تبلیغات

بهترین کشور برای مهاجرت کدامند؟

تب مهاجرت همیشه داغ بوده است. سالیان سال است که افراد در جستجوی زندگی بهتر و دستیابی به موقعیت‎های بیشتر بار خود را می‎بندند و زندگی‎شان را در جای دیگری برپا می‎کنند. اما همیشه هم یک سوال ثابت در مورد مهاجرت وجود داشته و آن این است که بهترین کشور برای مهاجرت کدام ها هستند؟ این‎جا ما می‎خواهیم به این سوال شما جواب بدهیم. اما قبل از آن شما باید به این سوال در مورد خودتان پاسخ دهید که برای چه قصد مهاجرت دارید؟

بهترین کشور برای زندگی

بهترین کشور برای زندگی ، کشوری است که در آن نرخ بیکاری پایین ، تورم و هزینه ها پایین و در مقابل آن سطح معیشت و در آمد در آن بالا باشد. ما در ادامه این مطلب 10 کشور برای برای مهاجرت را برای شما معرفی می کنیم که از نظر سطح اقتصادی و معیشتی در رتبه های خوبی نسبت به دیگر کشورها قرار دارند.

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

کانادا

دومین کشور مهاجرپذیر دنیا کاناداست که در میان ایرانی‎ها هم از محبوبیت زیادی برخوردار است. کانادا بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان محسوب میشود. این کشور تا دلتان بخواهد از نظر جغرافیایی دور است اما وقتی خود را به آن رساندید، وفق دادن خودتان با آن آسان است. جمعیت مهاجران در کانادا بسیار بالاست و همین موضوع آن را تبدیل به یک مقصد رویایی کرده است. دیگر لازم نیست نگران رفتارهای نژادپرستانه باشید.

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

اگر قصدتان مهاجرت تحصیلی است، دانشگاه‎های بسیار خوبی در این کشور وجود دارد. شرایط زندگی و سطح رفاه بسیار بالاست. قوانین کار روشن و بدون پارتی‌بازی اجرایی می‌شوند. بیشتر مهاجران به خاطر تحصیل به این کشور می‎روند. زبان غالب انگلیسی است اما در برخی ایالت‎ها فرانسوی هم رواج دارد.

مدارک دانشگاه‎های ایران برای کانادایی‎ها پذیرفته شده است و می‌توانید در مقاطع بعدی درخواست پذیرش کنید. شاید هم خوش‌شانس باشید و به دلیل توانایی‎های تحصیلی موفق به دریافت بورسیه شوید. به هرحال تعداد زیادی از برترین دانشگاه‎های جهان در کانادا جمعند.

اما اگر اقامت غیر تحصیلی می‌خواهید، می‎توانید برای 5 ساله‎اش اقدام کنید. با ویزای توریستی به کانادا بروید و بعد از پنج سال آن را تمدید کنید. البته این روند کم‎هزینه نیست و ممکن است زمان زیادی ببرد. اما کشوری که بیست درصد از شهروندانش مهاجر هستند، آغوشش را برای شما هم باز خواهد کرد.

استرالیا

استرالیا یکی دیگر از برترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان می باشد و بهترین کشور برای زندگی محسوب میشود. این کشور از نظر اقتصادی در سطح بالایی برخوردار است و مهاجران در صورت داشتن تخصص خوب و به روز می توانند گزینه مهاجرت به استرالیا را انتخاب کنند. نرخ بیکاری در این کشور از سطح بسیار پایینی برخوردار می باشد. برای دریافت اقامت دائم در استرالیا بایستی حتما 5 سال در این کشور کار کرده باشید.

امارات متحده عربی

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

یک کشور ثروتمند و با آینده اقتصادی روشن. برای ما بیشتر از همه شهر دبی شناخته شده است و بسیاری از افراد برای سرمایه‎گذاری به دبی می‎روند. به ویژه آنکه مالیات برای تجار در نظر گرفته نمی‎شود. امارات متحده عربی ثروت زیادی دارد. به دلیل نزدیکی‌اش به ایران برای کسانی که کسب‏وکارشان در داخل کشور در جریان است، مناسب بوده و کشوری راحت به حساب می‎آید. شاید برایتان عجیب باشد اگر بدانید بیش از هشتاد درصد جمعیت این کشور را مهاجران تشکیل می‎دهند. برای همین امارات متحده عربی یک مقصد خوب برای مهاجرانی است که طاقت گرما را دارند. سطح رفاه در این کشور بالاست و حتی اگر به عنوان کارمند هم وارد آن شوید، از زندگی خوبی برخوردار خواهید بود.

آلمان

مهاجرت به آلمان

هرچه از نژادپرستی در میان آلمان‏ها شایعه شده را فراموش کنید. آلمان بسیار با مهاجران خوب تا می‎کند و یک مقصد بسیار مناسب برای آنها است. چه قصد مهاجرت تحصیلی داشته باشید یا برای کسب‎وکار و پیدا کردن شغل بخواهید مهاجرت کنید، آلمان یک انتخاب خوب است. این کشور برای متخصصان و تحصیل‌کرده‌گان در سراسر دنیا احترام قائل بوده و از مهاجرت آنها استقبال می‎کند. امکانات بهداشتی و رفاهی خوبی برای کسانی که به آنجا می‎روند فراهم می‏کند و کیفیت زندگی در آن بسیار بالاست.

کسانی که آلمان را به عنوان مقصد انتخاب می‎کنند خیال‎شان از بابت بیمه سلامت، بیکاری و دوران بازنشستگی راحت است. اخذ اقامت از طریق پیدا کردن کار در آلمان بسیار پرطرفدار است و این کشور با صدور ویزای موقتی کار موافقت می‏کند و این ویزا قابلیت تمدید دارد. آلمان جزو یکی از بهترین کشور ها برای زندگی می باشد .

اسلواکی

دلیل اینکه این کشور در لیست ما آورده شده این است که مقصدی مناسب برای مهاجرت ارزان به حساب می‎آید. برای کسانی که تلاش می‎کنند هر طور شده جای پایی در یک کشور اروپائی برای خود باز کنند اما بودجه محدودی دارند و قرار نیست از بورس و فاند بهره ببرند، اسلواکی انتخاب خوبی است. با انتخاب این کشور به اخذ اقامت در تمام اتحادیه اروپا هم نازل می‎شوید که اتفاق خوبی به حساب می‌آید بدون اینکه هزینه هنگفتی را متحمل شوید. شما برای اقامت در این کشور حتی نیازی به سکونت همیشگی در آن هم ندارید. اسلواکی یکی دیگر از بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان محسوب میشود.

نروژ

بهترین کشور برای زندگی

یک کشورثروتمند دیگر با درآمد سرانه چهارم در جهان. اگر تحمل سرما را دارید نروژ کشور خوبی برای مهاجرت است و بسیار پردرآمد به حساب می‌آید. زندگی در نروژ بسیار گران است اما به همان اندازه هم درآمد مردم در آن بالاست. مهاجرپذیر است و نیروی کار نیاز دارد. برای یک زندگی آرام این کشور معمولا به کسانی که قصد مهاجرت دارند توصیه می‎شود.

فنلاند

این یکی هم جزو کشورهای سرد به حساب می‎آید. اما برای مهاجرت تحصیلی فنلاند کشور خوبی است. اغلب کسانی که در دانشگاه‎های این کشور مشغول به تحصیل هستند از ایاب‎وذهاب رایگان بهره‎مندند و حتی هزینه کتاب‎ها هم توسط خود دانشگاه پرداخت می‌شود. هزینه‎ها برای تحصیل در این کشور بسیار مناسب است و کیفیت دانشگاه‎ها بالاست. امنیت و آرامش دیگر خصوصیات فنلاندند که بسیاری را به این کشور می‏کشاند.

سوئد

برای ما ایرانی‎ها سوئد نامی شناخته شده و مقصدی پرطرفدار است. مهاجرت تحصیلی به این کشور نسبتا آسان است اما کم هزینه نیست. وقتی به سوئد رسیدید، دیگر کار برای تحصیل سخت نیست و هزینه‎های بالایی را متحمل نخواهید شد، اما همزمان نیاز به گرفتن خانه دارید که گران است. پس باید به فکر یک شغل باشید. وضعیت اشتغال در این کشور خوب است. مقصد چهارم ایرانی‎ها برای مهاجرت بوده و معمولا افراد برای یافتن شغل در آن به مشکل نمی‎خورند. هزینه‎های زندگی بالاست اما تقریبا همه افراد جامعه از رفاه نسبی برخوردارند. سطح امنیت بسیار بالاست و مهاجران زیادی را در خود جای داده است.

فرانسه

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

این کشور طرفداران زیادی داشته و یک مقصد رویایی به نظر می‎رسد. مهاجرت اما چندان راحت نیست چون زندگی در فرانسه و به ویزه پاریس هزینه زیادی دارد. اما دانشگاه‎ها بسیار با کیفیتند و هزینه چندانی ندارند و برای کسانی که آینده بهتری برای کودکانشان می‎خواهند کشوری مناسب است چون رفاه و آینده نسل بعد را تامین می‏کند.

ایتالیا

عاشقان هنر و معماری معمولا دوست دارند که به این کشور مهاجرت کنند. برای ما ایرانی‎ها این کار سخت نیست و ایتالیا کشوری مهاجرپذیر است. اگر خانه‎ای در ایتالیا بخرید یا اجاره کنید، برگ برنده در دست شماست و می‏توانید برای اقامت پنج ساله و بعد هم برای ویزای دائم اقدام کنید. تحصیل در دانشگاه‎های قدیمی و زیبا کار سختی نیست و چه ایتالیایی بدانید و چه فقط انگلیسی‌تان کامل باشد می‎توانید جایی را برای درس خواندن پیدا کنید. اما برای مهاجرت کاری، در شرایط کنونی چندان توصیه نمی‎شود.

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟
تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>