تبلیغات

معرفی روش هایی برای چاپ انواع کتاب 

اگر بدنبال جواب این سوال بگردیم، متوجه می شویم که باید بسراغ انواع دستگاه های چاپ برویم و با آن ها آشنا شویم و سپس به فکر هزینه چاپ کتاب در ایران بیفتیم. البته علاوه بر انجام حضوری این کار ها، می توانیم بصورت آنلاین به انواع سایت چاپ کتب درسی ، علمی ، کتاب شعر و… از جمله سایت 724 چاپ سر بزنیم. حالا برویم سراغ مراحل چاپ کتاب در سایت 724 چاپ :

مراحل چاپ کتاب و مقاله

در بررسی مراحل چاپ کتاب و نحوه به چاپ رسیدن هر کتاب، می توانیم به مراحلی از جمله :

  • نوشتن متن اصلی کتاب توسط نویسنده
  • ویراستاری متن آن توسط خود نویسنده یا ویراستار
  • آماده شدن کتاب برای رفتن به مرحله چاپ
  • آماده شدن جلد گرافیکی کتاب
  • آماده کردن و گرفتن امتیاز شابک و شماره چاپ کتاب
  • تیراژ بندی و جلد بندی کتاب نوشته شده
  • مرحله اصلی چاپ کتاب
  • مرور تمام مراحل چاپ کتاب برای اطلاع از صحت و اطمینان از کتاب چاپ شده
  • عرضه به بازار

اشاره کنیم.

چاپ لیتوگرافی توسط مجموعه 724 چاپ

چاپ لیتوگرافی مرحله ای از چاپ است که میتواند انحصاری نیز استفاده شود، مثلا برای چاپ کتاب شعر. در لیتوگرافی ابتدا طرح ساخته و پرداخته می شود، سپس بر روی صفحه منتقل می شود.

دقت و کیفیت در این نوع حکاکی که حکاکی ردیفی نام دارد، بسیار بالاست و دارای جزئیات بیشتر و قابل اعمال تری است.تنها مشکل آن سرعت پایین و کند بودن است و شاید نتوان برای تولیدات انبوه چاپ کتب از آن بهره برد. برای تولید کنندگانی که سرعت تولید کتب و سایر نشریه ها حائز اهمیت است، از روش لیتو گرافی موازی با تکرار استفاده می کنند.

در روش لیتوگرافی موازی از ماسک نوری برای انتقال طرح ساخته و پرداخته شده بهره می گیرند.این روش بسیار متداول تر از روش مستقیم است.لیتوگرافی در واقع همان چاپ به روش سنگی است که در چاپ دیجیتال امروزی کاربرد ندارد و حذف شده است، اما با این وجود در یکی از مراحل چاپ مقاله در روش افست، از لیتوگرافی بهره برده می شود.

در چاپ افست زمان زیادی صرف می شود ولی حاصل کار بسیار باکیفیت و قابل ارائه تر است.چون تکنولوژی بکار رفته در افست تازه و پیچیده است تنظیم و کار با آن کمی سخت وقت گیر است. هزینه چاپ کتاب شعر به روش افست در تولید انبوه مقرون به صرفه است اما در تولید تعداد پایین هزینه ها برای نویسنده کمی سنگین است و ممکن است ریسک زیادی را طلب کند.

چاپ کتاب

در چاپ به روش لیتوگرافی میتوان از رنگ هایی با کیفیت بالاتر استفاده کرد که همین امر سبب افزایش کیفیت کار می شود. در روش لیتوگرافی میتوان از کاغذ هایی با ابعاد و ضخامت های متنوع و بزرگتر بهره برد.

کاغذ چاپ

یکی از اصلی ترین پیش نیاز های مراحل چاپ کتاب در 724 چاپ ، کاغذ است. قطعا کاغذ مورد استفاده باید کیفیت و دوام و ضخامت قابل توجهی داشته باشد تا کتاب حاصل ماندگاری بالایی داشته باشد و بتواند سال ها مورد استفاده قرار بگیرد.قابل توجه است که قیمت ناشر یا قراردادی که با او بسته می شود، در محاسبه هزینه آنلاین چاپ کتاب لحاظ نمی شود.در این بین کتاب الکترونیکی خودی نشان می دهد! در واقع یکی از مزیت های کتاب الکترونیکی عدم شمردن کاغذ در محاسبه آنلاین چاپ کتاب است.

امروزه با پیشرفت علم بالغ بر 2000 نوع کاغذ برای تولید کتب درسی وارد بازار شده است. قبل از تعیین هزینه های سررسید، ناشر و… ابتدا هزینه مربوط به خرید کاغذ برآورد می شود.

نوعی کاغذ به اسم کاغذ تحریری در بازار خرید موجود است که برای نوشتن و چاپ مقاله و سررسید مورد استفاده قرار می گیرد و بسیار مناسب است. از این نوع کاغذ در لیتوگرافی به خصوص برای چاپ افست استفاده می شود.برای چاپ مقاله هایی که چند جلدی بوده و همچنین چاپ مقاله هایی با مطالب زیاد وحجیم، از نوعی کاغذ با عنوان کاغذ هندی یا کاغذ انجیلی یاد می شود.

هزینه چاپ کتاب در 724 چاپ

قطعا یکی از معیار های هر فردی در چاپ مقاله ، قیمت چاپ کتاب اوست. هزینه چاپ کتاب برای آن دسته ای که دارای فرمولاسیون هستند بیشتر است.

همین تکنیک کیفیت چاپ را بسیار بالا می برد و محصول حاصل دوام وماندگاری قابل توجه و بالایی دارد.از این نوع روش چاپی در نقشه کشی به کرات بهره برده می شود. برای نشان دادن مقطع های عرضی در پروژه های ساختمانی از روش پلات استفاده می شود. حتی برای تزئینات وتبلیغات نیز از این نوع روش به خاطر کیفیت وساختار مورفولوژی آن استفاده می شود.

زمانی که از چاپ افست برای تیراژ بالا استفاده شود قالب های اصلی از پلات است.پوسترهایی که برای اجرای تئاتر یا فیلم سینمایی مورد استفاده قرار می گیرد، به روش چاپ پلات به وجود آمده اند.کیفیت چاپ به روش پلات از کیفیت بنر بسیار بالاتر و بهتر است و همچنین اندازه بزرگتری نیز دارد.

گاهی اوقات از پلات به عنوان بنر داخلی نیز یاد می شود. وقتی از روکش های لمینیتی در چاپ پلات بهره می گیرند که بخواهند طول عمر طرح چاپ شده را افزایش بخشند. طراحان داخلی ساختمان وخانه از پلات های تزئیناتی برای دکوراسیون استفاده می کنند؛ چون پلات ها علاوه بر استحکام و دوام ،به سهولت به یکدیگر متصل می شوند وهمین امر کیفیت و سرعت کار را ارتقا می بخشد.

همچنین دست طراح را برای دادن طرح ها و ایده های نو باز می گذارد. برای افزایش سرعت در چاپ در 724 چاپ و جلوگیری از به هدر رفتن وقت ،چاپ دیجیتال روش بسیار کارآمد و به درد بخوری است.

5/5 - (1 امتیاز)
تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>