ساحل دیگر مالدیو و کالیفرنیا در سراسر جهان وجود دارد.

جزیره هنگام

غار نمکدان

غار نمکدان با به همراه داشتن رگه های سفید نمک یکی از جذاب ترین و زیباترین مکان های  دیدنی قشم می باشد که به دلایل مختلف هر کسی با هر نوع آمادگی جسمانی نمی تواند از این غار دیدن کند. برای دیدن کردن از این غار باید وسایل کوهنوردی را در دسترس داشته باشید.

غار نمکدان

جزیره لارک جزء زیباترین جاهای دیدنی قشم

زیبایی بی نظیر وفق العاده ی جزیره ی لارک همواره مورد توجه گردشگران خارجی و داخلی قرار گرفته است. این جزیره به دلیل تازگی ورود و دخالت انسان ها در زیبایی و طبیعیت آن، یک طبیعیت بکر و دست نخورده است. تمامی تصاویر گرفته شده از آسمان درخشان این جزیره و شب های زیبای آن، در مجله معتبر نشنال جئوگرافی انتخاب شده و این موضوع سبب پیدا کردن شهرت جهانی این جزیره شد.

بیشتر مطالعه کنید:  معرفی مناطق گردشگری و تفریحی بندرعباس

ژئو پارک قشم

در سال 1385 ژئوپارک فوق العاده جذاب جزیره ی قشم در یونسکو به ثبت رسیده و تحت حمایت آن قرار گرفته شده است. این منطقه ی بسیار خاص با زیبایی های چشم نواز سبب جذب گردشگران بسیاری از سراسر دنیا شده است. از برترین و زیبا ترین مکان های دیدنی در جزیره ی دیدنی قشم می باشد.

ژئو پارک قشم

بام قشم از زیباترین جاهای دیدنی قشم

بام قشم در بالاترین نقطه ی ژئوپارک قرار گرفته شده است. این پارک منطقه ای بسیار زیبا که پر از صخره های فوق العاده زیبا و خاص است. در صورتی که از بام قشم دیدن کنید می توانید نظاره گر جنگل حرا، دوره ی تندیس و .. باشید. هنگامی که به قشم سفر می کنید، دیدن بام قشم را فراموش نکنید.

بام قشم

5/5 - (1 امتیاز)
تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>