تبلیغات

برای نگهداری گل حسن یوسف به چه مواردی باید توجه کرد؟

گل و گیاه ها همیشه برای تزئینات و جلوه بخشیدن به منزل استفاده می شوند و همانطور که می دانید حتی با دیدن آن ها نیز یک آرامش خاص به دست می آورید و حتی برای عوض کردن هوای مضر منزل نیز مفید می باشند و فضای بسیار زیبایی را ایجاد خواهند کرد. یکی از این گل ها، گل حسن یوسف می باشد که البته برای نگهداری آن نیز لازم است مواردی را رعایت کنید که امروز در این مقاله می خواهیم به راه های نگهداری گل حسن یوسف بپردازیم پس با ما همراه باشید.

گزنه های نقاشی شده ی حسن یوسف دارای شاخ و برگ های خارق العاده ای در رنگ ها و ترکیبات رنگی هستند که گونه ی گیاهی دیگر نمی تواند چنین نقش و رنگی را ارائه دهد. الگوهای رنگی منحصر به فرد آن طوری است که باغبانان بسیاری را به هیجان آورده است. این گیاهان بسیار آسان پرورش داده می شوند و می توان آنها را نه تنها به عنوان گیاهان اتاق، بلکه در گلدان ها یا جعبه های بالکن،سبدهای آویز، یا تخت گل نیز پرورش داد. این راهنمای مراقبت به شما نشان می دهد که چگونه نگهداری گل حسن یوسف را به درستی انجام دهید.

گزنه های رنگ شده ی حسن یوسف دارای گونه های بی شماری است و در اصل متعلق به جنوب شرقی آسیا می باشد. اگر چه گزنه های نقاشی شده ی حسن یوسف گل نیز تشکیل می دهند، اما زیبایی واقعی آن ها دربرگ های نرم و مخملی است که بسته به نوع آن ها از لحاظ شکل رنگ می باشد. تفاوت های ظریف رنگ که از سبز، قرمز، قهوه ای، بنفش و… است و همچنین انواع مختلفی از این رنگ های زیبا و متفاوت را در پی دارد.

نگهداری گل حسن یوسف

برای نگهداری گل حسن یوسف به چه مواردی باید توجه کرد؟

با بررسی دقیقی که به دست آمده ثابت شده است که گل حسن یوسف کاملا بی تکلف و نیرومند است که به اقدامات مراقبتی کمتری نسبت به سایر گل و گیاه ها احتیاج دارد. هرکسی که به نکات زیر در مورد نگهداری گل حسن یوسف  بخاطر مکان و مراقبت از گیاه و شاخ و برگ های رنگارنگ توجه کند، از این گل ها بسیار راضی خواهد بود.

 – محل نگهداری گل حسن یوسف و رسیدن نور کافی به آن: این گل ها به مکانی بسیار روشن احتیاج دارند، زیرا فقط در این صورت می توان شکوه کامل رنگ شاخ و برگ های آن را نشان داد. اگر گل های حسن یوسف در محلی تاریک قرار بگیرند به سرعت رنگ محکم و مشخص خود را از دست خواهند داد و برگ ها سبز می شوند. علاوه بر این، گیاه بدون نور آفتاب کافی رشد ناچیزی را دارد و شروع به دور زدن می کند پس سعی کنید گل را در مکانی قرار دهید که نور آفتاب به طور مناسب به آن برسد.

بیشتر مطالعه کنید:  معرفی گل دیفن باخیا و نحوه نگهداری آن

 – درجه حرارت: گزنه های رنگ شده یا همان گل های حسن یوسف به سرما حساس هستند و بنابراین در تمام طول سال به حرارت مناسبی احتیاج دارند. به همین دلیل دمای 18 درجه ی سانتی گراد برای آن ها و به ویژه نوع آپارتمانی آن مناسب می باشد. این گل ها می توانند گرما را به خوبی تحمل کنند اما به محض اینکه درجه ی حرارت پایین تر از 14 درجه قرار بگیرد کمرنگ خواهند شد و اگر این درجه به پایین 7 برسد گل های حسن یوسف از بین خواهند رفت.

نگهداری گل حسن یوسف

 – شرایط و بستر خاک: برای اینکه گیاه شاخ و برگ تماشایی و فشرده و پربوته ای را به نمایش بگذارد به یک بستر بستگی دارد که ریشه های قدرت مندی را به وجود بیاورد. فرقی نمی کند که این گیاه به عنوان یک گیاه داخل منزل کشت شود یا فضای باز، مهم این است که به یک بستر با خصوصیات غنی از هوموس و مواد مغذی، ظرفیت ذخیره ی آب خوب، مقدار PH مناسب احتیاج دارد.

 – زمان کاشت: کاشت گل های حسن یوسف در فصل زمستان مناسب نیست و همچنین نمی تواند درجه حرارت سرد را بدون آسیب تحمل کند. بنابراین به شما پیشنهاد می دهیم پس از گذشت فصل سرما در فضای باز یا در بالکن کاشته شود. بهترین زمان کاشت فصل بهار می باشد.

 – آبیاری گل های حسن یوسف: این گل ها وقتی مرطوب نگه داشته می شوند بهترین رشد را دارند. قانون آبیاری آن به این صورت است: متوسط، اما منظم بریزید. با این حال بستر نباید هرگز خیلی زیاد مرطوب باشد. این گل ها نه خشکی طولانی مدت و نه غرق آب شدن را تحمل می کنند، پس سعی کنید تناسب را در آبیاری آن رعایت کنید.بهترین روش برای مطمئن شدن از اینکه آیا گل حسن یوسف احتیاج به آبیاری دارد یا خیر به کار گرفتن انگشت شستتان است، به این ترتیب که با انگشتتان خاک را لمس کنید و متوجه شوید که لازم است آن را آب دهید یا خیر. پس از آن که آبیاری به اتمام رسید باید آب اضافی را از نعلبکی یا مخزن بزرگ خارج کنید تا هیچ گونه آب گرفتگی ایجاد نشود. اگر بستر خاک برای مدتی خیلی خشک باشد، برگ های گل حسن یوسف فرو می ریزند پس آبیاری به موقع آن را فراموش نکنید.

نگهداری گل حسن یوسف

 – کود دادن: یکی دیگر از راه های مناسب نگهداری گل حسن یوسف رساندن کود مناسب به آن است. اگر گل حسن یوسف سالانه بارگیری شود یا حداقل با مقداری بستر تازه تهیه شود، به کود اضافی احتیاج ندارد. در غیر این صورت یک بار از کود گل که به صورت مایع همراه با آب است استفاده کنید. کودهای طولانی مدت به صورت خاکستر چوب نیز برای تامین مواد مغذی مناسب هستند، اما این کودها فقط باید در نیم دوز استفاده شوند.

 – برش دادن: این امکان وجود دارد که برگ گل ها پس از چندین سال دیگر شادابی اولیه ی خود را نداشته باشند. گل های حسن یوسف نیز ممکن است با افزایش سن تا حدودی از شکل خارج شوند. این گل به طور کلی می تواند در تمام طول سال نازک شود یا در صورت لزوم قطع شود که البته پس از چند روز نیز دوباره قادر به جوانه زدن می باشد. از بین بردن منظم نوک های شاخساره ها باعث رشد بوته ای گل حسن یوسف خواهد شد.

5/5 - (2 امتیاز)
تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>