تبلیغات

نحوه صحیح اسباب کشی

بسته بندی کردن لوازم منزل و همچنین بازگشایی آن ها پس از اثاث کشی افراد را با چالش هایی رو به رو می کند. پس از بازگشایی لوازم، چیدمان آن ها شروع می شود. بهتر است نحوه صحیح اسباب کشی را یاد بگیرید تا طی این مراحل برایتان ساده گردد. در این مقاله با نحوه صحیح اسباب کشی آشنا خواهید شد.

نکته هایی در زمینه نحوه صحیح اسباب کشی

در هنگام بسته بندی لوازم منزل، روی هر کارتون برچسبی با عنوان محتویات جعبه بچسبانید. در حین چیدمان وسایل منزل جدید، هر کسی را به بازگشایی و چیدمان لوازم شخصی خود وادار کنید. در صورتی که تنها هستید بهتر است پس از اتمام چیدمان یک قسمت از منزل به سراغ قسمت های دیگر بروید، اما در زمانی که  افرادی را برای کمک آورده اید، هر کدام از آن ها را به تمیز کردن و چیدمان یک قسمت از منزل مشغول کنید.

اصول صحیح اسباب کشی

به هیچ عنوان پیش از تعیین نمودن جای لوازم منزل، بسته بندی آن ها را باز نکنید زیرا این امر موجب از بی نظمی می شود. مسئله دیگری که باید در باره نحوه صحیح اسباب کشی یاد آور شویم این است که لباس هایی که باید در کمدها قرار داده شوند را سریعا جا گذاری نمایید و لوازم بزرگتر را در گوشه ای از منزل جدید قرار دهید.

چندین روش برای نحوه صحیح اسباب کشی

مرتب سازی وسایل: یک راهکار خوب برای مرتب سازی و حذف وسایل اضافی در هنگام اثاث کشی، بررسی این موضوع است که در واقع به کدام یک از وسایلتان احتیاج دارید، لوازمی که به آن ها احتیاج دارید باید لوازمی چون کمد و یا لوازم آشپزخانه  باشند که از آن ها استفاده بیشتری می کنید. لوازمی که از آن ها اصلا استفاده ای نمی کنید را حذف نمایید، با این کار در زمان خود صرفه جویی کرده و به آسانی لوازم خود را بسته بندی خواهید کرد.

می توانید یک لیست از لوازمی که دیگر به آن ها احتیاج ندارید و قصد ندارید آن ها را به منزل جدید ببرید تهیه کنید و آن ها را دور بریزید یا بفروشید، با این کار راحت تر و با ذهنی آزاد  به دیگر کارهای خود خواهید رسید.

اصول صحیح اسباب کشی

بسته بندی وسایل شکستنی: درابتدای بسته بندی، ظروف شکستنی را بسته بندی نمایید، با این روش ظروف شما در هنگام بسته بندی لوازم دیگر از شکسته شدن در امان می ماند. برای بسته بندی ظروف شکستنی می توانید از کاغذهای با طله و یا لباس های به درد نخور استفاده کنید. برای اینکه از عدم شکسته شدن ظروفتان اطمینان حاصل نمایید، حوله های بزرگ را در کف و دیواره های جعبه بسته بندی ظروف جای گذاری کنید و همچنین روی ظروف شکستنی اسم آن را نوشته تا هنگام اثاث کشی با احتیاط جا به جا گردد.

هر چه سریع تر کار را استارت بزنید: زمانی که اطلاع یافتید که قرار است به مکان دیگر اثاث کشی کنید، بسته بندی وسایل و کارهای دیگر را شروع نمایید. موضوع اثاث کشی به منزل دیگر، ممکن است برای شما استرس ایجاد کند، اما با برنامه ریزی و شروع به کار سریع می توانید سریع تر خود را برای اثاث کشی آماده کنید.

دور ریختن وسایل به درد نخور: یکی دیگر از روش هایی که در زمینه ی نحوه صحیح اسباب کشی باید به کار بگیرید این است که یک کیسه زباله تهیه کنید و وسایلی که کاربردی ندارند و یا خراب هستند مانند اسباب بازی های خراب، پازل های ناقص و… را داخل آن ریخته و دور بریزید. این کار به شما کمک می کند که راحت تر و بدون اتلاف زمان وسایل را بسته بندی نمایید.

یک روش جالب برای جابه جایی کمد در اثاث کشی: در اینجا به شما پیشنهاد می گردد که کمد های لباس و کشوهای خود را خالی نکنید. می توان برای کاهش وزن کمد ها کشوها را خارج کرد، با این کار جابه جایی لوازم ساده تر خواهد شد.

بسته بندی وسایل با ارزش و قیمتی: در هنگام اسباب کشی جواهرات و لوازم قیمتی خود را در محل مخصوصی جای گذاری کنید و آن ها را با دیگر لوازم منزلتان حمل نکنید و پیشنهاد می گردد آن ها را با اتومبیل شخصی و به همراه خود جابه جا نمایید.

اصول صحیح اسباب کشی

نحوه صحیح اسباب کشی به این صورت است که لوازم مورد نیاز بسته بندی مانند طناب، کارتون، ماژیک، جعبه های چوبی یا پلاستیکی، چسب نواری و… را از فروشگاه ها و یا سوپر مارکت ها تهیه نمایید و سپس جهت بسته بندی وسایل خود اقدام نمایید.

جهت جا به جایی گلدان های سنگین خود، راه دیگری غیر از حمل آن به همان صورت ندارید. اما در صورتی که بخواهید گلدان های کوچک خود را جا به جا نمایید، می توانید آن ها را در یک کارتون محکم و یا جعبه ی پلاستیکی یا چوبی قرار دهید و درون همه ی آن ها یک چوب با ارتفاع بلند ترین گل موجود در گلدان فرو نمایید، پس از آن یک کیسه ی زباله را بر روی جعبه و همچنین کناره های آن قرار داده و توسط چسب محکم نمایید.

پیش از این که انرژی شما در پروسه ی اسباب کشی تحلیل برود، پیشنهاد می شود از اتاق هایی که کار جمع آوری لوازم آن دشوار است، کار را شروع کنید با این کار فشار کم تری به شما وارد می گردد و هرچه پیش بروید کار شما ساده تر می شود.

در صورتی که کف منزل جدیدتان را با موکت پوشانده اید، سطح آن را با استفاده از یک پلاستیک بزرگ و با ضخامت بالا بپوشانید تا هنگام اثاث کشی و انتقال وسایل منزل به داخل آن کثیف نگردد.

بسته بندی لوستر یک کار بسیار سخت می باشد، به همین جهت پیشنهاد می گردد در ابتدای کار اینگونه کارها را که به توجه و زمان زیادی احتیاج دارند انجام دهید و پس از آن با خیال راحت وسایل دیگر خود را بسته بندی نمایید.

اسباب کشی یکی از مشکل ترین و دلهره آور ترین کارها می باشد، افراد زیادی برای بسته بندی وحمل لوازم منزل خود به زمان بیشتری احتیاج دارند. می توان اسباب کشی را با فراگیری اصول و روش هایی به یک کار لذت بخش مبدل کرد.

5/5 - (1 امتیاز)
تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>