تبلیغات

گرجستان کجاست؟

گرجستان کشوری است که در شمال ایران واقع شده و با ایران و ترکیه هم مرز می باشد. فاصله بسیار نزدیکی که با ایران دارد (از تهران یک ساعت و نیم با هواپیما طول می کشد) و عضو اتحادیه اروپا بودن باعث شده است که به مقصدی محبوب برای ایرانیان تبدیل شود. البته ناگفته نماند که علاوه بر موارد پیش گفته گرجستان بخاطر زیبائی هایش همه را به خود جذب می کند. در این کشور دو شهر تفلیس و باتومی مقصد اکثر گردشگران است. با توجه به اینکه گرجستان به روسیه نزدیک است زمستان های سردی دارد و بهترین فصل برای سفر به این کشور فصل بهار و تابستان است هر چند که مسافرت در زمستان هم زیبائی های خاص خودش را دارد و لازم است بگوئیم که از سفر به گرجستان در هیچ فصلی پشیمان نخواهید شد.

شهر تفلیس گرجستان چه مکان های دیدنی در خود جای داده است؟

تفلیس در زبان گرجی به معنی چشمه آب گرم است. این شهر به دلیل داشتن چشمه های آب گرم فراوان به این اسم نامیده شده است. شهر تفلیس به دو بخش کلی تقسیم شده است تفلیس قدیم که بافت قدیمی شهر را در خود دارد و همانند یک اثر تاریخی گسترده است و تفلیس جدید که بناهای مدرن این شهر در این بخش قرار دارد.

گرجستان کجاست

بزرگترین و زیباترین کلیسای ارتدکس جهان:

گرجی ها که بسیاری از آنان ریشه در شمال ایران هم دارند مسیحی هستند و از مسیحیان متعصب ارتدکس می باشند. در تفلیس بزرگترین کلیسای ارتدکس جهان قرار دارد. کلیسای جامع تثلیث یا سامبا بر بالای یک تپه قرار دارد و همچون نگینی در دل تفلیس می درخشد. درون این کلیسا بسیار زیبا است و از آنجائی که ارتدکس ها بسیار متعصب هستند برای بازدید از این کلیسا باید لباس پوشیده بر تن داشته باشید و حتما خانم ها روسری به سر کنند. برای ارتدکس ها ورود به فضای کلیسا بدون پوشاندن سر نوعی توهین به حساب می آید.

بیشتر مطالعه کنید:  با جاهای دیدنی استانبول بیشتر آشنا شوید!

حمام های سولفور:

یکی از زیبائی های طبیعی تفلیس حمام های آب گرمی است که از دل چشمه های طبیعی می جوشد و بر بالای آن ها حمام های سنتی ای بنا شده است. آب گرم این چشمه ها به دلیل داشتن سولفور خواص درمانی بسیاری دارد. علاوه بر جذابیت استفاده از حمام های سولفور و خواص درمانی متعدد آن ها در کنار این حمام ها رستوران های خوبی هم قرار دارد و اگر مسیر رودخانه ای که در کنار حمام ها جاری است را ادامه دهید به پل عشاق می رسید. پلی زیبا که محل اولین قرار عاشقان است. تمام این پل با قفل های طلائی که اسم زوجین بر روی آن نوشته شده است پوشیده شده. آن ها کلید این قفل ها را در کلیسا می گذارند تا تأییدی بر تداوم پیوندشان باشد و اگر زوجی از هم جدا شوند کلید را از کلیسا گرفته م بعد از پیدا کردن قفل خود آن را باز می کنند.

جاهای دیدنی تفلیس

پارک آبی تفلیس:

از تفریحات جذاب در طول ماههای گرم سال در گرجستان می توان به پارک آبی تفلیس اشاره کرد. تفلیس با داشتن سه پارک آبی بزرگ جینو پارادایز، آکوا پارک و پارک آبی متاسمیندا برای تمام سنین و امکاناتی از قبیل فود کورت و اسپا و باشگاه یک روز بسیار هیجان انگیز را برای مسافران رقم می زند.

بیشتر مطالعه کنید:  آسانترین راه برای اقامت ترکیه و مهاجرت به ترکیه چیست؟

مجسمه کارتلیس ددا:

مجسمه کارتلیس ددا یا مجسمه مادر با 20 متر ارتفاع ساخته شده از سنگ بر فراز تپه های سلولاکی قرار گرفته است. در یک دست این مجسمه یک کاسه قرار دارد که این کاسه به نشانه خیر مقدم از مهمانان و مسافرانی است که با خیر و خوشی به تفلیس وارد می شوند و در دست دیگر او شمشیری قرار دارد که به نشانه ستیز با کسانی است که به نیت شوم و جنگ پا به درون تفلیس می گذارند.

جاهای دیدنی تفلیس

شهر گوری، اپلیستسیخه و متسختا:

درون شهر تفلیس پر از دیدنی های تاریخی و مدرن است که هر کدام به نوعی برای مسافران جذابیت دارند. اما در نزدیکی تفلیس سه شهر کوچک دیگر قرار دارد که می توانید در یک تور یک روزه از آن ها بازدید کنید و به علاقمندان جاهای تاریخی پیشنهاد می شود که بازدید آن ها را از دست ندهند. شهر گوری زادگاه استالین، بانی شوروی صنعتی اولین جائی است که به آن قدم می گذارید.

خانه مادری استالین به یک موزه تبدیل شده است که می توانید از نزدیک با استالین و زندگی او آشنا شوید و حتما تصور شما را از استالین که در ایران به عنوان یک دیکتاتور خونخوار شناخته می شود تغییر خواهد داد. در ادامه این تور یک روزه وارد شهر اپلیستسیخه می شوید این شهر به عنوان بزرگترین شهر سنگی دنیا شناخته شده است و تا چند سال پیش مسکونی بوده است ولی امروزه فقط کلیسای زیبای آن که بر فراز بلندترین نقطه کوه واقع شده است فعال می باشد. در راه بازگشت به تفلیس به شهر متسختا می رسید این شهر در گذشته پایتخت گرجستان بوده است.

شهری سنتی و زیبا که در ابتدای ورود به آن یک بازار سنتی قرار دارد مسافرانی که به صنایع دستی و مواد ارگانیک علاقه داشته باشند می توانند از این بازار سوغاتی خود را خریداری نمایند. در این شهر باستانی کلیسای قدیمی و زیبای سوتیتسوخوولی و سامتاورو و صومعه مقدس جواری قرار دارد و  پیشنهاد می شود حتما برای دیدن آن بروید چرا که این بناهای باستانی داستان های تاریخی بی شماری در دل خود نهفته دارند و شنیدن آن ها خالی از لطف نیست.

جاهای دیدنی تفلیس

چرا شهر باتومی بهشت گرجستان نام گرفته است؟

شهر باتومی در کشور گرجستان در کنار دریای سیاه قرار گرفته و به بهشت گرجستان معروف است. سفر به باتومی را در ماه های گرم سال مخصوصا تابستان پیشنهاد می کنیم چون بیشتر تفریحات این شهر آبی است و مناسب تابستان می باشد. باتومی مقصد هیجان انگیز و زیبا برای عاشقان تفریحات آبی می باشد. این شهر با دارا بودن چند رودخانه خروشان تورهای رفتینگ جذابی را برای طرفداران این تفریح برگزار می کند. از دیگر جاهای دیدنی و تفریحی باتومی می توان باغ گیاه شناسی باتومی، آکواریوم باتومی گرجستان، دلفیناریوم، پارک آبی، مرکز غواصی باتومی، پاراشوت باتومی گرجستان و دریاچه نوریگلی را نام برد.

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟
تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>