آموزش قدم به قدم ساختن جیمیل و اکانت گوگل

ما در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع نحوه ساخت جمیل بپردازیم. شرکت بزرگ گوگل برای جلوگیری از قطع بیشتر درختان و حمایت از محیط زیست سرویس رایگان جیمیل را برای ارتباط بین کاربران ساخت که بعد از مدتی در میان کاربران طرفدار زیادی پیدا کرد و بسیار کاربردی شد اما برای استفاده از این سرویس رایگان گوگل باید نحوه ساختن جیمیل را بدانیم چرا که هستند برخی از افراد که نحوه ساختن جیمیل و اکانت گوگل را نمی داند، پس با ما همراه باشید تا نحوه ایجاد این سرویس رایگان گوگل را به شما آموزش دهیم .

نحوه ساخت جیمیل به چه صورت است؟

برای اینکه بتوانید از سرویس رایگان جیمیل استفاده کنید ابتدا باید در متور جستوجوی گوگل اکانتی را ایجاد کنید که برای این کار باید در گوگل آدرس سایت جیمیل را وارد کنید www.gmail.com سپس موارد زیر را طبق تصویر انجام دهید و در آخر شما یک حساب رایگان در گوگل دارید و از مزایای آن استفاده کنید. مراحل به شرح زیر است:

1. بعد از اینکه آدرس سایت جیمیل را وارد کردید گوگل صفحه ایی را برای شما نمایش میدهد که در قسمت بالای آن عبارت Sing in نوشته شده است که مخصوص کسانی میباشد که قبلا در گوگل ساختن جیمیل را انجام داده اند ولی اگر شما قصد ایجاد یک حساب جدید را دارید باید بر روی گزینه “Create account” کلیک کنید که در قسمت پایینی پنجره باز شده قرار دارد.

ساختن جیمیل

2. بعد از اینکه شما گزینه Creat account را انتخاب کردید گوگل پنجره ایی را برای شما نمایش میدهد که باید در پنجره باز شده فرم نمایش داده شده را که شامل نام ، نام خانوادگی ، آدرس حساب کاربری و رمز عبور شما میباشد را تکمیل نمایید و در آخر بر روی گزینه Next کلیک نمایید که در قسمت پایین پنجره باز شده قرار دارد. این مرحله در ساختن جیمیل و اکانت گوگل بسیار اهمیت دارد و سعی کنید اطلاعات را درست وارد کنید که بعد ها به مشکل بر نخورید.

ساختن جیمیل

بیشتر مطالعه کنید:  آموزش تصویری نحوه تغییر رمز وای فای مودم

3. در مرحله سوم از ساخت جیمیل و اکانت گوگل بعد از اینکه فرم را به درستی پر کردید گوگل پنجره ایی جدید را برای شما نمایش میدهد که شما باید در قسمت اول شماره همراه خود را وارد نمایید و در قسمت دوم تاریخ تولد خود را به میلادی در کادر وارد نمایید و در قسمت سوم باید جنسیت خود را مشخص کنید. بعد از اینکه شما تمامی کادرها را تکمیل کردید بر روی گزینه Next که در بخش پایینی پنجره باز شده قرار دارد کلیک کنید.

ساختن جیمیل

4. در مرحله چهارم از ساختن جیمیل موتور جستجوی گوگل از شما میخواهد که شماره تماسی که در فرم قبل وارد کرده اید را تایید کنید، اگر شما شماره تماس خود را در فرم قبلی به اشتباه وارد کرده اید میتوانید بر روی گزینه Back در پنجره باز شده کلیک کنید و به پنجره باز شده قبلی برگردید تا شماره تماس خود را ویرایش کنید. ولی اگر شماره تماس شما مشکلی نداشت میتوانید بر روی گزینه Send کلیک کنید و این مرحله را از ساختن جیمیل پشت سر بگذارید.

ساختن جیمیل

5. در مرحله پنجم از ساختن جیمیل گوگل بعد از مراحل پشت سر گذاشته پنجره ایی را برای شما نمایش میدهد که حاوی کادری میباشد و شما باید در کادر کدی را که گوگل به شماره تماسی که شما در فرم های قبلی وارد کرده بودید ارسال کرده را وارد نمایید. نام کد ارسال شده توسط گوگل به شماره تماس شما Verification code یا کد تایید نام دارد که پس از وارد کردن این کد در کادر شماره تماس شما تایید میشود.

ساختن جیمیل

6. در مرحله ششم از ساختن جیمیل در متور جستوجوی گوگل باید بعد از وارد کردن کد پیامک شده به شماره تماس شما در کادر موجود باید بر روی گزینه Verify کلیک کنید و تا این مرحله را هم در ساخت جیمیل و اکانت گوگل پشت سر بگذارید.

7. در مرحله هفتم از ساختن جیمیل گوگل پس از تایید شماره تماس شما پنجره ایی را به شما نمایش میدهد و از شما میخواهد که اجازه دهید که گوگل خدمات بیشتری را به وسیله شماره تماس به شما ارائه دهد و اگر شما هم خواستار این خدمات هستید بر روی گزینه Yes,I’m in کلیک کنید ولی اگر خواستار خدمات بیشتر از طریق شماره تماس نیستید میتوانید بر روی گزینه Skip کلیک کنید.

ساختن جیمیل

8. در مرحله هشتم و آخرین مرحله از ساختن جیمیل شما باید در پنجره باز شده قوانینی را که گوگل ذکر کرده است را مطالعه کنید و قبول کنید که پیرو قوانین گوگل هستید و در آخر بر روی گزینه I agree کلیک کنید تا یک اکانت در متور جستوجوی گوگل برای شما ساخته شود. بعد از ساختن جیمیل شما میتوانید از مزیت های این سرویس رایگان گوگل بهره مند شوید.

ساختن جیمیل

چگونگی ساخت جیمیل و اکانت گوگل توسط تلفن های همراه

در مرحله اول از ساخت جیمیل در گوشی همراه شما باید ابتدا اپلیکیشن جیمیل را که به طور پیش فرض در گوشی های اندرویدی موجود است را باز کنید ولی اگر گوشی همراه شما ios میباشد باید آن را دانلود کنید.

ساخت جیمیل

در صفحه بعدی که برای شما باز میشود گزینه Add an email address را انتخاب کنید.

ساخت جیمیل
در صفحه بعدی گزینه گوگل را انتخاب کنید تا حساب جدیدی را گوگل بسازید.

ساخت جیمیل
برای ساخت جیمیل در گوشی باید در این مرحله گزینه Creat Account را انتخاب کنید.

ساخت جیمیل

در مرحله بعدی از ساخت جیمیل در گوشی همراه باید نام و نام خانوادگی خود را در کادرها وارد کنید و بر روی گزینه Next کلیک نمایید.

ساخت جیمیل
در صفحه بعدی در کادرهایی که مربوط به سن و جنسیت میباشد اطلاعات خود را به درستی وارد کنید و در آخر بر روی گزینه Next کلیک نمایید.

ساخت اکانت گوگل
در مرحله بعدی از ساختن جیمیل در گوشی شما باید نام کاربری خود را وارد کنید باید در انتخاب نام کاربری خود دقت کنید و اجازه ندهید کسی نام کاربری را برایتان انتخاب کند چراکه این نام کاربری آدرس جیمیل شما میباشد.

ساخت اکانت گوگل

در این مرحله از ساخت جیمیل در گوشی شما رمز عبور خود را برای جیمیل خود انتخاب میکنید البته باید دقت داشته باشید که رمز عبور شما باید کمتر از ۸ کلمه نباشد. از انتخاب تاریخ تولد به عنوان رمز عبور خودداری کنید و سعی کنید که این رمز را به هرکسی ندهید.

ساخت اکانت گوگل
در این مرحله از ساختن جیمیل در گوشی شما میتوانید برای افزایش امنیت حساب خود آن را Skip کنیم. اگر شما مایل به Skip کردن حساب خود نبودید میتوانید شماره تماس خود را در کادر وارد کنید و بر روی گزینه Next کلیک نمایید که بعد از آن برایتان کدی پیامک میشود و باید آن کد را در کادر وارد نمایید.

ساخت اکانت گوگل

در مرحله بعدی از ساختن جیمیل در گوشی باید بر روی گزینه I AGREE کلیک کنید.

ساخت اکانت گوگل
بعد از کلیک بر روی گزینه I Agree ساختن جیمیل در گوشی به پایان رسیده است و تنها کافیست در آخر بر روی گزینه Next کلیک نمایید.

ساخت اکانت گوگل

4.7/5 - (4 امتیاز)
تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>