تبلیغات

10 مورد از تکنولوژی های جدید سال 2019

در این مبحث می خواهیم به معرفی تکنولوژی های جدید بپردازیم که همواره با تحقیق و اکتشاف دانشمندان در سراسر جهان به وجود می آیند به طوری که هر کدام از این تکنولوژی های جدید می توانند در سال 2019 زندگی مارا چه خوب و یا چه بد تحت تاثیر قرار دهند بنابراین در ادامه به معرفی این 10 تکنو لوژی جدید خواهیم پرداخت .

شاید شما هم نمی دانید که چه کارهایی با پرینتر 3 بعدی فلزی میتوان انجام داد؟

امروزه از چابگر های سه بعدی به عنوان یکی از تکنولوزی های جدید نام برده می شود که می توان با استفاده از آنها برای ساخت انواع ایمپلنت ها و دیگر اجسام فلزی اقدام کرد ، از دیگر ویژگی هایی که این چابگر ها دارند می توان به دقت بالای این تکنولوژی اشاره کرد که می تواند اجسام را به دقت میلی متری بسازد.

چاپگر های سه بعدی به عنوان یکی از تکنولوژی های جدید این امکان را به تولید کنندگان خواهد داد که قطعات فلزی موردنیازشان را همواره با استفاده از این تکنولوژی با قیمت پایین تری تولید کنند .

پرینتر 3 بعدی

می توانید باور کنید که جنین مصنوعی ساخته شده است!

در سال 2019 محققان توانستند برای اولین بار اسپرم و تخمک زن و مرد  با استفاده از سلول های بنیادی در آزمایشگاه  اقدام به ساخت جنین مصنوعی کنند .

جنین مصنوعی که به عنوان یکی از تکنولوژی های جدید در سال 2019 از آن یاد می شود باعث گردید تا همه بتوانند به چگونگی به وجود آمدن انسان پی ببرند و همچنین این امکان را به محققان خواهد داد تا بتوانند در صورت امکان زندگی را توسعه دهند ، به همین خاطر جنین های مصنوعی به عنوان یک ابزار ارزشمند علمی بسیار کاربرد خواهد داشت .

جنین مصنوعی

خبر خوش برای شما این است که پیشگویی های ژنتیکی به حقیقت پیوسته است!

با استفاده از تکنولوژی های جدید می توان از داده های ژنی و تجزیه و تحلیل آنها به پیش بینی سرطان و یا حتی IQ در افراد مختلف اقدام کرد ، به گونه ای که این کار در رابطه با چند بازیکن نیز انجام شده است .

بنابراین می توان با استفاده از تکنولوژی های جدید پیشگویی ژنتیکی این امکان فراهم خواهد شد تا به صفات و همچنین میزان هوش افراد و تغییرات آن پی برد .

دنیای بدون گاز کربن دار در حال تبدیل شدن به واقعیت است!

یکی از تکنو لوژی های جدید در سال 2019 که توسط دانشمندان ابداع شد می توان به راهکاری برای جلوگیری از انتشار گاز های گلخانه ای و همچنین گاز کربن اشاره کرد که در صورت سوختن گاز طبیعی آزاد می گردند .

بنابراین این دانشمندان توانستند با استفاده از تکنو لوژی های جدید از انتشار گاز های کربن جلو گیری کنند و به جای آن می توان از سوخت های فسیلی که برای ایجاد و تولید انرژی پاک استفاده کرد .

آیا تامین امنیت کامل با blockchain  واقعیت دارد؟

blockchain  عبارت است از  حفظ حریم شخصی در مبادلات و معاملات که باید به طور کامل امنیت  اطلاعات و هویت افراد در مقابل نفوذ سایرین حفظ گردد بنابراین یکی از تکنولوژی های جدید در سال 2019 توجه به امنیت کاربران در فضای مجازی  و اینترنت می باشد.

کامپیوتر های کوانتومی و ایجاد مواد و مولکول های جدید هم معجزه ی دیگر ی در 2019 بوده است!

یکی دیگر از تکنولوژی های جدید که این امکان را به کارشناسان در حوزه ی هوا فضا خواهد داد که بتوانند محاسبات پیجیده را انجام دهندکامپیوتر های کوانتومی می باشند که امکان محاسبه اعداد را با سرعتی بیشتر از کامپیوتر های معمولی می دهند.

بنابرین این نوع از کامپیوتر ها می توان برای کار هایی که نیاز به سرعت پردازش دارد و همچنین در شیمی برای ایجاد و تجزیه مولکول ها و نحوه ی چیدمان آنها می توان از کامپیوتر های کوانتومی استفاده کرد .

کامپیوتر های کوانتومی

ربات های جراح از این پس به کمک جراحان خواهند پرداخت!

جراحان می توانند با استفاده از ربات ها عمل های پیچیده را نیز انجام دهند ، در واقع این ربات ها که یکی از تکنو لوژی های جدید در سال 2019 محسوب می شوند توانسته اند ریسک عمل های جراحی را بسیار کاهش دهند .

جراحان می توانند با کمک این ربات ها جراحی پیش روی خود را شبیه سازی کنند تا بتوانند در زمان عمل واقعی از تجربیاتی که با این ربات ها به دست آورده اند کمک بگیرند ، بناراین در سال های اخیر از ربا ت ها به عنوان دستیار کمکی برای پزشک استفاده می گردد اما  طولی نخواهد کشید که این جراحی ها فقط با ربات ها انجام شوند .

ربات های جراح

تا چه حد با اندام های هوشمند سال 2019 آشنا هستید؟

یکی دیگر از تکنولوژی های جدید در حوزه ی پزشکی بیو چاپ ها هستند ، در این حالت دانشمندان توانستند با استفاده از ابزار ها و تکنولوژی های جدید موفق به ساخت رگ های خونی ، تخمدان مصنوعی برای خانم ها و حتی ساخت لوزالمعده که می توانند تمام این اندام ها توسط این تکنولوژی های جدید ساخته شوند و حتی این امکان وجود خواهد داشت که این اندام هوشمند بتوانند در بدن فرد رشد کنند .

نمایشگر های تاشو هم یکی دیگر از تکنولوژی های جذاب 2019 بوده است!

نمایشگر های تاشو به عنوان یکی از تکنو لوژی های جدیدی می باشد که شرکت royole با معرفی گوشی تاشوی خود در نمایشگاه ces به بازدیدکنندگان معرفی کرد ، به همین خاطر این تلفن های تاشو می توانند به عنوان تکنو لوژی های جدید در سال 2019 معرفی شوند .

نمایشگر های تاشو

مطمئن هستم که نام توالت هوشمند تا به حال به گوشتان نخورده است!…

یکی دیگر از تکنولوژی های جدیدی که امروزه به خانه ها وارد شده است توالت های هوشمند می باشند ، از مزیت ها و ویژگی های این توالت ها می توان به قابلیت اتصال این توالت ها به اینترنت اشاره کرد .

از اشکالاتی که به این توالت های هوشمند به عنوان یکی از تکنولوژی های جدید ممکن است گرفته شود این است که این تکنولوژی می تواند نقض کننده ی حریم شخصی باشند .

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟
تبلیغات

یک دیدگاه

  • علی شریفی
    علی شریفی
    پاسخ

    بسیار عالی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>