تبلیغات

ما در این مقاله قصد داریم موضوعات مرتبط با شنا سوئدی را مورد بررسی قرار دهیم .

شنا سوئدی چیست ؟

شنا سوئدی یک ورزش است که در برنامه روزانه بسیاری از افراد وجود دارد. این ورزش باعث تقویت عضلات مرکزی بدن و بالا تنه می شود.شنا سوئدی به سلامت قلب هم کمک می کند و از طرفی به سفت شدن عضلات بازو ، شکم ، ران و ساق پا نیز کمک می کند.

آیا فواید انجام مدام و مکرر شنا سوئدی را می دانید؟

بیشتر شدن قدرت ماهیچه

شنا سوئدی اگر به طور مداوم انجام شود باعث خون رسانی بهتر به قلب می شود و همچنین قدرت ماهیچه ها را بیشتر می کند.

بیشتر شدن حمایت عضلات از مفصل ها

شنا سوئدی عضلات شانه ها را تقویت می کند . عضلات شانه و استخوان کنار زانو را به یک میزان نگه می دارد و از کج شدن استخوان ها جلو گیری می کند. همچنین اگر تعداد شنا سوئدی را روز به روز افزایش دهید به نیرومندتر شدن عضلات شما کمک بیشتری می کند.

انواع شنا سوئدی ها را بشناسیم!

شنا سوئدی دست باز

در این روش فاصله میان دست ها بسیار زیاد است.

شنا سوئدی دست جمع

در این حالت دست های شما زیر جناغ سینه قرار گرفته و انگشت اشاره و شست هر کدام از دست ها متقابلا انگشت اشاره و شست دست دیگر را لمس می کند.

شنا سوئدی دست جمع

شنا سوئدی استاندارد

شما در شنا سوئدی استاندارد باید دست ها را به عرض شانه باز کنید و دقیقا در راستای شانه هایتان قرار دهید . همچنین در این روش بدن باید صاف و بدون خمیدگی باشد.

شنای سوئدی رو به عقب یا همان Back ward push up

شما در این روش باید به این صورت عمل کنید که دست هایتان را به عرض شانه باز کنید ولی حدودا 20 سانتی متر عقب تر از شانه نگه دارید.

بیشتر مطالعه کنید:  6 روش شگفت‌انگیز برای تناسب اندام در خانه

شنا سوئدی رو به جلو یا همان forward push up

دستانتان را به اندازه ی عرض شانه باز کنید و بر خلاف روش قبلی 20 سانتی متر جلو تر از شانه هایتان قرار دهید.

خطر های اختمالی شنا سوئدی چیست؟

همه ی ما می دانیم که هرچیزی در کنار تمام فوائد و سود هایش قطعا ضررها و خطرهایی هم در بردارد و حالا می خواهیم خطرات احتمالی شنا سوئدی را مورد بررسی قرار دهیم.

ورزش شنا سوئدی یک ورزش تکنیکی است و باید زیر نظر مربی انجام گیرد چون حتی یک حرکت نادرست و اشتباه می تواند خطرات بسیاری را به همراه داشته باشد پس اگر اطلاعاتی در رابطه با این ورزش ندارید از یک مربی مجرب کمک بگیرید . اما فراموش نکنید که همیشه فوائد ورزش از خطرات و ضرر هایش بیشتر است .

شنا سوئدی رو به عقب و شنا سوئدی رو به جلو چه تاثیراتی رو بدن دارد؟

این نوع شنا سوئدی روی عضلات پایین کمر اثر می گذارد و ممکن است بعد از تمرین درد کمی را از ناحیه کمر به پایین احساس کنید .بهترین پیشنهاد برای کمرنگ کردن این درد دوش آب گرم است.

شنا سوئدی روی دیوار به چه صورت انجام می شود؟

این نوع شنا سوئدی برای افرادی مورد استفاده است که بدن آن ها هنوز به قدرت این که روی زمین شنا سوئدی را انجام دهند نرسیده .نحوه انجام این شنا سوئدی به این صورت است که به اندازه یک دست از دیوار فاصله بگیرید و صاف مقابل دیوار بایستید .کف دستتان را روی دیوار قرار دهید و با آرامش سینه تان را خم کنید و آرنجتان را به دیوار نزدیک تر کنید.

تاثیرات شنا سوئدی در لاغری بدن

شنا سوئدی جز ورزش هایی است که تمام بدن را در بر می گیرد و همه عضلات را به کار می گیرد ؛ همین موضوع باعث می شود بدن کالری بسیاری بسوزاند و باعث کاهش وزن در شما بشود.

بیشتر مطالعه کنید:  9 تمرین مفید برای کاهش وزن در خانه

در ورزش شنا سوئدی ممکن است چقدر کالری بسوزانید ؟

شنا سوئدی همانطور که در بحث قبل به آن اشاره کردیم ، یک ورزش سنگین است و باعث سوخت و ساز بدن می شود .برای مثال اگر یک مرد که 90 کیلوگرم وزن دارد در روز 100 بار تمرین شنا انجام دهد ، روزهای اول در هر 5 دقیقه 44 کالری می سوزاند ولی به مرور زمان در هر 3 دقیقه 45 کالری خواهد سوزاند ؛ چون بدن به این وضعیت سوخت و ساز عادت می کند.

شنا سوئدی دخترانه چیست ؟

شنا سوئدی قطعا یک ورزش دخترانه نیست ولی می توان آن را به روشی راحت تر تبدیل کرد تا دختران هم بتوانند راحت این ورزش را انجام دهند.

شنا سوئدی

زانو هایتان را خم کنید طوری که ساق پای شما در زاویه 90 درجه قرار بگیرد . بعد به آرامی تا جایی که در حد توانتان است رو به پایین بیایید و بعد از آن مجددا به بالا برگردید . سعی کنید نیروی کمکی این کار را از بالا تنه بگیرید.

شنا سوئدی شیب دار چیست؟

تصویری که در بالای مطلب تماشا می کنید نمونه ای از حرکت شنا سوئدی شیب دار است .به این صورت که شما دستتان را در یک شیب بلند قرار می دهید و آن را تکیه گاه خودتان می کنید .در این روش بیشترین فشار روی دستان شما است . این حرکت به قوی تر شدن ماهیچه های دستتان کمک می کند.

شنا سوئدی شیب دار معکوس چیست؟

شنا سوئدی شیب دار معکوس دقیقا بر عکس شنا سوئدی شیب دار است . در این حرکت شما پاهایتان را روی یک سطح بلند تر می گذارید ، مثلا روی مبل یا تخت و یا هر اشیایی که از زمین فاصله دارد . در این روش شما پاهایتان را تکیه گاه قرار می دهید .شنا سوئدی شیب دار معکوس به قوی شدن عضلات ران ، ساق پا ، زانو ، بازو ، شانه و گردنتان هم کمک چشم گیری خواهد کرد.

5/5 - (2 امتیاز)
تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>